Oyun Anıları

Ben de online arkadaşlarda gördüm seni. Diyorum birileri yeni oyuna başlamış bitirmiş bile ;))

Bitirmez olaydım. :frowning: Son bir saattir hayata küsmüş durumdayım. Potansiyel bir zombi tehdidine kadar sadece çekirdek çitleyeceğim.

En son Call of Duty de ghost ve roach in ölümünde dolmuştu gözlerim ve Captain price a kalp masajı yapıldığında son olarak da soap ın ölümünde

Ben hiç o tarz oyunlar oynamadım heralde genelde item basarken yanınca falan ağlıyodum ahahahah

oo +9 dolunay, alırım bi dal :cool:

https://www.youtube.com/watch?v=aoorqJibd5E[/video]
bununla kimse yarışamaz huasduashfuashduash

Ahah IŞİDciler online oynarsa :D:D

FSA bunlar: Free syrian army :smiley:

bildiğin bu el kaide nasıl gelmişler lan korktum kelepçeyide takmışlar galiba.

Az önce Fifa’daki en zevk aldığım maçımı oynadım. Daha önceden bahsettiğim 2-0’dan 2-3 yaptığım maçtan beri oynadığım onlarca maç arasında hatta hepsinin arasında en zevki maç buydu sanırım. Yine logosu Barça, ismi Galatasaray (sorry BJK =( ) formaları nostalji olan takımımla yeni bir rakip bulup maça başladım.

Öncelikle şunu söyleyim iyi bir fifa oyuncusu değilim. Orta derece diyelim memur stayla. Ama her geçen gün geliştiğimi de hissedebiliyorum yani. Fifa18 çıktığında Fifa14’de usta olabilirim yani. Neyse ufak tricklerle maçları yeniyordum. Mesela yenildiğim maçlarda modeme res atmak gibi kaçış yollarım da vardı. Ama artık onlar işlemiyor. Her res bir mağlubiyet anlamında. Bense maçları terimin son damlasına kadar oynamalıyım. Bu düşünce ile maça başkadım. Rakibimin takımı benden iki derece aşağıda. Ama ilk izlenimlerime göre fena oynamıyor. Belki de benden iyi. Ben de fena değilim ama :wink: Gayet iyi gidiyorum, kafamda her türlü yeneceğim düşünceleri derken Piazon adlı oyuncuyla ceza sahası dışından sol direğe çok yakın bir yere şut çekiyor ve top Valdes’in parmakları yalayıp kaleye giriyor. 22’de 0-1 geri düşüyorum.

Yediğim saçma golün şaşkınlığını üzerimden atarken yeni transferim, single player’ın lig kurallarından dolayı aldığım esp2 ligi oyuncu 77 dereceli Lopo sol kanattan bir orta açıyor, top Mandzukic’i aşıp arkadaki Valencia’ya ulaşıyor. Adamımız topu yere sektirerek indiriyor iki savunma oyuncusu arasından kaçıp kafasıyla tekrar dokunuyor ve top ağlarda. 28’de 1-1 yapıyorum maçı. Ama rakibimin de yaman olduğunu anlıyorum o saniyeler. Başlar başlamaz bastırmaya devam ediyorum savunmama.

Bu kadar hücuma dayanamayıp bir gol daha görüyorum kalemde, dk 38’de. Maç 1-2. Ölmek var dönmek yok. Benim takımım daha iyi ve bu maçı çevirmeliyim. 42’de Hamsik’le güzel bir gol atarak 2-2 beraberliği sağlıyorum. Ama bana galibiyet gerekiyor. Bu arada da ne olduğunu anlamadan 3. golü görüyorum kalemde. 45’de Hulk durumu 2-3 yapıyor. Ardından ilk yarı hakemin düdüğü ile sona eriyor. Biraz tırsmamla beraber oyuncuları check ediyorum yorulan eden var mı diye, bir 25 dk daha idare eder gibiler. Her zamanki taktiğimle 70’de değiştiririm diyerek maça dönüyorum.

