Quaithe Kehaneti

Meeren’ın büyük piramidinin içinde Daenerys uyuyamaz. Özel odasından ayrılır ve havuzunda yıkanmaya karar verdiği teras bahçesine yönelir. Hafif bir hışırtı onu uyandırana dek kısa bir an gözlerini kapatır. İlk olarak hizmetçilerinden birinin içeri girdiğini varsayar. Missandei, İrri ve Jhigui’ye seslenir. Quaithe’nin onların uyuyakaldığını söyleyen sesini duyar. Daenerys, çimenlere değecek kadar uzun, başlıklı bir kaftana bürünmüş Quaithe’yi hurma ağacının altında dururken görür.
Daenerys, Balerion’un yakınındayken, eğer bu bir rüyaysa Quaithe’nin önceki rüyalarından biri olup olmadığını sorar. Quaithe bu deneyimlerin bir rüya olmadığını söyler. Daenerys, davetsiz bir misafirin muhafızlarını nasıl geçebildiğini merak eder. Quaithe, başka bir gün geldiğinde muhafızların onu görmeyeceğini söyler. Daenerys, davetsiz misafiri öldüren muhafızlara seslenir. Quaithe, muhafızların, onun orada olmadığına küfrettiğini anlatır. Daenerys bir açıklama ister. Daenerys, Quaithe’nin burada olup olmadığını sorar. Quaithe “hayır” diye cevap verir. Quaithe, başka bir gizemli uyarı türetmeye devam eder:
“Cam mumlar yanıyor. Ve ötekilerden önce solgun bir kısrak geliyor. Kraken ve Kara alev, aslan ve kızıl akbaba, güneşin oğlu ve oyuncunun ejderhası. Hiçbirine güvenme. Ölmeyeni hatırla. parfüm kokulu Kahyaya dikkat et.”

Bu bölümü hatırlarsınız. Burada Kraken’in Victarion Greyjoy, Aslan’ın Tyrion, Kızıl Akbaba’nin Jon Connigton, Güneş’in oğlunun Quentyn Martell olduğu kesin. Ama iki nokta var burada.

1. Kara Ateş muhtemelen Aegon. Buaradan çıkarak Aegon’un Blackfyre olduğunu söyleyebiliriz sanırım.
    2.Oyuncunun ejderhası kim?
  2. Solgun kısrak kim?

tam tersine oyuncunun Ejderhası Aegon bence

Olabilir, Varys’e oyuncu dersek onun ejderhası Aegon olur. Ama o zaman Kara Ateş kim?

Kara Alev olarak geçmiyor mu o? Orda bahsettiği Moqorro. Aegon değil. Oyuncunun Ejderhası kısmından Aegon teorisi çıkarılabilir sadece…
Pale Mare, Meereen’e gelen hastalık.

Bi de orda parfümlü kahyaya dikkat et daha uygun olur gibi :slight_smile:

Şimdi oturdu taşlar yerine, Moqorro’ya daha gelmemiştim. O yüzden anlamamışım demekki :smiley:
O zaman Aegon’a gerçek Targaryen olması konusunda güvenebiliriz.

Valla bilmiyorum sahte olmasını istemiyorum ama yine de bazı teoriler var Blackfyre olabileceği ile ilgili…

o son çeviri parfüm kokulu kethüdaya dikkat et olucak kokusuna deği

kraken-victarion
kara ateş - meereen’e gelen astaporlunun taşıdığı hastalık.kanlı ishal.
aslan- tyrion
kızıl akbaba - jon connington
güneşin oğlu - quentyn martell
oyuncunun ejderhası - aegon targaryen

solgun kısrak ise dany’e büyük tehdit teşkil eden dothraklar olabilir.kısrak henüz doğurmamış bir at olduğundan dolayı, at da direk doth. oldugu için, bunu söyledim.biraz zayıf gibi gözüküyor ama bana cok mantıklı geliyor.

Meereen’e hastalık solgun bir kısrakla geldi
Kara alev Moqorro

solgun kısrak salgın bir hastalık

bittersteel dokuz metelik savaşından sonra daemon’un oğullarıyla kaçarken tahtaonun oğullarndan birini geçireceğine dair yemin etti. Bence aegon bir blackfyre

Aegon kesinlikle bir blackfyre

Aegon, Blackfire olsa Varys onu neden desteklesin ki?

Niye desteklemesin? Varys’in kökeninden ne kadar eminiz? Ayrıca Niye bu kadar canla başla yardım etsin ki Targaryenlere Varys? Çamurdan kurtarılmış biri değil, Pentos’ta zaten güçlü biriydi ve bir borcu yok Targaryenlere

blackfyrelere ne gibi bir borcu var Varys’in?

Onu bilmiyoruz işte.
Şunu demeye çalışıyorum: Varys neden prens Aegon için oyunlar oynasın? Bir sebebi yok. Essos’tan gelen herkesten korkarım ben açıkçası. Çünkü erkek soyu tükendi ama badın soyu devam ediyor olabilir. Belki Varys de Blackfyre’dır :smiley:

Aegon’ın Blackfyre olduğu teorisinin, Jon ve Dany ilişkisini isteyenler tarafından ortaya atıldığını düşünüyorum.Bence Aegon gerçek bir Targaryen ve demir tahta en yakın aday.

Ben direk buradan dolayı öyle bir fikre kapıldım. Yoksa Oyuncunun Ejderhası da olabilir Aegon.

Blackfyre olabileceğine dair bi takım ihtimaller var ama elde kesin kanıtlar olmadan kesinlikle Blackfyre demek saçma bence…

Varys blackfyre olabilir
Mopatis blackfyre olabilir
Mopatis, Varys’i kurtarmış falan olabilir

Varys olabilir, sonuçta tel ve saç rengini bilemiyoruz ve mavi gözlü. Ama Mopatis olmaz bence. Ne saç rengi ne de göz rengi çağrıştırmıyor.