Petyr Baelish'in Amacı

Bende çok iddialıyım ki petyr cat’in ölüm acısını dindirmek için teselliyi sophie’m de arayacak onunla evlenip arryn’leri yöneticek mutlu mesut yaşayacak yani işin özeti anasına birşey yapamadım kızına dadanıyım tam sübyancı herif.

Sansa’yı Jon Arryn’ın kızkardeşinin torunu Sör Harold Hardying’le evlendirerek hükmetmek istiyor.Çünkü Vadi Lordları Harold’ı karizmatik buluyor.Hatta onun için Genç Şahin diyorlar.Serçeparmak bunun için diyordu Vadi Lordları asla beni yada küçük Robert’ı sevmeyecekler fakat Genç Şahinleri sevecekler

Bence en akıllı kişi o.Kurnazlığını çok iyi kullanıyor.Kral olsa çok iyi yönetir.

Sansa, Tyrion ile evlenmeden önce Petyr kendisi ile evlenmesini söylemiş O.o Cersei/Tywin bunlardan birine
Ben yeni öğrendim o.O
Ama lowborn olduğu için reddedilmiş O.o

Türkçeyi katletmeyelim lütfen , alt tabaka doğumlu yada soysuz kelimelerini kullanabilirdin , dil erezyonuna dikkat lütfen

Nasıl yeni öğrendin ? 5.kitabı okumadın mı ?

Ben böyle tercih ettim :slight_smile:

@“Willas” ne bilim lan o.o Cersei Sansa hakkında düşünürken şey etmiş o.O 5. kitap biliyorum da ben niye hatırlamıyorum

O yürüme sırasında düşünüyor sanırım.

sana kim Türkçe yi katletmek için tercih yapabilme hakkı veriyor , , kendi tercihiymiş , liselerde ki eğitim eksikliğinden senin gibilerle doldu toplum , o yaptığında ukalalıktan başka bişey değil çocuk

Adam bir çok şeyin başında geliyor Ned Stark’ın ölümünden tut Harrenhal Lordu olmasına kadar vs. vs.
Amacı ne ya da ne olur bilmiyorum ama bence önemli bir rolü olur yani olması lazım

birincisi taht hak edenindir hak iddia edenin değil o yüzden bi kere oturdumu meşru kılar kendini.İkinciside her sey harranhal’ın kapısından girmeye bakar girdimi … oturur o tahta lanet yiyip bitirir adamı adasdsdasads

Adamda kafa var, her ne kadar kötülüğe çalışsa da var. Zeki ve iş bilen ama bencil.
Yalnız, koca krallık bi Baelish’e muhtaç olacaksa o zaman yerden yere vurun gitsin bu diyarı…

Lord bealish kesinlikle çok zeki.bence buyuk bir olay daha olmazsa sanırım finalde gorecegimiz 3-4 kişiden biriolur.bu adam bir rol model.bunu davranislari dahil her hareketinde goruyorsunu:cool:z.adamim bealish

kral olmak ister elbette ama geçmişinin iyi olamaması ve kendisine arka çıkacak hane olmadığı için bu amacına ulaşamaz.şimdilik rakiplerini birbirine düşürüp güçlü olanı eleme derdindeydi yavaş yavaş hane kurma çalışmaları yapıyor-arryn hanesini ele geçirdi sayılır Sansa ile kuzeyi ve Tully Hanesinide arkasına alıp bir şeyler yapmaya çalışacak elbette ama en büyük sıkıntısı kesinlikle Varys -kendisi halen farkında olmasada-

Varys’in dediği gibi güç ,insanların nerde olduğuna inandığı yerdir.
Malum tahtın güç getirmediğini biliyoruz.
Bu adam mutlak güç olmak istiyo.
Tarikat kur muridin olalım bealish reyiz :slight_smile:

Savaş başlatıp savaş bitirmek …

valla amacı umrumda değil biri ortadan kaldırsın onu yeter :smiley:

Bana göre bu adamın başına bela gelecekse kendi zaafından gelecektir.Bunun paraya , güce ve Cat’e zaafı var . Gençliğinde buna yapılan muameleyi de unutmadığı için bu kadar çok yükselmiştir adamı kamçılayan geçmişte olanlar.Adam yerine konmadığı zamanlar.

bence trident-nehirtoprakları kısmında azam lordu-en büyük hane-koruyucusu olmaya calısıyor.

house baelish’i kurarak.altıncı kitapta onun evleneceğini düşünüyorum.kimnle bilmiyorum ama bence evlenecek.zaten kral topraklarıyla iyi ilişkileri var.böyle böyle, house frey,house mallister ve house tully gibi
saygın bir hane olmaya calısacak.

freylerin saygınlığı tartışılır gerçi ama kabul edelim, büyük ve biraz da sözü geçen bir hane.

Adam değişik bir şey vallahi . Niyetini henüz anlayamadım.Ama adam çok zeki. :DD