Rakibim önde olmanın verdiği gazla bastırıyorda bastırıyor. Dk 56’da şık bir kafa golüyle Hulk yine kalemin ağlarını havalandırıyor. Maç 2-4 oluyor ve bende umutlar tükenmek üzere. Bir de golün tüm tekrarlarını izlemez mi. Resmen bardağı taşıran son damla oluyor bu. Sinirleniyorum, joystick’i fırlatır numarası yapıyorum ama atamıyorum çünkü g.tüm yemiyor. Mutlaka kazanmalıyım dediğim maçta resmen fark yemeye doğru gidiyorum. Ama benim tanıdığım dolores pes etmez tabi. Kanatlardan saldırıyorum, sağ kanattan deli gibi kaçan Valencia ile L1+O yapıp güzel bir orta açıyorum ancak Mandzukic’in kafa vuruşunu kaleci çeliyor. Korner kullanıcam birazdan. Dk 59. Totti güzel bir ortayla ceza sahası içine yolluyor topu. Defans oyuncusu topu geriye yolluyor. Orda hazırlıklı duran adamım Baines koşarak öyle bir şut çekiyor ki kaleci topun gelişini anlamıyor bile. Tüm tekrarları izliyorum. 3-4 yapmayı başarıyorum. Hala umut var gibi. Ama 5-4 yapar mıyım hiç bilmiyorum.

Umutlar tükenmek üzere. 70’de yorulan adamlarımı alıp yenilerini koyuyorum 2 oyuncu değişikliği ile. Dk 81. Yine Valencia yine güzel ortalarından biri. Totti, uzak direğin biraz gerisinden kafalık vuruyor ve o dar açıdan topu kaleye sokmayı başarıyor. 4-4 beraberliği sağlıyorum 9 dk kala. Acaba diyorum. 5-4 olur mu doli? Ne imkansızları başardı bu yürek diyorum kendime. O esna da 4. golü ayakta alkışlamayı da ihmal etmiyorum.

Maça başlıyor rakip topu hemen kapıyorum. Verkaç ile kandırıyorum savunmayı. Mandzukic tazı gibi iki kişinin arasında koşturuyor ancak şut başarısız. Kaleci degajını yapıyor ve rakibin bir kaç başarısız atağından sonra hakem son düdüğü çalıyor. Galibiyet beklesem de 4-4 beraberlik bile yüzümü güldürmeye yetiyor. Sahadan mutlu ayrılıyorum.

Bu da burda dursun anı olarak;

dayz mı bu

Süper mario kardeşler anım:
Evde aterimiz olduğu zaman abimle sırayla oynadık. Game over olan diğerine verirdi işte. Ben de gıcıklık olsun diye süper mario’yu bölümleri hiç atlamadan sırası ile oynuyordum.

evet :slight_smile:

Allah bin belanı versin FIFA 14 Seasons.

Aq oyununda yine saçma sapan maçlara devam ediyorum. S.tiğimin Brezilyasına karşı her zamanki gibi yine Belçika’yım. İlk dakikadan sağlı sollu ataklara başladım. 7. dkda Fellaini’nin kornerden vurduğu kafayla öne geçtim. Adam oynayamıyor, topu gördüğü yok %60’a %40 topla oynama bende. A. koyduğumun Alderweireld’i ile Courtouis çarpıştılar ve hiç olmayacak bir yerden aq oyun hatasıyla adam beraberliği yakaladı.

İkinci yarı, yükleniyorum ultra offensive’e almışım takımı. Sağlı sollu merkezli ataklar. Bir Mertens kaçırıyor, bir Hazard, bir Lukaku. Sırayla ön üçlüm ya direğe takılıyor ya da topu kaleciye vuruyor. Eh onlara da orta sahadaki De Bruyne ve Fellaini eklenince iyice deliriyorum. Neyse Fellaini sarı kartlıydı çıkartıp aq Dembele’sini aldım, almaz olaydım. De Bruyne’un gerisinde oynamasına rağmen her topu ileride aq adamı alıp hatalı paslar yapıyor ya da topu kaybediyor. Yine de saldırmaya devam ediyorum. Direkler, az farkta çıkan toplar, kalecinin götüne başına çarpan toplar. Olmuyor. Derken Allah’ın belası ara pasıyla arka dörtlüm etkisiz kalıyor. Topa yetişir diye aq Courtois’ini açıyorum, tak adam dokunup aşırtmayı yapıştırıyor. Allah belanı versin FIFA.

