Okuduğunuz kitaplar?

Şuan dune serisinin son kitabı rahibeler meclisini okuyorum. Sonrasında ya kral katili güncesine ya da isaac asimovun vakıf serisine başlamayı düşünüyorum.

@“Oberyn skywalker” ooo bir dune okuyan daha görmek guzel. Sırada serinin en sevdiğim kitabı tanrı imparator var. Kg

Zamanin otesindeki deha Tesla - Margaret Cheney

Zülfü Livaneli - Huzursuzluk

Kitabı bitirdikten sonra cidden bir huzursuzluk hissi uyanıyor insanda. Daha önce hiç Zülfü Livaneli okumamıştım, şu an ise neden bu adamı bu kadar geç keşfettim diyorum. Çok samimi bir üslubu var, gereksiz uzatmalardan da kaçınmış. Yerli yerinde kelime oyunlarıyla kitabın sürükleyiciliğini artırmış. Kitap ışid militanlarının, Ezidi halkına yaptığı zulmü anlatıyor. Ezidiler’in Işid’den kaçıp Türkiye’ye sığınmalarını, mülteci kampında neler yaşadıklarını çok çarpıcı bir şekilde vurguluyor. Hakkında çoğu şeyin yanlış bilindiği Ezidi gelenekleri ve inanışları da anlatılıyor. Ezidi kampına yardıma giden Mardinli bir adamın yaşadığı karakter değişimi ve ailesinin olaylara karşı vermiş olduğu tepkiler, bir gazetecinin gözünden anlatılıyor. Ayrıca Doğu kültürü hakkında da birçok bilgi veriliyor. Yazar tüm bunları sadece 154 sayfaya sığdırmış, ben ise kendimi 600 sayfalık bir kitabı bitirmiş gibi hissediyorum. Öyle dolu doluydu yani. Elinize geçerse mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Hanımın Çiftliği - Orhan Kemal

Sol Ayağım - Christy Brown

“İlk ve Ortaöğretim Okullarında Rehberlik ve Danışmanlık Uygulamalı Yaklaşım” Asım Arı-Ümmügülsüm Korkmaz

Bir eğitimci kolay yetişmiyor :smiley:

Zülfü Livaneli çok iyi bir yazardır cidden. Eğer okuma istersen Son Ada kitabını da öneririm sana :d. Livaneli’nin bu kitabı da Huzursuzluk gibi ince, sade bir üslup kullandığı ama dolu dolu bir kitaptır

Sıraya Serenad’ı almıştım o bittikten sonra mutlaka Son Ada’yı da edinirim. Adam uzay, adam efsane alsın bıçaklasın beni yemin ederim sesimi çıkarmam.

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens / Yuval Noah Harari

Enfes.

İlahi Komedya (Cehennem) - Dante

Italyanca orjinali cok guzeldir ama ispanolcası da gizli cevher gibi

Sineklerin Tanrısı - William Golding

Kitap ilk bakışta normal hatta sıkıcı bir roman gibi gözükse de karakterlerin temsil ettiklerini anlayınca çok farklı bir boyut kazanıyor ve inanılmaz derecede güzelleşiyor.Hayvan Çiftliği kitabını sevdiyseniz Sineklerin Tanrısını size önerebilirim.

Bioshock Rapture Şehri

Oyunu oynayanlar beğenebilir ama çok güzel değildi. Ağır fan değilseniz ve karakterlere çok aşina değilseniz bence okumayın.

Şehrin kurulması gereğinden uzun sürüyor (kitabın yarısı) ve bazı bölümlerdeki karakterlerin konuşması ilginç derecede saçma.

Ödev yapmak için okumuştum. Çok yardımcı olmuştu.

Ödev iyidir. :slight_smile: Ben de alti yedi sene oluyor, üniversitede okurken sıkı bi Jared Diamond hayranı olmuştum ödevim sayesinde. Bilim, Teknoloji ve Sosyal Değişme konusu içindi yanlis hatırlamıyorsam. Sapiens’in reklamını da bir dergide görüp, Jared Diamond’un kitap hakkında övgüsünü okuyunca tamamdır dedim. Ödevlerin varsa şayet tek güzel tarafı insanı böyle adamlarla ve kitaplarla tanıştırması. Şimdi Stefan Zweig’in iki kısa öyküsünü okuyorum, bitince Sapiens’in devamı Homo Deus’u alacağım hemen.

Isaac Asimov - Vakıf

Vakıf serisine sonunda başladım. Yayınlanma yılına göre mi yoksa serinin kronolojik sırasına göre mi başlanmalı tartışmalarını okuyup yayınlanma yılına göre başlamaya karar verdim.

Savaş Sanatı- Sun Tzu

Dün Yusuf Akçura’nın Siyaset ve İktisat’ını bitirdim. Bugün Falih Rıfkı’nın Çankaya’sına başladım. Bunu bitirince Dune Çocuklarını okuyacağım inş

Jose Saramago sevenlere duyurulur az önce gördüm ve ilk sizinle paylaşmak istedim ‘‘Körlük’’ kitabı sonunda Kırmızı Kedi tarfından basılmış vatana milete hayırlı uğurlu olsun.
Masallar sadece çocuklar için değildir deyip Ahmet Ümit’in ‘‘Olmayan Ülke’’ kitabını aldım başlıyorum şuanda.