Quaithe Kehaneti

Cahil filan diyor bide ahaha :smiley: Dany ile savaşçak kim var westerosta, onu bi sölesene

Tek birşey söyleyeceğim. Aegon ortaya nasıl çıktı bilmiyorum kitapta oraya kadar gelmedim. Eğer aegon ve dany iki karşı taraf olacaklarsa, Martell hanesi niye kendi öz yeğenleri dururken dany’yi seçsin ki?

Ötekiler…

Starklar,lannister,tyrell, benim görüşüme göre bide dorne ha ve baratheonlar

Hocam siz kitapları okuduğunuza veya araştırma yaptığınıza emin misiniz ?

Daha Dothraklar’ın elinden kurtulabileceği şüpheliyken ‘gelir, ezer, savaşacak kim kaldı, reröreöre’ demeyelim lütfen.
Şimdi gelelim bunun askeri kuvvetine, Lekesizler, Fırtına Kargaları(500 kişi?), İkinci Oğullar(500 kişi?) ve Drogon. (Birde olursa Dothraklar.)
Lekesizler atlı birlikleri geçirmezler fakat zorlu dağ koşullarında disiplinlerini koruyabilecekleri müallakta. Kuzey’de soğuğa dayanabileceklerini sanmıyorum. Kalın giydiririz yea dersen çabukluklarını kaybederler bu da ölümleri olur.
Fırtına Kargaları fire vermez ama İkinci Oğullar garanti değil Jorah çok istiyor Dany’e kendini kanıtlamayı, bu grubun dönekliği de biliniyor.
Ve Drogon, sıcak zamanlarda ortalığı berbat eder, yakar, yıkar, kavurur fakat soğukta ve yağmurda durumları biliniyor ejderhaların, karda ne olacağını düşünemiyorum.
Bunlar Dany’nin kuvvetinin dezavantajları. Avantajlarını yazacak varsa bekliyorum.

stark mı kaldı ortalıkta allah aşkına.Dorne dany nin tarafına geçicek 6. kitapta arienne povlarından belli oluyor.Baratheonlar fırtına burnunu ilk başta tutsunlar , aegon reis orda

Sen okuduğuna emin misin? Savaşacak kim kaldı diyorum bi düşün.Ortalık karman çorman. 2 hane kaldı savaşıcak

dornea, tyrell, lannister, aryyn henüz güçlerini kaybettmedi. Öte yandan illaki duvar yıkılıcak yabanıllar, devler ve çeşitli ırklarla beraber ötekiler de güneye gelicek. Ayrıca bran, arya ve sansanın da çok küçümsendiğini düşünüyorum. Kaldı ki dany aryanın tek hamlesine bakar…

kardeş eğer bir sayfa geriye git ve en son mesajı oku orada neden dorne 'un danynin olamayacağını anlarsın biraz lütfen bakın olabilecek gerçek şeyleri görürsünüz ve kardeş dany istediği ordu ile gelsin kuzeye daha kış yarına gelmeden ejderhalar bile ölür. yemek bulamazlar ejderhalarda bulamaz ve insanları yer ve dany orada açlıktan ölür tabi bu söylediklerim kış şartları için

Doğru ama son olarak kuzeye gitmesi gerekir.eğer ilk planda kuzey olursa zor.son olarak kuzeye giderse (gücünü toplayip) alabilir.

Dorne konusunda haklisin.aegonun safhinda savasir ama danynin düsmani olacagini sanmiyorum.tabi aegon ile dany arasinda bi sey olmazsa

Arianne bölümünü okursan bir lord’un çocuğunun jojen gibi olduğunu ve aynı çocuğun ejderhaların dans ettiği söylediğini görürsün ve buda kavga demek. h bide ne kadar çok ordu kışın içinde okadar ölü. Menzil i alıp gelirse kazana bilirler ama.

O kız Toland bi kere. #Respect

All Respect For Toland. (ingilizceyi katletmiş olabilirim)

Quaithe ara ara çıkıp Dany’i uyarıyor ya hani, ben quaithe’nin GrrMartin olduğunu düşünmeye başladım, Dany’e görevler verdiğini söylemişti Grrm, eğer görevleri tamamlarsa tahtı alır, görevlerini tamamlayamazsa alamaz gibi bir şeyler söylemişti. Bunu yapabilmek için de Quaithe’yi kullandığı görülüyor.

Bence Quaithe ya Shiera Seastar, ya da Ashara Dayne. Veya bunların hiçbiri değil, tamamen tanımadığımız birisi. Fakat bence tanımadığımız birisi olsaydı maske takıp saklanma ihtiyacı duymazdı.

Sanırım Quaithe = Shiera olasılığı daha önce burda da konuşulmuş. Shiera’nın ve annesi Lys’li Serenei’nin büyüyle olan ilişkisi zaten malum, bu yüzden Shiera Asshai’ye gidip shadowbinding öğrenip gelmiş olabilir. Targaryen kanından olması da Dany’ye yardım etme sebebini açıklıyor. (Yardım etmiyor da olabilir aslında?) Bu arada konuyla alakası olmasa da Shiera’nın Melisandre ile de bir ilişkisi olduğuna inanıyorum.

İkinci olasılık Ashara Dayne, aslında bunu destekleyen çok fazla bir şey bulamasam da Ashara’nın ölmemiş olma olasılığı çok yüksek. Son kitapta Barristan, Ashara’nın intihar ettikten sonra bedeninin bulunamadığından bahsediyordu. Bildiğiniz üzere GRRM birisi için sadece “öldü” diyorsa, ortada kesin kanıt olmadıkça inanmamak gerekiyor. :smiley: Bu iddia için tek dayanağım Quaithe’nin “yıldızışığından” maskeyle Dany’ye görünmüş olması. Dayne Hanesi’ni yıldızlarla ilişkilendirmek gayet mantıklı. Ayrıca Quaithe’nin göz renginden hiç bahsedilmiyor, bu da kendisinin Ashara olduğunu gizlemek için olabilir. Ashara’nın da Dany gibi mor/lila gözleri varmış diye bahsediliyor çünkü.

kardeşim bütün teorileri çürüttün.tebrik ediyorum

dizide kahverengiydi ama gözleri.
melisandre’nin düşmanıda olabilir.

mel stannisi
quatihe dany
moqorro vic’i gibi
bunlar birden fazlalar kanımca

Mel’in okuldan düşmanı. Az saç baş girmediler birbirlerine.

“Cam mumlar yanıyor. Ve ötekilerden önce solgun bir kısrak geliyor. Kraken ve Kara alev, aslan ve kızıl akbaba, güneşin oğlu ve oyuncunun ejderhası. Hiçbirine güvenme. Ölmeyeni hatırla. parfüm kokulu Kahyaya dikkat et.”

burda ölmeyeni hatırla ve parfüm kokulu kahyaya dikkat et ne oluyor ?

Parfüm kokulu kahya Varys oluyor. Ölmeyen de Aegon olabilir.