Yine devam ediyorum. Sağlı sollu merkezli kaçırmalar. Sanarsınız ki top reklam panolarına veya direğe çarpınca gol oluyor, aq Lukaku’su altıpastan kalecinin üstüne abanıyor vs. derken yine savunmam önde yakalanıyor aynı golden bir tane daha. Bunu yememle PS’i kapatmam bir oldu.

Bir anda bilincimi kaybettim, kendime geldiğimde yeni tamirden gelen PS kolunun üzerinde tepiniyordum. Uğurlu (?) kolum sözde o benim. Her oyunu onunla oynarım, her PS’yi açtığımda o kolu alırım. O kadar çok delirdim ki artık PS kolumu diş izlerinden tanıyorum. Sinirlendiğimde PS kolunu ısırıyorum ulan. Kendimi yumruklamaktan derman kalmadı. Duvarı yumruklamaktan ellerim kıpkırmızı oldu. Yetmedi tabii. Evde ses yapamıyorum, saat geç. Aldım annemin artık bez olarak kullandığı eski tişört ve fanilaları, onları yırtıyorum. Yetmedi, hırsımı yine alamadım. Duvarı tekmelemeye başladım. Ne duvarı lan kolonu tekmeliyorum. Allah bin bir belanı versin FIFA. İnşallah batarsın, EA Sports’a haciz gelir de Konami satın alır o Singapore’deki stüdyolarınızı. Kalp krizi geçirirsem tek sebebi bu oyundur başka hiçbir s… değildir.

G.tümden kan aldın be Elder Scrolls: Skyrim
Olay şöyle başladı. Ben şimdi Dark Brotherhood’ın ilk merkezinden çıktım ama skyrim nasıl güzel bi görseniz güneş tepede kuşlar ötüyor felan. Sonra bi kükreme duydum. Tabi ben drogonborn g.t 300-400 metre havada. Arch-Mage olunca böyle oluyor.İşte dedim en fazla blood dur felan harbi harbi blood çıktı. Sonra efenim alışkanlığımdır hep save alırım ejder çıkınca işte. save dosyasını aldım ve aldığım gibi üstüme frost drogonun inip beni shotuyla öldürmesi bir oldu. Elimde analog kumanda televizyona bakakaldım. Ama yılmadım direk save alınan yere attı beni Bende boş dururmuyum ? Tabikide dururum çıktığım gibi ölmem bi oldu. Sonra sinirlendim ve hemen shotlardan beni dış etkilere karşı koruyanı attım ( unbend miydi unuttum). Oradan bi kaçışım var akıllara zarar ama kurtulmuştum o ölüm çeberinden. Aq ejderler peşimi bırakmıyor. Yanımda ailem var küfür edemiyorum bide en kötü şey olmaz mı ? Yanımda bir tane orman canavarı çıktı şu yeşil yaprakları olan nam-ı diğer Ormanın Shae’si.bana bi iki vurdu bende durum sakat diyip direk save attım ve öldüm. Bu sefer beyin fırtınası yapıp Frost drogona drogonrend attım o adam yere indindikten sonra Ormanın Shae’sini kestim ama üstümde hala blood drogon var ama ben otururmuyum mal mal ? tabiki otururum. sneak’e geçip belki görmezler diye umdum.Gördüler. Sonra frost drogona firebolt atıyorum iki elle atıyorum ki sersemlersin aq ırıspısı. Ama işe bakki ilk olen blood drogon oldu.Hemen ardından frost drogonuda öldürdüm. Zafer benimdi 2 tane ejder öldürmüştüm. G.tüm 1000 metre yukarıya çıktı ama Sonra tüm ejder kemiklerini alamadım pullarıda kalmıştı. Bunu gördükten sonra save alıp ps3’ü kapattım ve biraz bewbs görmeye çıktım.
Edit: Hiç biriniz mi honest trailer izlemedi ?

