Petyr Baelish Teorileri

kesinlikle Jon güvenmeyecek bende son oyunu dedim zaten
Lf nin hatasını kuzeyli lordların sadakatini güneylilerinki gibi satılık olduğunu sanması yapar ama Ned i Lannesterlara veren o ve kuzey bunu öğrenmeden ölmez öldümezler bence onuda bilen sadece Salmy

O pov unda ayrıca kevan düşünüyordu ki bu cümleyi niye söyledi bence hiç değişmedi Cersie
"cümle kadın yerini bilmeli "
dizinin etkisinde değilim emin ol

Lysa ile LF yi bir tutma o annesiydi oğlunun çıkarına olmayan bişey yapmazdı LF öyle değil bu sebeple ona güvenmemeleri çok doğal
birde şu var lordluklarda makam makam en tepede kral sonra azam lordu azam lorduna bağlı orta lord birde daha küçük lordlar
LF işte bu en küçük lordlardan biriydi içlerinden birinin emir verdiği bir lorddan emir almak istemediler bu sebeplede kuşattılar kartal yuvasını

değer verilen yakın akrabadır yada sana koz olarak kullanılabilecek biri
bu konu çok farklı ve zor bir konu bence hiç tartışmayalım çünkü kuzende olsa zor durumdaysa seviyorsan korumalısın yada sana bağlı biri senin hatrına koruyabiliyorsa korumalı sonra sana teslim etmeli yada bir dahaki için senden onay almalı bu kadar basit bence olay
sansada da Lord Arryb onav çok düşkün bir gerçek ve onu koruyacak

yukardada yazdım Salmy gelmeden ölmeyecek bence o da 7. kitaba kalır ama bakalım

Ned meselesini Selmy dışında bir de Tazı biliyor, onun ölmediği düşünülüyor ki Brienne’nin bir handa gördüğü adamın o olduğu konusunda fikirler var. Elbet Bran da dizide olduğu gibi görebilir belki(KL’de Büvet Ağacı var mıydı? Yok ise göremez.).

Cersei, nedamet yürüyüşünden beri durgun ve uysaldı. Ona refakat eden çırakların verdiği rapora göre, kraliçe, uyanık olduğu zamanların üçte birini oğluyla geçiriyor, diğer üçte birinde dua okuyor ve vaktin geri kalanını banyo teknesinde harcıyordu. Cersei günde dört ya da beş kez yıkanıyordu, kendini at kılından yapılmış fırçalarla ve sert soda sabunuyla ovuyordu, derisini yüzmek istiyormuş gibi görünüyordu.

Cersei değişmedi elbette, sadece dizideki gibi sessiz ve sert değil; akıllandıdan kastımız da hatalarından ders çıkartıp, salak gibi her şeyin ortasına atlamaması; daha temkinli ve planlı hareket edeceğini düşünmem… Sonuçta sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer. :slight_smile:

LF, dışarıdan biriydi, en baştaki sebep bu. Elbette LF ve Lysa bir olamaz ama lordlar arzu ettikleri takdirde harekete geçiyorlar, örnek vermek istediğim bu.

Şimdi senin kuzenini koruman sevmen başka bir şey; hanenin lord koruyucusu olan bir insanın senin y hanesindeki olan aile üyesini koruma VAZİFESİ başka bir şey. Ben LF’nin böyle bir vazifesi yok, haliyle lordlar için bir şey ifade etmez o yönden demek istedim. Sansa’nın kimliği açığa çıksın her biri kızı, Kışyarı’na hakim olmak için kullanmak ister.

Bence de 7. kitapta ölür de Selmy’nin Kışyarı’na gelip olan biteni anlatması meselesi ne alaka?

tazıyı unutmuşum ben ama onun sözüne ne kadar itimat eder kuzey o var
brann ın görmesi ve dizide bu diyor doğru demesi bana saçma gelmişti inş kitaptada brann i desteklemek için bir de şahit olur en azından

cersie çokta üflemez o yoğrudu üfleyecek gibi yapar üflemiş gibi yapar aynı tas aynı hamama döner sadece yattığı güveneceği insanlara dikkat eder artık o kadar

bende aynı fikirdeyim onu demek istedim

aslında aynı şey düşün örneğin menzilde sansa ile karşılaşsa vadi şovalyesi vadi lordu adına ona eşlik etmek zorundaydı akrabası olduğundan ama vadi lordu deseydiki şu şu akrabalarım hariç kimseyi akrabadan saymıyorum o zaman vadi şovalyedsi menzildeki akrabaya yardım etmek zorunda değildi yada bir dahakine onu anlatmak istedim
bu akraba koruma yardımı biraz işgüzarlık birazda yalakalık aslında ama işte böyle bişey var sonuçta

Baristan selmy ile Jon ancak 7. kitapta görüşür o zaman LF nin Ned i Lannesterlara teslim ettiği öğrenilir demek istemiştim yani onun ölümü 7. kitaba kalır herşekilde bence

LF’den daha güvenilir biri Tazı, yalan söylediği görüp duyuldu mu? Adam katil ama en azından dobra. Kuzeylilerin fikri önemli değil, Starkların bilmesi önemli. Arya zaten Tazı’ya inanır. Sansa da…

Bakacaz artık Cersei meselesine. :smiley:

Evet öyle ama resmi bir vazife değil, onu demek istiyorum. :slight_smile:

Anladım, ben de son kitapta görürüz düşüncesindeyim. :slight_smile:

şimdi şu var vadi de de aynı dert var LF nin görünen bir kusuru yok herkes sevmiyor ama sevmemesi için sebepte yok herkesin ki his
Tazı da görüntü olarak korkutucu evet yalancı değil tazı ama LF de görüntüde yalancı değil
bence eşitler ama bakalım yazar nasıl bağlayacak

Bence bu adam çok yaklaşacak ama kaçıracak buna rağmen. Bu adam çok kurnaz ve zeki. Ancak en büyük zayıflığı adamın gerçek anlamda bir gücü Yok. Güçlü bir haneden gelmiyor. Varolan gücü ise genelde yanındaki insanları manipüle etmesiyle kazanmış birisi. Birkaç hata ve dudaktan çıkan birkaç söz bu adamın Yok olması için yeterli.

LF işte bu dudaktan çıkacak sözlere izin vermiyor herkes yok oluyor yada ona tabi olmak zorunda kalıyor
Joffrey suikastinde Tyreller ile ortak yaptı Tyreller konuşup ona suç atamaz Sansa ortaya çıkarsa tüm suç ona kalır bu yüzden onu çıkaramaz ortaya yada güveneceği bir şey olursa çıkaracak ortaya forumda bir teori okumuştum LF ve Varys ortak hareket ediyor diye vadiye bir sürü insanın doluşacağı bir turnuva düzenliyordu LF ki ben o turnuvada Sansanın kimliğinin ortaya çıkacağını düşünüyorum daha birçok olay olacak ama kesin olan o turnuvada KL den yada kuzeyden gelmiş Sansayı tanıyan birileri olacak ve LF mutlaka bunun hesabını yapmıştır. Lannesterlar ile karşı karşıya geleceğini bilerek Sansayı ne kadar gizleyebilirdi ki bence o da Aegonu bekliyordu
2. suçu Ned Stark meselesi bunun için Tazı yada Selmy bekliyoruz
3. Suçu Lysayı manipüle etmesi bu artık ortaya çıkmaz
4. suç Lysa yı öldürmesi Sansayı kullandı ve Sansa ondan korkmaması ona sırt dönmesi gereken zamanda bunu itiraf edecek
ama şuanda her şey ondan yana ve gerçek güç kralsa yada azam lorduysa ihtiyacı olan bir şey diğerlerinin gücü bir şeye yaramaz