Oyun Anıları

Sen buna ultimate demişsin ama bu bildiğin toplama takim

Abi ben kolu hiç kırmadım da her yanında çizik ve diş izleri var. Yeni diş çıkaran bebek gibi diş geçiriyorum kola.

DayZ de harita buldum :slight_smile: amacım şuan haritanın bir ucundayim diğer ucuna olmeden gitmek hadi bakalım

Harita dedin de aklıma geldi. Bundan iki sene önce Test Drive: Unlimited 2 oynarken, bazı yarış kategorilerinde şehrin etrafında 1 tur atman gerekirdi. Şehir de küçük değil tabi bir yarış 30-45 dk arası sürerdi. Ay yine indircem yine oynucam.

DayZ ile ilgili çok garip bir anımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Daha oyunda yeniyim. Öyle arada bir genel sohbetten soruyorum “Türk var mı?” filan diye. Buldum birini. Öylesine sohbet filan ettik sonra bıraktık. Bir kulenin üstünde erzak arayayım dedim. Çıktım, bir anda lag girdi ve adamım koşarak kuleden aşağıya atladı. Yaşıyordum ama iki bacağım kırılmıştı. Genelden bağırdım “Beni kurtaracak Türk kardeşim yok mu?” diye. Adamlar nerede olduğumu sordular, şuradayım filan dedim. “Yakınız.” dediler ortada buluşmak amacındaydık.

Yaklaşık yarım saatlik sürünme maceram sonucunda adamlarla buluşmak üzereydik. Derken adamlara gideceğim yolun üstünde zombi vardı. Ufaktan bir “hssktr” çektim. Daha sonrasındaysa çok yakın olduklarını bildiğim için zombiyle beraber sürünerek adamlara doğru gittim. Adamlara genelden yazıyorum peşimde zombi var diye. Bir iki konuşmadan sonra koşarak geldiler ve zombiyi öldürdüler. Bacağımın kırığını ve kanamamı iyileştirdiler. Daha sonra da bana yemek verdiler. Biraz sohbet ettik filan en sonunda dolu şarjörlü bir magnum verdiler. Bir de elimde cephanesi olmayan bir çifte vardı onun için de iki tane mermi verdiler. Beraber takılmaya çıktık. Daha doğrusu ben onların peşinden geliyorum.

Biraz koştuktan sonra bir arkadaşlarını alacağımızı söylediler. “Tamam” dedim, yola devam ediyoruz filan. Adamı bulduk. Sohbet de koyulaşıyordu. Bir yerde oturup su ve yemek gibi ihtiyaçlarımızı giderdik. Bir 40-45 dk kadar dolandıktan sonra küçük bir şehirde durduk. Adamlar dur bir dk bir şey deneyeceğiz filan dediler ben de “Tamam” dedim. Elimi kelepçeyle bağlayıp kafama SKS mermisini yapıştırdılar. Sonra gülerek “Kusura bakma, hakkını helal et kardeşim.” dediler. Şaşkınlıktan küfür etmeyi bırak, neden öldürdüklerini bile soramadım. Oyunu kapattım, zaten geç olmuştu ve sabah erken kalkacaktım. Bu da böyle bir anımdır.

Hotline Miami retro tarzda bir oyun müzikleri filan çok iyi neyse konuya geçelim. Geldiğim son bölümde o kadar çok öldüm ki ve ölme olayına o kadar sinirlendim ki masaya yumruğu gömdüm, şu an sol elimle yazabiliyorum :confused:

İşte Dayz. Babana bile güvenme :smiley:

Democracy 3te aldım Fransayı, mükemmel bir sosyalist ülke kurdum. Yaptığım ilk icraat askeri harcamaları biraz kısmak oldu. Tabi askeri harcamaları biraz kısmak demek milyarlarca para demek. Askeri harcamaları kısınca patriotlar yani milliyetçiler biraz bozuldu duruma. Amacım zaten sosyalist bir ülke kurmak olduğu için devam ettim. Daha sonra eğitim ve sağlık harcamalarına inanılmaz paralar harcadım. Ülkedeki özel hastaneleri ve okulları kapatıp, devletin altyapısını güçlendirdim. Sosyalistler zevkten kuduruyor, halk mutluydu. Ülkede birazcık suç sorunu vardı. Liberal kardeşlerimizi çok kızdırmadan polis gücümüzü arttırdım biraz. Bu sorunda halloldu. Bu arada bütçemizde iyi durumdaydı. Halktan alınan vergileri kısıp, özel sektöre koydum vergiyi. Birde üstüne workers labor law çıkarttım. Sosyalistler artık coşmuş, kapitaller de sinirden deliriyordu. Bu arada evsizler, işsizler ve emekliler için bir kaç icraatim oldu. Ülkede verilen eğitimle paralel olarak ırkçılığı bitirdim. Emeklilere için devlet kaynaklı bakım evleri açtım. İşsizlere maaş bağladım. Ülkede poverty yani yoksulluk neredeyse bitmişti. Geriye çevre sorunu kalmıştı. Hayatını yeşili korumayı adamış bir başbakan olarak öncelikle yenilenebilir enerji kaynaklarına büyük yatırım yaptım. Sonraki icraatim ise otobüs kullanımını artırarak araba kullanımını düşürmek oldu. Özel otobüs yolları yapıp, otoban yapımını düşürdüm. Birde araba vergisi koydum. Araba kullanımı epeyce azalmıştı. Daha sonra yaşlılara ve öğrencilere ücretsiz akbil vererek bütün ülkeyi otobüs kullanır hale getirdim. Bütçemizde gayet iyiydi. Halktan alınan vergileri iyice azalttım. Son icraatimde okullardaki din eğitimi oldu. ülkedeki both system taughtu(yaratılış ve evrim)i only evolution yaptım. Okullarda dinsel içeriklerin (haç, baş örtüsü) kullanımını yasakladım. Ülkeden dini neredeyse sildim. Tam bir ütopya kurmuştum. İlk seçimlerde 70 milyonluk ülkede 68 milyon oy olarak başarımı kanıtladım.

Amerikada da aynılarını yapmaya çalıştım ama yemedi. Direk %30 un altında kalıverdim.

suikaste uğramadın mı? ben ister kapitalist ister komünist ister muhafazakar yöneteyim ilk seçim gelmeden indiriyorlardı.

Suikastı kapadım ayarlardan :wink: Yoksa dediğin gibi kapitaller, motoristler, dinciler hemen indirirdi.

oha öyle bir şey var mıydı? çok iyi lan hemen indireyim tekrar

Şimdi girip oynayayım dedim, bulamadım o seçeneği allah allah :d

Yine bi gün league of legends’da taklıyorum. 3 kişi pre girdik. En yakın arakdaşım ve ben bot pre gittik ve liseden arkadaşım jungle aldı. Ben adc vayne oynuyorum dakika 10 0/4 gidiyorum işte. Karşıdada fiora var. Onun karşısında da ‘‘AD Nidalee’’. Bi feedledi bu nidalee dedim allah belanı versin.Senin ananı @$#[email protected]\ felen sayıp sövüyoruz adama. 29 dk inhibitor kaybettik ama biz aptalmıyız. Bu oyunu oynayacak kadar aptalız ama kaybedecek kadar değil. Hemen biz savunmaya başladık. Kendi base’imizde kasılıyoruz felan minyon kesip karşıdakileri kesiyoruz. Oyunun sonlarına doğru adamlar baron alıyolar işte. Benim arkadaş benim supp’umdu nami oynuyordu. Red buff’ın oradan ultiyi attı. O an kalbim durdu. O an çığlığım evi sarstı. Ap kasmamış nami baron çalmıştı. Oyunu çevirmiştik. team figthları alıyorduk ama bi tf kaybettik. adamlar 4 kişi ama canları çok azdı ve baseimizi savunan kişi ad nidalee. çok üzülmüştüm ad nida girdiği gibi ölecekti ama o quadra kill attı ve biz gene çıldırdık ve en sonunda kazandık

Total war anısı olan yok mu? Çok zevkli oluyor onları okuması büyük imparatorluklarınızı okudukça anlatın lan anlatın diyorum

starcraft oynuyorum 2vs2 python biz zerg karşısı 1 terran 1 zerg ally koreli geldi dedim vay kardeş koreli olduğuna göre alırız maçı adam bana dedi saldır bende dedim daha pool bitmedi baktım herif droneları almış terranın kapıya dalıyor saldır dronela saldır diyor bana dedim diğeri gelse yenilicez hemen sonra saldırmadım herif direk çıktı gg :stuck_out_tongue: nasıl yeniceksek mineral toplucak drone yok adamda banada öyle yap diyor

Kısa bir aradan sonra Fifa Günlükleri adlı programımızın 4. bölümü ile tekrar karşınızdayım. Daha önce pek çok hikaye anlattım, geri dönüşlerim, beraberliği yakalayışlarım, karşılık gol atışlarım, gol yiyişlerim… Ancak bu anlatacağım hikaye bunlardan hiç biri… Bu hikaye bir kahramanlık hikayesi.

Nihayet 22 level oldum ve takımının ismini, kalbimi verdiğim Beşiktaş’ımın ismi ile değiştirdim. Artık Beşiktaş JK ile turnuvaya devam ediyorum. Bu ismimle yeni bir maça başlıyorum tekrar. Division 6’da devam ediyorum son 3 ligdir. Artık 5’e çıkmalıyım, çıkacağım. Bu düşünceler içerisindeyken rakibimin takımını görüyorum. Tam bir yıldız şöleni. Suarez’i mi dersin, Aguero’su mu dersin, Yaya Toure’si mi dersin ne ararsan var. Bu adamlar markette 100.000+ olduğu için ben anca rüyamda görebilirim.

Maça başladık gayet iyi oynuyor rakip. Oyuncuların hakkını veriyor yani. Dk 13’de benim kaleme çok sert bir şut çıkarıyor. Top kalecim Cech’in parmaklarını yalayıp direkten dönüyor. Ceza sahası alanımdaki karmaşayı fırsat bilip beleşe golü atıyor. 1-0 geriye düşüyorum maçın başlarında. Önceki iki maçım mağlubiyetle sonuçlandığı için bunu da fazla kasmıyorum derken 32’de Suarez’e verdiği çok şık ara pası, golle süslendiriyor. İlk yarıyı 2-0 geride bitiriyorum. Bu saatten sonra galibiyet imkansız, berabere kalayım, 1 puanımı alayım diye bakıyorum ancak o da mucize bu takıma karşı.

İkinci yarıya az da olsa umutla başlıyorum. Karşılıklı ataklarımız var, beklediğimden iyi performans gösteriyorum derken korner kullanıyorum. Ya Alaba ya Nasri ikisinden biri korner kullanıyor, top ceza sahası dışına atılıyor defans tarafından. De Rossi geriden koşup topla devam ediyor, ceza sahasına girer girmez çok sert bir şut çekiyor ve kaleci çaresiz… 2-1 yapmayı başarıyorum. Demek ki beraberlik için ihtimallerimiz var. Maçın geri kalan kısmında rakibim farkı açmak için deli gibi bastırıyor. Defansımla elimden geleni yaparak püskürtmeye çalışıyorum hücumu.

Dk 87’de Cavani ile sol kanada ilerliyorum. İçerden çalım atarak gitmem imkansız çünkü. Bir orta açıyorum içeriye, Diego Costa’ya al da at dercesine. Ayağıyla yumuşak bir vuruş ve kalecinin bacak arasından gol… 2-2 beraberliği getiriyorum. Şu an kafamda sadece rakibe karşı direnmek ve gol yememek var. Gol atmaksa şu an benden kilometrelerce uzak bir mesafede. Top bende tekrar, sağ kanattan spikerin eşşiz telafuzuyla gönlümde taht kurmuş Błaszczykowski ile ilerliyorum. Güzel bir orta açıyorum, defanstan geri yolluyorlar. İçerde Cavani buluşuyor sol taraftan şu ve kaleci topu yumruklayarak sağ tarafa yolluyor yine. Orasını boş bırakmayan Nasri topu kontrol ediyor, sola çekiyor ve öyle bir falsolu vuruyor ki, 2-3 yaptığımı maç bitince farkediyorum. Seyirciler ses tellerini yırtacak derecede bağırıyorlar. İmkansız dediğim maçta öne geçiyorum. Dk 90’da maçı 2-3 yapmayı başarıyorum. +2’yi kendimi delicesine kasarak gol yemeden de geçiriyorum ve evime 3 puanı alarak dönüyorum.

Al sana total war anısı.
MEdiaval Total War
Türkleri aldım efendim . Bizans ve Mısır ile ticaret anlaşması yaptık etraftaki tarafsz bölgeleri bünyeme katarak genişliyorum. ilk olarak mısıra yakın yerleri alıyorumki sonradan mısırı sıkıştırayım diye. Neyse işte etraftaki şehirleri aldık sonra mısırdan savaş beklerken bizans bana savaş ilan etti şaşırdım hatta gafil avlandım çünkü ben mısırı sıkıştırmıştım bizans rahatça büyübüştü izmiri falanda almıitı anadoluda toprağıda vardı senmsiin bana savaş ilan eden dedim bunu anadoludan attım desem yeridir hatta bi ara cihat ilan ettim mısır cihata katıldı istanbulu kuşattı alamadı bende zayııflamış olan şehri bi darbede aldım bizansın anadluda hiç toprağı kalmamıştı. Sonra bizans ile barş yaptık çünkü yukardan maarda onu sıkıştırıyordu bende ilk planıma sadık kaldım. Ekonomiyi zorladıkça zorladım imkanlar elverdiğince ordu topladım mısır sınırına yığdırdım hatta ani i baskına mısır başkentni almak için donanmalarla mısıra yakın ordu yolladım. Benim amacım mısırı ani bi saldırı ile toplıca işgal edip eş zamnlı şehirlerini almaktı bu yüzden çok harcama yapmıştım üşlke krizin eşiğindeydi bende ordularımı yukardan mısırın topraklarında dolandırıyorumki tahrik olsunlarda saldırsınlar diye savaşı ben başlatmak istemiyorum . Bu arad mısırı böyle ani almak istememin sebebide moğolar onlar geldiğinde bölgedeki tek güç olarak sırf moğolarla ilgilenmeliyim yoksa moğollar beni alcak. Neyse mısır bana savaş ilan etti antakyadan falan ordular ile saldırdı ben askeri olarak mısırdan çok iyiyim ama ekonomi kötü işgal b an önce tammalanmalı ben ordularla hemen mısrın üstteki ordularını yokettim ordan başladım şehirleri kuşatmaya denizdeki orduylada mısırn başkentini ve başkentin yakınındaki diğer şehirleri kşatıyorum. Mısırn ordusu kuzeyde olduğundan başkenti ve diğer şehirleri hemen aldım ama suriye taraflarında biraz uğraştırdılar beni neyse snuç olarak mısır tamamen bana geçti mısırı bitirdik hiç bi ülke ile savaşım yok mısırıda kendime kattığımdan ekonomi rahatladı elimdedi ordularıda rahat besliyorum. Doğuya sürekl isığınak yığıyorum moğolları karşılamak için gel zaman git zaman moğollar geldi ve bana daldılar haliyle. Tahminimden daha güçlülerdi meydan savaşalrını aldılar ama hiç bi şehrimi vermedim onlara sonradan şehirlei olmadığından ordularını yıprata yıprata yendim onları mısıra sürdüm ordan 1 şehrimi aldı bunlar ama tek bu kaldı ellerinde sonra bunlar benim egemenliğime girmek zorunda kaldı doğuda başka tehlike olmadığından bende gözümü avrupaya diktim. Bşzans ve macaristan svaşlarla birbirini bitirmiş ama danimarka fazla büyümüş bende direk danimarkaya saldırdım çünkü diğerleri zaten kolay önemli olan danirmarka onu saldırdım ve bayağı toprağını aldım bide aradan zaman geçtiğinden yeniçerile geldi artık bana savaşlarda çok yararı oluyor yeni yeni türklerin gücü ortaya çıkıyo derken papa bana haçlı seferi ilan etti tüm avrupa istanbula hücum etti ucu ucuna haçlı seferini savuşturduk ama avruğa devletleri hala benle savaştalar ben bütün doğuyu ve doğunun gücünü elimde bulunduruyorum ama venedikten ileri gidemiyorum karşımdada bütün avrupa var . venedik floransa roma civarında bir sürü savaş oluyor floransa sürekli el değiştiriyor falan paradoks gibi bişey oldu ne ben ileri gidebiliyorum ne onlar beni abrupadan atabiliyor orda kaldık benim bütün şehirlerimden venedik tarafında bi ordu akışı var çünkü herşey orada belli olacak bütün savaşlar orda oluyor. ne yapacaz ne edeez derken

neyse gerisinde sonra anlatırım

Geçen yine Crusader Kings oynuyorum aldım Osmanlı ’ yi Sultan Orhan ile başladım amacım oğlum süleyman i tahta gecirmekti . Neyse ilk b Hacca gittim sonra fetihlere başladım küçük beylikler olan Kahramanmaraş Antalya izmir Kastamonu yu toprakalarima kattim. Iki üç daha sonra bütün ege Denizi ne kıyısı olan beylikleri fethettim. Neyse bayağı büyüdük ünvan verdim. Sonra Orhan öldü bütün Suleyman haric butun ogullarim sarayda oldugu icin süleyman i rahatça tahta rahatça geçirdim . En büyük ve en küçük kardeşimin kellesini aldım. Tahtim iyice güçlendi bu arada amcam a ankara yi verdim. Bana minnettar oldu. Topraklarimi doğuya doğru iyice genişlettim candar devleti nin dört yanını kapattım fakat Candar lar bizans ı oyalıdigi için işime gelirdi saldirmadim daha fetih oldu yazmıyorum fazla uzun olmasın. Neyse kardeskerim yine sarayda küçüğü beni deli gibi seviyor büyüğü benden nefret ediyor. Tam büyük abimi öldürcektim ki süleyman vefat etti tahta çocuk yaştaki Ahmet geçti kardeşim olmadığı için rahat oldu. Neyse Bizans ta isyan çıktı topraklarınin yarısı isyana kalkıştı. Bende isyancı Adrianpolis e savaşa katılma teklifi yaptim tabii kabul etti asıl amacım istanbul u almaktı. Isyancilar savaşı yendi yenecek bizans orduları tükendi. Uygun zamanı kolluyordum 20 bin kişilik ordu istanbul un yanında ki izmit teydi . Vu arada bütün bizans öğlanlarini suikast ile öldürdüm son olarak tahta bir kadın geçti onu oldururken yakalandık . Böylece önlemler arttı yani suikast seçeneği suya düştü . Bizans toprakları işgal içinde daldım istanbul a bütün kuşatmalari kazanıyorum. Son olarak 750 kişilik savunmaya karşı 13 bin asker kaldım tam yeniyor dum ki bizans birden Edirne den 16 bin kişilik ordu çıkardı ve bana saldırdı kusatmayi kaldırıp eve döndüm 10 bin kişi kaldım ordunun yarısı öldü. Ee şey vardı hatırlarsınız bir büyük bir de küçük babamın kardeşi yani amcam küçüğü ölmüş büyüğü ise ankaraya babamın amcasının yanına gitmiş ulan dedim bu kesin isyan edecek bunu tutukluyum demeye kalmadan isyan etti sonra isyana Alaşehir izmir falan katıldı tam bastırıyorum Papa bana karşı Haçlı seferi ilan etti bende Halife ile konuşup cihad baslattim . Ama isyan i bastirirken bir sorun çıktı özgür halk 16 bin kişilik orduyla bana isyan etti tam onlarla uğraşırken amcam tahtı aldı özgür halk da izmir ve Alaşehir i aldı gaspci amcam dalga geçer gibi Ankara yi bana bıraktı isyan baslatnya çalışıyorum bizans ve candar la müttefiklik kurdum zaten bazı sancak beyleri beni seviyor hadi hayırlısı

Ağzımın suyu aktı hemen tekrar kurayım şu oyunu bakalım
ama ben genel olarak doğu ülkelerini almıyorum
moğolları sevmiyorum

Rome 2 oynuyordum amacım iskenderin mirasını yeniden alevlendirmekti. İlk iş Epiri yok ettim ve bölgesel kontrolü sağladım.Daha sonra Trakyada kontrolümü sağladım ve kuzeye yöneldim Hersinya,Daçya gibi eyaletleride almayı başardım ve oradan güneye döndüm.Bugünkü Ukranyayı fet etmeye başladım göçebeleri yok ediyordum (galiba kavimler türktü ama acımadan hepsini yok ettim) tam son bölgeye geldiğim sırada gıda kıtlığı başladı. Düşman bölgesindeki ordum kıtlıktan etkilenmiyordu bende düşmanı yok ettim ve ele geçirdim . Geçirmez olaydım gıda kıtlığı bitmedi birkaç tur içerisinde o sorunuda halletim artık isyan yoktu. (o sırada romayı bağlı devlet olarak aldım, evet tuhaf değil mi? adamlar çökmüştü bende insafıma aldım tabiki)Daha sonra bilgisayar bozuldu ve bütün başarılarım çöpe gitti.