Yine sizinle bi crusader kings 2 game o thrones mod anımı paylaşmak istiyorum.
Robb ile 5 kralın savaşından başladım. İlk işim orduyu 2ye bölmek oldu. Ben ramsay ve maege mormont komutasındaki orduyu kuzeye yolladım demir adamların bana saldıracağını biliyordum. Diğer orduyada brynden 'i komutan olarak atadım. O sıra ilginç bişey oldu Theon başarmıştı Demir Kralı Balon kuzeye saldırmak yerine Theonun planına uygun olarak taç giydi ve benim yanımda demir tahta karşı savaşa girdi. O sırada ben Freyler ile olan nişanımı bozdum ve Dul kalan margaery ile evlendim ve yüksekbahçeyide yanıma çektim. O sıra savaşı kazanacağımdan dolayı sırf şekil olsun diye Kral Katilini serbest bıraktım. Demir tahttakileri resmen ezdik yani o derece. Jofrey, tommen Cercei Tyrion lancel tyrek falan Kral Toprakalrında ne ke kadar Lannister varsa Eddard Stark’ın yanuna gönderdim. Joffreyin kafasını bizzat kopardım ve teke tek dövüşte Jaimeyi katlettim :D. Sonra efendim Stannisin tahta geçmesiyle oluşan bi anlık boşlukta ben topraklarımı genişletmek için vadiye saldırdım Stannis vadiye destek verdi ve Savaş alanında Stannis ve ben karşı karşıya geldik. Onua katlettim. Demir tahta Shireen geçti ama uzun süre geçmeden Daenerys Demir Tahtı ele geçirdi. Benim Margaeryden bi kızım ve bi oğlum olmuştu ama ben yinede margaeryi boşadım ve Daeneryse evlilik teklifi yolladım oda kabul etti. Theon ilede sansayı evlendirdim. Neyse aradan bi 10 sene geçti Daenerysten rhaegar ve Lyanna adlı targaryenlere benzeyen 2 cocuğum oldu. Bu sırada Robb birden bile öldü Kuzey tahtınada İlk oğlum eddard geçti. Eddard’ı Rooseye yaver olarak yollamıştım yetişsin diye bu kalleş roose eddardı katlettirdi şerefsiz. Tahtada daenerysden olma oğlum Rhaegar geçti. Bu sırada kuzeyin bir kısmı isyan etti. Ben tam isyanı bastıraakken isyana Edmure ve kuzeyin yarısıda katıldı. Son çare olarak annem Daenerysten yardım istedim oda demir tahtın ordusu ile yardıma geldi düşmanalrı süpürdük. Rooseyi astırdım, İri jonu Howlan reedi ve yaklaşık bi 10 kişiyi daha sura yolladım. amcam Brandonu ve Rickonu bu isyancı lordalrın elinden aldığım topraklarla ödüllendirdim. Bana isyan bastıran manasında bi özellik geldi bu olaydan sonra. Şimdi kuzeyde hüküm sürüyorum ve kimse tık diyemiyor . Hem kuzeyin ve Nehir Diyarının kralıyım hemde annem dolayısı ile demir tahtın varisiyim daha ne olsun :smiley:

Fifa Günlükleri programımızın 3. bölümü ile tekrar karşınızdayız. Ligde kalma mücadelesi veren takımımla yeni bir maça hazırlanıyorum. Kadroyu tamamladım, onayladım ve rakip bekliyorum.

Maç başladı. Rakibim sanırım hareket yapabildiğini gösterip hava atmak için başlar başlamaz iki üç skill gösterdi. Tabi bu hareket yapıp artistlik taslarken ben topu kaptım. Başarısız bir atakla top yine ona geçti. Biz böyle bir ben onun kaleye, bir o benim kaleye derken ilk yarının büyük bir kısmını geçirdik. Dk 38 civarı önü bomboş olan Cavani’yi düşürerek defans oyuncusunun kırmızı kart yemesine sebep oldu. Kaldı 10 kişi. İçim hafiften rahatlasa da Beşiktaş’ımızın Arsenal’dan yediği gibi 45+4’de 0-1 geriye düştüm.

