Petyr Baelish

Sansa boş kafalı ahmağın teki ve acılar içerisinde ölmesini tüm kalbimle diliyorum.Peter Baelish’e gelince onun aklında en az bir bölgenin azam lordluğu(ki şu anda elinde) ve kral eli olmak var.

Bu kanıya nerden vardın, mümkünse gerekçelerini de dinleyebilir miyiz hocam?

Peter Baelish kendisi genellikle tahtın arkasındaki güç olmayı planlayan tiplerden biri,Önce Harrenhal’i alarak Lysa Tully ile evlenecek güce vardı yani statüye.Ama Harrenhal’in kendisi boş ve savunulamayacak bir makam ve nehir lordlarının Baelish’i destekleyecekleri çok şüpheli dolayısıyla gücünü sağlamlaştırmak için Edmure’nin yeğeni Sansa’yı da yanında götürdü.Şimdi burada Peter 'ın Lysa’yı manipüle ederek Vadiyi savaşın dışında tutmasının sebebi savaşta kendisinin kullanabileceği bir güç alanı oluşturmak bana kalırsa.Ama Vadi lordlarını daha rahat kullanabilmek için önce muhtemelen Sansa’yı Harry ile evlendirecek ve Sansa’nın bir çocuğu olur olmaz onu Harry’yi öldürecek,daha sonra da kendisi Sansa’yla evlenebilir ve Kuzey’e(Rickon ölür veya Stannis kaybederse),Nehir topraklarına ve Vadiye hükmedecek.

Ya da Sansa’yı Aegon’a da teklif edebilir ama bu gözümde daha zayıf bir ihtimal

Her halükarda tahta çıkacak kim olursa olsun böyle güçlü bir lordun eli olmasına ihtiyaç duyar ki Baelish zayıf bir monarkın(muhtemelen Aegon)ardından ülkeyi yöneten gerçek kişi olma niyetinde

Sansa çok aptalca şeyler yaptı belki de babasının ölümünde istemeden de olsa pay sahibi, ama olanları değiştirme ailesini tekrar bir araya getirme şansı var bakalım göreceğiz

Sansa konusuna gelince Eddard Stark gibi bir adamın hem canına hem onuruna mal olması benim gözümde onu silmeye yetiyor,başına gelen herşeyi de hakediyor,hiç bir elle tutulur yanı yok.Yoksa Tazıya güvenmemesi falan makul karşılanabilir.Nymeria Olayını da unutmadım

Serinin en kötü,habis,içten pazarlıklı,entrikacı ve onursuz kişisi kesinlikle.Haneleri birbirine düşürüp savaşa yol açması,birbirinden değerli insanların ölümüne sebep olması,kurduğu planlar ve entrikalarla oranın buranın lordluğuna konması nefret duymamız için fazlasıyla yeterli.Hayatta bırakılmayacak kadar tehlikeli biri.

İşlediği suçlardan dolayı şehir meydanında kafasının kesilmesi en büyük hayalim.

Kitap serisinde tüm olayları başlatan Kral Eli Jon Arry’ın öldürülmesi bunun marifeti.Binlerce insanın ölümüne ve başta Robert ve Ned gibi değerli karakterlerin ölümüne yol açan zincirleme reaksiyonu bu alçak tertipledi.

Adam işini biliyor.

Uyuyan westerosa hareket getiren adam.

bu da bi bakış açısı tabii .S

Sansa aslında Joffrey Baratheon. DELİLLER YALAN SÖYLEMEZ !

Ağh! Baelish Ağh! Uluslararası İlişkiler Profesörü gibisin. Nullum crimen sine lege(Kanunda belirlenmemiş eylem suç sayılamaz)

Nasıl pislik bir adamdır bu? Kurnaz insanları severim; ama bu adamdan itinayla nefret ediyorum. Kurnazlığın bu kadarı da fazla. Millet saman altından su yürütür, bu boru döşedi resmen. İhaneti hobi olarak görüyor, el alemin arkasından iş çevirmek en büyük eğlencesi zaten. Ölse zerre üzülmem. Hatta beni seriye koysalar gider kendi ellerimle boğarım Baelish’i.

Westeros Taht oyunları piyangosu ve loto toto açılırsa bütün paranın rahatlıkla yatırılacağı adam.

Fakir bir aileden gelip zekasıyla ve kurnazlığıyla Yedi Krallığı parmağında oynatan adamın önünde saygıyla eğilmek gerek.

Serinin sonunda tahtta oturursa hiç şaşırmayacağım bir karakter

Çok uzak bir ihtimal ama Varys’la işbirliği içinde olduğunu düşünüyorum.

hiç sevmiyorum bu adamı. çok itici ve sinir bozucu aynı zamanda içten pazarlıklı biri.

Adam peygambermiş gibi konuşuyorsun :S
Pedofiliye teşvik…

@Endymion mixer mode on.

Sansa’yı Aegon’la evlendirerek Varys’in ekmeğine yağ süreceğini düşünmüyorum. Ama ilk başta dediğin Harry’yi öldürüp Sansa’yla evlenmesi mantıklı olabilir.

Ben koskoca Vadi’yi ele geçirmenin bu kadar kolay olacağını sanmıyorum. Onu zehirle, bunu öldür, lordlara kumpas yap, kızla evlen diye ele geçiremeyecek bence. GRRM yoluna taş koyacak Kış Rüzgarları’da Baelish’in bence.