Oyun Anıları

Bana da oluyor arada,herhalde şans ile alakalı.Yoksa Robert’ken Jon Arryn’i yollamıştım da rahat 5-6 yıl beklemiştim.

Sadece şans değil,
Hem senin gönderdiğin adamın hem karşı tarafında diplomasi özellikleride önemli + senin karakterininde diplomasi özellikleri önemli.
Entrika’da olabilir diplomasi yazdım ama.

EDİT:Hikaye daha düzgün gözüksün diye hepsini birinci mesaja editledim haberiniz ola…

Ben dosyalarla oynadım.Mod yapımcıları yapıları çok büyütmeyeceklerini söylediler.Teknoloji de dediğin gibi aşırı yavaş ilerliyor.Girdim building dosyasına,binaları yapmak için gereken teknoloji yazan yerleri sildim.Çatır çatır dikiyorum binaları.AI de dikiyor tabi.

bende böyle mi yapsamki 51 yıl nedir abi ya

nereden neyi siliyoruz resimli olarak gösterir misin ?

Mod klasörünün içindeki buildings klasöründe,castles ve cities.txt var.Ona girdiğin zaman buildinglerin yazdığı yerlerde trigger satırı var.O satırları siliyorsun.

Crusader Kings II Game of Thrones Modu 0.2

Supply limitleri de arttırın bence. Ben arttırdım rahat rahat oynuyorum.

Bfme II War of the rings modu(Yüzüklerin efendisi ck2 gibi olan bir modu)

Her zamanki gibi kötülüğüm tabi :smiley:

Taraflar=Ben(İsengard),mordor,gobin
Karşıdaki sümnsükler=Gundi(Gondor),Ross(Rohan),Elf(Kepçükler)

İsengardda yola çıktı yiğitler.3 komutanım ve bir bölük adamım vardı.Saruman,lurtz,bide warg komutanım.İlk önce hemen rohana doğru ilerledim bu arada adam üretiyorum.Goblin ejderha komutanıda bana yardıma için güneye doğru geliyor.Birlikte feth ettik.Güneye inerken karşımıza.Yaşlı theoden geldi.Bende lurtz ve yanımda ejderha komutan(goblinlerinki).Geldi marifetin bu kadar mı saruman.Hayda.Bir daldık buna sonra saruman baba vurma b.kun yiyem:D Tamam hadi git bakalım gözüm görmesin.Bu arada bu kaçarken aragornda 2 bölük askerle havasını alamayıp bize gelmiş.Bununlalada ilgilendik.Artık gondora doğru yola çıktık ki.Ne görelim.En kuzeyden gelen cüceler mordoru yıKMIŞ.Hayda.Geriye dönmekde zor.Bu arada saruman rohan ve isengard arasında asker topluyor.Warg komutanımlar cücelerin üstüne yürüyor boş arazileri ele geçiriyorum.Biz goblin komutanıyla gondorun güneyini delip mordorun arka girişine geldik.Bu arada ben baktım cüceler benim toprakları alıyorlar.Birde aragorn,theoden tüm gondor ve cüce birlikleri geliyor.Hemen geri çekildim.Savaşsam hasar görecem.Bari askerleri toplayıp geri çekileyim dedim.Bu arada batı kuzeyden gelen kepçük elfler.Goblinlerin toprakları almış benle komşu olmuşlar.Goblinler ezilmiş.3 ırk bana tam kuvvet saldırıyor.Lurtzu geride çekemiyorum goblin komutan ile sıkıştık bir toprak parçasında.Bunlar 1 tur sonra hepsi isengard önlerine toplandı.Bende 4 bölük asker warg komutanıyla saruman.İsengardın güvenilir surlarına çekildik.Karşımda 8-9 komutan.Hepsinde 3 bölük.Hep güçlenip bana gelmişler.Goblinlerde sıkışmış bir köşeye haber yok.Ne yapmalı ne yapmalı derken savaş kaçınılmaz oldu.Hemen okçularımı sura çıkardım.İlk savunmama önem verdim.Öyle bir sistem kurdum ki hepsi hemen geldiler kapıları kırmaya geri püskürttüm.Taki cüceler heroları ile gelene kadar.Kapımı kırıp alacaklardı ki son anda onuda geri püskürttük.Bu arada palantirim ile bunların bölgeye bakıyorum off.Entler,okçular her şeyi çıkarmışlar topyekün saldıracaklar.Dışarıda çıkamıyorum.Saniye başı hepsi 2 bölük askerden tonla asker yolluyorlar.Düşünün tüm sura yetecek kadar adam.Her 30 saniyede bir geliyor.15 sn bir ara bölükler.Dışarı çıkamam.Yardım birlik olarak benim warg komutan geldi.Tek başına adamı kalmamış :smiley: Hayde.Hemen buna 4 bölük kurt çıkardım.Komutasına verdim.Bu arada bu gelirken düşman oraya yerleşmiş.Bunu kaçırırdım.Warglarla geldim.Hemen saldırdık.Epey hasar verdik.Baktık ürüyorlar her yerlerden dedim kalktı göç eyledi uruk-hai elleri geri dönüyordum ki.Yolda gollum.Naber lan zipidi deyip bunu kesip yüzügü kaptıgım gibi kaleye götürdüm.Hemen büyük üstat sauronu çıkartmaya başladım.Bu arada kapının önünde kepçük elf herosu görünmez olmuş kapıya saldırıyor.Kapıya iyide vuruyor.Göremiyorum vuramıyorumda :smiley: Palantirin süresi dolmadı daha dolsa öldürecem.Bu vuruyor da vuruyor.Kapıyı açtım gelsin içeri görünsün diye.Halen kapıya vuruyor :smiley: Saruman çıkarttım belki karşılaşınca hareket eder görürün diye.Yok oda bu sefer saruman ölecek.Tam öldü öldü saruman.Bu bir göründü.Daha bitti gözüktügü gibi 6 bölük okçu + saruman bunu felç ettik :smiley: Saruman çıkmasına az kalmış.Ben isengarddaki tüm ağaçları kesmişim kötülüğü yayıyorum.Saldırı için ne yapsam diye kara kara düşünüyordum.Bu arada…