İkinci yarı umutlarla başladım maça. Rakibimin defansındaki bir kişilik eksikliği iyi kullanmalıydım. Sol kanattan içeriye doğru aşırtarak ara pas verdim. Top Gerard’a ulaşır ulaşmaz şut çektim ve gol. Dk 53 ve 1-1. Bu formu devam ettirmeliyim derken Aubameyang ile attı ikinci golünü dk 60’da. Nasıl hırs yaptıysam santradan verdim sağ kanata. Yardırdım Piszczek’le. Ortasına Diego Costa çok güzel bir karşılık vererek durumu 2-2 yaptı hemen bir dakika sonra. Bu kadar hızlı cevap vermem özgüvenimi patlatmıştı ve 5 dk sonra Gerard ile 3-2 yapmıştım bile. Dk 67 civarı tekrar Aubameyang ile, hani gol olmayacağını bilseniz de ceza sahası dışından şut çekersiniz ya, öyle bir şutla durumu 3-3 yaptı. Bu sefer o çok hızlı bir cevap vermişti. Son 20 dk kala iyi ve dikkatli oynamalıydım. Rakibim 10 kişi ve yenemezsem eğer, ligde kalmak kalmamak pipimde değil, gururuma yediremem.

Dk 80’de yine daha önce Transfer Market’de defalarca gördüğüm ve PAC 93’den başka bir özelliği olmayan Aubameyang ile 3-4 yaptı durumu. Ufaktan tırstım. Ama hırs da kazandım. Yenilmemeliydim. Yaklaşık 5-6 maç önce yaptığım transferim, çok büyük işler yapacağını daha önceden tahmin edemediğim Diego Costa 86’da kafa golüyle beraberliği getirdi. Beraberlik içimi rahatlatmıştı. 4 dk daha dayanabilirsem hem günü, hem de gururumu kurtaracaktım. Heyecandan dolayı bir kaç kez kendi yarı alanımda topu rakibe kaptırsam da sol kanattan şık bir çalımla ilerledim… İçeriye doğru ilerlemekte olan Schürrle’yi gördüm… Havadan ara pası verdim… Ceza sahası yarı çemberinde topu kapar kapmaz Gerard ile attığım ilk golün benzeri bir golle maçı 5-4 yapmayı başardım. Dk 92’de nihayet öndeydim. Ayağı kalktım ve kendimi alkışladım. Golün tüm tekrarlarını seyrettim. Bir dakika sonra da maç bitti zaten. Böylece hem küme düşme tehlikemi atlattım, hem de gururumu kurtardım.

Bu da her zamanki rutinlerimizden olan maç sonu skorboard görüntüsü;

Gsye nasil geldi onlar :S

Ultimate team hacı, takımına istediğin ismi, logoyu, formayı ve stadı verebiliyorsun. Oyuncuları da oynayarak kazandığın parayla alıyorsun. Mesela benim takim ismi gs ama logo man. city. Formalar da klasik çubuklu formalar iki ayrı takımın. Stad da Juventus Stadium.

FIFA’da online maç yaparken ben de kırmıştım kolu. :wink:
Bir ara platin kasıyorum yine, oyunun son kupası toplanabilir şeylerle alakalı 7-8 saat uğraştım o kadar. Derken hepsini açtım kupayı bekliyorum gelmedi anasını satayım, otomatik kayıtta açıktı. Senaryo moduna tekrar başlayıp tekrar bulmak zorunda kaldım hepsini.
Geçen gün The Walking Dead’in ilk sezonu tekrar bitirirken bir ağlamışım. Beni The Last of Us’dan daha fazla etkiledi bu oyun. Şuan 2. sezondayım, yarın 5. bölümü de bitiririm herhalde. Birde SS atayım: