Quaithe Kehaneti

Ölmeyen’i hatırla derken bence bizzat Daenerys’ın kendisinden bahsediyor.Ateşe giripte ölmeme olayı.“Ejderhalar ne olduklarını hatılıyor peki ya sen?” diye bir replik vardı.Orada ki ölmeyende Daenerys’ın ne olduğunu hatırlaması için söylenmiş olabilir.

Hiç kafa yormaya gerek yok. Bilinen olaylar olmadan önce kim anlayabildi ki olacakları?
Grr says “keep reading”

bence ölmeyeni hatırla dediği jon snowdur

[quote=“Aang, post:241, topic:4597”]
Ölmeyen’i hatırla derken bence bizzat Daenerys’ın kendisinden bahsediyor.Ateşe giripte ölmeme olayı.“Ejderhalar ne olduklarını hatılıyor peki ya sen?” diye bir replik vardı.Orada ki ölmeyende Daenerys’ın ne olduğunu hatırlaması için söylenmiş olabilir.
[/quote] hayır o olmaz en azından ölüp dirilmesi gerekecek dnaerys hiç ölmedi kesinlikle ölmeyeni hatır jon snowdur malum son sahne

Önceki sayfalarda da söylemiştim ama tekrarlayayım. “Ölmeyeni hatırla” diye bir şey yok. Orada “Ölümsüzleri hatırla” diyor. Ölümsüzler Sarayı’nı kastediyor yani.

[quote=“EdrickStark, post:240, topic:4597”]

Parfüm kokulu kahya Varys oluyor. Ölmeyen de Aegon olabilir.

[/quote]Meereen’deki adam değil mi parfüm kokulu kahya ? İsmi çok abuk bir şey olduğundan söyleyemiyorum ama ilahemiz ışığımız diyip duran adam işte.

Kara alev şu vicin kızıl rahipi lakabı bizzat kara alev isim aklımda değil,oyuncunun ejderhası aegon ,solgun kısrakda kanlı ishal bu kadar teori çözülmüştür konu kilit

This is Spartaaa

ya kelkafa ya da tyrion’un gemisi ikisi de parfüm kokulu kahya demek

‘‘Kraken ve Kara alev, aslan ve kızıl akbaba, güneşin oğlu ve oyuncunun ejderhası’’ diyor. mesela kraken ve güneşin oğlu diyebilirdi ama o kraken ve kara alev’i birleştirmiş, sonra da aslan ve kızıl akbaba’yı, sonra da güneşin oğlu ve oyuncunun ejderhası. ben buradan şunu anlıyorum; o halde bu kastedilen kişiler ya birbiriyle bağlantılı ya da sonradan bağlantılı hale gelecek. zaten moqorro ve victarion birbirini tanımıyorken sonradan güç birliği yapıyor ve quaithe’ye göre bu bir şer ittifakı. aslan ve kızıl akbaba diyor; o halde bunlar da tyrion ve jon con. evet gerçekten de yolları kesişmiş durumda birlikte ilerliyor uzun süre. güneşin oğlu ve oyuncunun ejderhası da quantyn ve aegon çünkü aegon dorne’a çıkacak. bu ittifaklara karşı dany’i uyarıyor. aslında ben buradan bile quaithe’nin geçmişten geldiğini ve dany’nin AA olduğunu bildiğini ve onu uyardığını düşünüyorum. ama doğu’ya git demesinden başka bir yol da göstermiyor. kimlere güvenmemesi gerektiğini söyleyince durum çok vahimleşiyor: barristan’dan başka kimseye güvenmeyecek mi yani :slight_smile:

Quaithe Dany nin gelecekteki hali dimi

Parfüm kokulu kethüda Varys olabilir mi?

Kethüda Reznak daha ne demem lazım. Varys o vakitlerde Meeren’de miydi ? Hayır olsa westerosa dönemezdi. Siz harpiya Hizahdr demeye devam edin ama Quaithe’nin kehanetinde Hizadrı temsil eden tek gönderme yoktu.Bu sebeple Harpiya Reznaktır.

ileriye yönelik uyarılar da yapıyor quaithe. yani varys’dan bahsetme ihtimali de var, hatta tyrion’un içinde bulunduğu geminin adı da parfüm kokulu kahya. illa ki o güne özel uyarılar değil, ilerisi için de geçerli.

Hayır ilk olacak olaylar hakkında uyarıyor.Ne gemiymiş be amma fantezi kurdunuz sıradan bir gemi işte nesi farklıydı. Varys tam anlamıyla Targaryen adamı ama Rheagar’a sadık değildi Aerys’e sadıktı.Amacı Aerys’in kızını tahta geçirmek Rheagar’ın oğlunu değil.Bana göre yakında olacak olaylar hakkında uyarıyor ve Varys kahya değil muhbir başı . Kehanette Varys’e Maskara diyordu Reznak’a Kahya diyordu siz devam edin.

Herkes az buçuk doğru şeylere değinmiş.Ancak Cam mumlar yanıyor derken neler kastedilmiş anlamadım.

Bir kalfa, yeminini etmeden bir gece önce mahzende nöbet tutmak zorundadır. Yanına bir fener, meşale ya da lamba almasına izin verilmez. Siyah bir Cam mum ile nöbet tutar. Mumu yakamazsa tüm geceyi karanlıkta geçirir. Bazı söylentiler üstatların çok fazla güce sahip olduğunu ve bunu sergilediklerinde hüküm süreceklerini söylemektedir. Başüstat Marwyn, Targaryen Hanedanı’nın ejderhalarının ölümünde rol oynayıp, oynamadıklarından şüphelenmektedir. Bazıları çoğu üstadın büyüye karşı olduğunu ve bunun Westeros’u etkilediğini düşünmektedir.

Marwyn Sam’le tanıştıktan sonra Dany’nin yanına gidiyodu galiba.
Cam mum dediğimiz şey geleceği mi görüyordu.Kitabı baya uzun zaman önce okudum hatırlayamadım.

Ejderha camindan yapilmis cam munlar hisara valyriadan sadece 4 tane getirilmis sanirim eski guclerin uyandiginin simgesiydi

Sent from my iPhone using Tapatalk

aegon önemli bi karakter olsaydı 5. kitapta ortaya çıkmazdı

Son kitapta çıkınca değil dizide olmayınca anlıyorsun önemsiz olduğunu (senaristlere göre)

Solgun kısrak kanlı ishalde olabilir.

Dany hamlede kalmış olabilir

Bu kehanetlerde size Marwyn’e uyan bir ipucu var mı?

Ötekilerden önce solgun kısrak geliyor? Bence en anlaşılmazı bu. Diğerleri aslında açık. Deniz canavarı Vic, oyuncunun ejderhası Griff, güneşin oğlu quentyn… hepsi tamam ama ötekilerden önce solgun kısrak? Ötekileri kitapta The Others olarak mı söylyor acaba? Ötekiler Akgezenler olabilir mi? Solgun kısrak hastalık değil de soluk renkli bir kısrağın üzerinde gelecek biri olabilir mi?