Petyr Baelish

sansa ya sen ned stark ın değil benim kızım olabilirdin demesi hala aklımda :@

Sansaya ciddi bir ilgi duyuyor mudur acaba? Yoksa sadece bir araç olarak mı görüyor?

Kendisi diyor “Sadece Cat’i sevdim.” diye. Bence Sansa onun için sadece bi araç. Ya da belki ona annesini anımsatıyorsa hayal kuruyodur?

Amacı için değerli bir oyuncak diğer oyuncaklarından biraz daha yüksekte o kadar.

Bence de sadece bir araç ya da öyle olmalı. Ama bazen o kadar piskopatça davranıyor ki acaba Cat ile Sansa arasında bir bağlantı mı kuruyor diye düşünüyorum.

Adam Taht oyunu oynamak için yaratılmış.Akgezenlerle savaş hariç her şeyde iş yapar.Adam utanmasa Akgezenlerle ittifak bile kurar valla :smiley:

utanmasa değil ak gezenler ok panpa demiyeceğinden dolayı :smiley:

Severim bu adamı ama Brandon Stark zamanında öldürücekti bunu,diyar ferahlardı.

hani futbolda cantona neyse basketbolda wil chamberlain neyse orta dünyada glaurung neyse petyr baelish de westerosda odur benim için saygı duyulur onun taht oyunu sanatına

Cüneyt Arkın filmlerindeki kötü adamlardan hiç bir farkı yok Petyr Baelish’in. Tek farkı GRRM Baelish’i seviyor öldürmüyor. :biggrin:

Bu adam serideki en sevdiğim karakterlerden biri. Nickim kötü karakterken böyle adamları sevmemek olmaz. Planları çok orijinal ama piyonları tarafından bertaraf edilecek bence. İçimden bir ses Sansa öldürecek diyor ama o sese hep susmasını söylüyorum.

Korku filmi mi izliyoruz yahu. Kötü karakterse sevmemek olmaz da nedir?
Adam sıkıcı bir muhasebeci olarak geldi şehre badem bıyıklarıyla ve kafası çalışan sapığın tekidir… :pppp

Buna sırıtmayacak en iyi örnek Ramsay ve denkleridir.

GRRM kitaptaki Littlefinger’la, dizidekinin çok farklı karakterler olduğunu düşünüyor ama… bir dizi karakteri olarak littlefinger kimsenin güvenmediği ve arkadaşının olmadığı vurgulanan bir karakter, lakin kitaplarda littlefinger tam tersine herkesin (büyük bir hata yaparak) güvendiği bir karakter. bu kadar yükseklere çıkmasının sebebi güçten yoksun ve yardımsever gözükmesi… böylece herkese yardım ederek yerini sağlamlaştırmış oluyor, robert için para buluyor, ned’e yardım ediyor, lannister ailesine yardım ediyor. bunlar yapma sebebi tabi makyavelist bir tadda kendi amaçlarını gözetmek ama tam da bunun için güvenilir bir görünüm sergiliyor işte, böylece de kendisini asla bir tehdit olarak göstermiyor… kısacası; ailecek seviyor & hayranlıkla okuyoruz/izliyoruz kendisini…

Çıkardığı savaşı bu nedenle ölen binlerce masum insanı, tecavüze uğrayan kadınları göz önüne almazsak gerçekten iyi bir adam.

Ve savaşı geçtim Jeyne Poole’a yaptıkları yeter. Kıza babanın yanına diyip fuhuşa zorlamak, kırbaçlamak, akabinde Westeros’un en psikopat adamına gelin olarak yollamak, gelin olduğu yerde köpekle ilişkiye maruz bırakılması, kaçarken omurga kemiklerinden bir kaçını ve soğuktan burnunun donmasına bu adam vesile oluyor ve tüm bunları yaşamış olması ve tek kurtulma umudu olarak Arya Stark rolünü sürdürmek. Sansa ile aynı yaşta olduğu halde sırf soylu olmadığı için bunca çile çekti bu kız Petry yüzünden.

Evet gerçekten hayranlıkla izlenilecek bir “adam”.

Ve Jeyne Poole en kötü kadere sahip karekterdir, yine bu adam yüzünden. Theon yine birkaç suç işlemişti onların kefaletini de ödedi en azından ama Jeyne’in tek suçu soylu olmamak ve Sansa’nın arkadaşı olmaktı.
#luvJeyne

Jeyne’e yaptıklarından bana ne… yani bu Littlefinger’ın tam anlamıyla politik bi deha olduğu gerçeğini değiştirmez… #RespectPetyr

Şerefsiz olduğunu da değiştirmez. Şimdi Starklar şerefliydi de ne oldu konuşmasını yapabilirsin.

evet… :DDDD nooldu??? babayı aldılar… :DDDD

Adamın dibi.Aynı zamanda çok ipne

Bu adamın bir sözü vardı.Bu dünya da Kimileri piyondur, kimileri oyuncudur kimileri de kendini oyuncu zanneden piyonlardır diye. Cersei Lanister kendini Oyuncu zanneden piyondur demişti Sansaya. Buz ve Ateşin evreninde 2 tane oyuncu var. Biri Serçeparmak, Diğeri de Varstir.

Zekasına hayranım bu adamın. Dahileri severim ne kadar pislik şeyler yapsalar da. Sonuçta zekaları saygıyı hak ediyor, kişilikleri etmesede :slight_smile: