Petyr Baelish'in Amacı

Sizce Petyr Baelish’in amacı nedir.Güçlü bir Lordluk mu?Vadi ve Nehir Lordlarını kullanarak Demir Tahtı ele geçirmek mi?Bence serinin sonunu belirlemekte Petyr’nin amacının büyük etkisi olacak

amacını halen daha anlamış değilim tam olarak kime hizmet ediyor ne gibi çıkarları var bilmiyorum ama demir tahtta gözü var gibi

Adam zekasıyla bir yerlere gelmeye çalışıyor, başarıyor da geldi de zaten bildiğiniz üzere lord oldu.Ancak ileride ne olur bilinmez.Şundan eminim ki istediği kadar sadık görünsün en ufak bir çıkar meselesinde kralı bile satar.

Adamın olayı o zaten Sansaya söylediği gibi düşmanlarına asla niyetini çaktırmıyor.

Bence demir tahta geçicek, bi kaç olaydan sonra herkes onu sevmeye falan başlıcak, sonra da martin kafasına kuyruklu yıldız düşürcek.

Lord Baelish iyi oyun oynuyor, olaylarda birkaç hamle sonrasında neler yaşayacağını görebiliyor, kendine kozlar saklıyor ve mutlaka zamanı geldiğinde kullanıyor. ayrıca mükemmel bir finansal kontrole sahip tüm bunlar ona büyük bir kişisel gelişim sağlıyor… amacı bu doğrultuda topraklar, altın ve bir kadın…

Amacı hayatta kalmak ve rezil bir hayat sürmemek.

sonuçta taht oyunlarında bir rolü olacak ya endi taht oyununu oynayacak yada birini oyunundaki çok önemli bir parça olacak

Lord Varys ile dalaşması hoşuma gidiyor ama ikisinden birisi birbirlerini nakavt edebilir, ben ikisininde kalmasından yanayım fakat daha daha fazla yükseleceklerini düşünmüyorum

Amacı’nı şuan kimsenin bildiğini sanmıyorum. tahiminler vardır mutlaka ama amacı bambaşka bir şey olabilir. Demir Taht’a oturmak istiyor mu istiyor ama bunu temiz olarak yapmayı daha çok istiyor yani oturduktan sonra ona kafa tutacak kimse kalmaması için ortalığı temizliyor.

Serinin sonunda kilit rollerden birini oynayacağını düşündüğüm karakterlerden biri.

Varys gibi bir kartalın yanında hakikatten minik kuş kalır ama takdire şayan bir adam… Zaten amacını kendi söylemişti dizide “Onları yenmek, öldürmek istemiyorum… Onları s.kmek istiyorum” diye.

Bence tahta oturmak istemiyor.
Birini oturtmak istiyor olabilir ama kendi istemiyor bence.

bence kesinlikle kendisi oturmak istiyor. ilk kitapta bunu belli eden bölümler ve betimlemeler var.

Ne gibi bir hakla oturacak ki o tahta… Baratheonlar bile zor meşru yaptı kendi taa babaanneden Targaryenlik taslayarak. Petyr o meşruiyeti nasıl sağlayabilir.
“Naber lan kerhaneci?” diyip geçerler ona bence. Onun amacı dolaplar çevirmek. Dünyayı yönetenleri yönetmek.

Kendi hanesini kurup tarihe adını yazmakta olabilir.
Tarihe geçmek istiyor adam :slight_smile:

Bence zaten geçti… Ama tahtı kontrol etmek istiyorsa, bizzat oturamaz. Ancak oturan kişiyi yönetebilir, çünkü öyle bir hakkı yok.

Yaşamak olabilir

aynen Westeros Lordları Krallığını kabul etmez.Petyr’de Lord olarak doğdu fakat kaya ve keçi boku Lordu olarak doğdu.Bence yapacağı en büyük şey güçlü bir Kral Elli olmasıdır.Fakat kimi Kral yapar bilemem Stannis’e katılacak olsaydı en başından katlırdı arkasından bu kadar oyun çevirmezdi ve Stannis’te bu aralar merhametli fakat Serçeparmağı affedecek kadarda değil.Aegon desem benim tanıdığım Petyr Varys’le aynı safta yer almaz

Belki adam tahta fetih hakkıyla oturacak sanki targaryenler farklı şekilde oturdu o tahta.

Çok iddialıyım ki 2. sezonun sonuna kadar olan her şeyi bu adam planladı.