Onu zaten arttırmayan kaldı mı merak ediyorum. :smiley: Ama arada sırada çok stratejik oynayasım geliyor.Alıyorum Dorne’u.Adamlar Sunspear’a gelene kadar kuruyup gidiyor.Bir de nehirde karşılıyorum hepsini.Alayı pert.

Moral düşüyor mu supply limitten kayıp yaşayınca ordular ?
Bu taktik Reach ve demir adalar hariç her krallığa işe yarar sanırım donanması olmadıkları için. Yoksa supply limit falan tınlamıyor adamlar 350 civarı gemileri var Reach ve demir adaların.

Okumadım ama güzelmiş kanka , böyle devam… :tongue:

Fm 2012de Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinde yanlışlıkla sol kanada Cenk’i koymuştum :stuck_out_tongue: . Bildiğiniz 10 kişi oynamıştık ama Sivok’un kafa golü ile yenmiştik . Epey ilginçti :stuck_out_tongue:

Fifa 97 de santra yapip rovasata cekerdim hep.

Her yıl ilk yeni çıkan pes’i aldığım gibi zorluktan en zoru seçer direk Beşiktaş - Arsenal maçı yaparım. (Pes 6da Arsenal’a 4-1 yenilmiştim. İnanılmaz zevk almıştım. Ama o yıllardan sonra beni zorlayacak başka bir rakip bulamadım. )

O gün bugündür bu olayı gelenek haline getirmişimdir.

Ben biktim pesten. Pes.

Vodafone 945 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bende çok meraklısı değilim Pes’in ama EA pc kullanıcılarını düşünüp adam gibi Fifa yapsa.Pesin yüzüne bile bakmam .

Ben komple futbol oyunu oynamıyorum artık. Ama daha iyi oluyor. Arkadaşlarla ps a gidince şu “ben oynamayı bilmiyorum” diyip, efsane bir maç oynayan insanlardan oluyorum. Maç bitince ayağı kalkıp t-shirt ümü düzeltiyor ve “Hell Yeah!” diyip ordan çıkıyorum ama tabi sonra daha oynayacak maçlar olduğu için geri çağırıyorlar, tüm atmosfer bozuluyor.

PES gibi pc futbol oyunu yok FİFA ya baktım çok adidi PES tede bazı hatalar var hala oğluna bi gol attım oyunu bıraktı şuan PES 2013ü bekliyo 2012 oynamıyo :slight_smile:

Cafedeyiz. 2vs2 bfme oynuyoruz. ben men aldım takım arakadaşım cüce. karşıdada yine bir men var birde mordor var. Harita çok değişik bir harita zannedersem arkadaş özel indirmiş haritayı. Neyse biz iki kişi gittik Mordor’a saldırdık. Yerler bi acayip bu arada böyle geçit gibi. Bu arada buraya kadar oyun hep karşının lehine (Benim eleman çok acemiydi) bir yerden geçiyoz arkaya doğru ggenişliyor. Neyse benim ordu tamamen Rohirrimlerdne oluşuyor arkadaşta tamamen phalax + mancınık. o dar yerdeki savunmayı yıktık mordoru tamaen yıktık. biz düşünoyoz şimdi ne oldu ne kadar kolay yıktık diye meğersem mordor diğer rakibin sahasınada kurulmuşve bu yüzden hala oyunda. Ayrıca çok güçlü bir ordusuda. Çemberin önünde troller umbarlar mızrakçılar biraz diğer rakibin okçuları falan.tamamen yığmış orduyu. Mende orayı surla kapattı. biz kaldık o kapalı yerde. mordor saldıramıyor korkuyoz çünkü içerde 4l birleşik ordumuz var. Bizimde yeniyor çünkü mancınıklar gitmiş tamamen atlılar birde mızraklılar. O sırada Diğer men 1500 kişilk muhteşem bir ordyla bizim oralara saldırmaya başladı. bizde sadece heroşar var. 8 lv gabdalf 6şv boromir 7 lv aragorn 5 lb eowny faramir birde Dain var. 1500 atlı başlarında chargeli theodenle tepemize bindi. arkadaş hemen ppanikledi çünkü yenildik gibi bişey karşıda muhteşem bir ordu var. Dedim panik yapma dinle beni. Neyse ,1500 atlı chargeyi aştı herolara daldı. hemen boromirin borusunu öttürdüm. boru bitene kadar charge bitti ama yine zordayız. sonra tom bomdaili çağırdım. herolarla ölümüne kapışıyoz. gandalf falan üfürüyoz 2 ker güneşi çağırık atlılar tırsıp eğildiler aragorn elendili falan yaktım. neyse 1500 kişiyi sadece Eowni kaybederek yendik. tabi benim hayalet geldi. hemen çemverin dışındaki mordor ordusuna hayaleti bastım. mordor ordusunuda tamamen yokettik. sonra hiç el değmemiş ordumuzla girdik bunların son yerine. çok kayıp verdi,rdiler bize çünkü manncınık yoktu. ama yandan hepsi 10 lv herolarda saldırınca tamamen ümitleri kalmadı.

Sonuç ; Ezici bir galibiyet 1 haftalık dalga geçme üstünlüğü :smiley:

Birde arkadaşla çok hararetli bir iddiaya tutuştuk. fıfa 2011 oynuyoruz yenilen diğerinden izin almadıkça oyunu bir daha oynamayacak. ilk yarı 0-3 yenildim ikinci yarı 3 gol attım maçıda penaltılıarda kazandım.

Şaka maka derken oğlan 1 ay boyunca benden izin aldı.

(Çok ciddi yeminler falan etmiştik ayrıca bazı erkek söz tutma yöntemleri falanda vardı yani bozamadı iddayı)

Ne heroymus ya. Gandalfa iman gucu falan geli heralde. Oyunda herolar bu kadar guclumu?

BME II’de herolar nasıl bilmiyorum ama BME I’de epey hayvani güçteler.Yalnız Gimli ve Legolas ile Miğfer Dibi kuşatmasını kırdığımı bilirim .