Quaithe Kehaneti

Kraken = Victarion
Darkflame = Moqorro, Aegon ?
Lion = Tyrion
Griffin = Jon Connington
Sun’s Son = Quentyn (Dizide Trystane bence)
Mummer’s Dragon = Aegon, Tattered Prince ?

Solgun kısrak Astapor’dan gelen yarı ölü adamın bindiği attı işte fazla zorlamayın.

Beyler benim okuduğum yerde oyuncunun ejderhası değilde maskaranını ejderhası olarak çevrilmiş hangisi doğru?

Beyler sanırsam şu video ihttps://m.youtube.com/watch?v=c-JmLwgwX8M ile birlikte quaithe’nin kehanetini anladim.
Kraken:Victorian Greyjoy
Kara Alev:Moqorro
Aslan:Tyrion
Kizil akbaba:Jon Connington
Güneşin oğlu:Quentyn Martell
Oyuncunun Ejderhası:Aegon
Parfüm kokulu kethüda:Varys
Veee Ölmeyen:Jon Snow
6. Sezon 2. Bölümün yayınlanmasıyla birlikte jon’un dirildiğini gördük.Çok çok büyük bir sürpriz olmazsa kitapta da dirilecektir.Şahsen ben bu video ile birlikte kehanetteki ölmeyen’in Jon olduğunu düşünüyorum.Melisandre’nin artık tıpkı thoros’un beric’in yanında olduğu gibi Jon’un yanında olacağını ve jon ölürse onu tekrar dirilteceğini ve eninde sonunda Jon ile Daenerys ile karşılaşacağını düşünüyorum.Artık birlikte ötekiler’e karşı mı savaşırlar,yoksa birisi diğerini öldürüp azor ahai mi olur bilmiyorum ama kesinlikle jon ile daenerys karşılaşacaklardır

Olacak olan, olmus olan ve olabilecek olanlar yazildi. Sen okumaya hazir misin? (Teorim; biz bos konusuyoruz varys degil ejderhalarin dansindaki o piramidin basna gecen dany nin yeni kocasinin kahyasi"veziri" ve tabiki son kocasi

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ölmeyeni hatırla derken qarth’taki "ölmeyenler evi"ni de kastediyor olabilir. göz önünde bulundurun derim. zira dany’nin bunlarla malumunuz bir olayı olmuştu. biraz sert.

Varys’e güvenmemesini söylemesini anlarım ama Tyrion için neden bunu söylemiş olabilir ki? Hâlâ merak ediyorum. :confused:

Acaba Dany Westeros’a gelince Tyrion Lannister köklerine dönüp kendi hanesi adına Dany’e ihanet mi edecek? Sorular, sorular…

Dany’e kimseye güvenme, sadece Jon’a güven demiş işte kehanette

@HarDefection Orasını anladık zaten. Tyrion ne yapacak acaba dedik biz de. Neyse…

Dany kehanetlere önem veren ve inanan birisi son kitapta ise 3 ihanet göreceksin sözü yüzünden herkesi sorguluyordu.
Bu kehanete geleceksek muhtemelen gerçekleşecek bir kehanet.Dizi de ise şu an Dany Tyrion’ı yanına alarak ona güvendi ve Kral Eli ilan etti
Ama kitaba geleceksek bu kehanetteki ‘aslan’ ve ‘Kimseye güvenme’ ibarelerini ve Dany’nin kehanetlere önem vermesini göz önüne alırsak acaba Dany Tyrion’ı yanına hiç almadan kehanetteki aslan ‘Tyrion’ olabilir diyerek yanına hiç almaz mı acaba diye düşünüyorum

Arkadaşlar son durum nedir bu kehanetle ilgili?

Ölmeyeni hatırla. parfüm kokulu Kahyaya dikkat et

Bu adam bizim Jon değil mi?

Hocam bu 3 kehanet nedir? Biraz anlatır mısın rica etsem kitapta kaçıncı sayfada bu?

Bir de ben Missandre’den ihanet bekliyorum hiç bir sebep yok ama.

@melowayne15 O 3 ihanet Kralların çarpışmasında geçiyordu galiba. 3 ihanet göreceksin birisi aşkta birisi altında birisi kanda diye bir kehanetti. Hatta altın ihanetinin Jorah’tan geldiğini düşünüyordu muhbirlik yaptığı için. Orasını belirtme amacım Dany’nin kehanetlere önem vermesiydi. Daario’yu çok sorguluyordu o da ihanet eder mi Acaba diye. Ben de düşünüyorum ama bu kadar gözümüze sokulduğuna göre kesin ihanet etmez :smiley:
Missandre’nin ihanet edeceğini ben pek düşünmüyorum ya ama tabi belli olmaz.
Bir de ben o Ölmeyen bölümünü hep Ölümsüzler sarayındakilere yormuştum. Jon olabilir mi bilmiyorum

Diğer ikisi kim ola ki merak ettim şimdi.

Kanından başka kim kaldı? Aegon Jon başka yok ki. Viserys olabilir mi acaba geçmişe yönelik sonuçta o da sattı Dany’yi eşya gibi.

Ölmeyen kahya deyince aklıma ölmeyen 1 tane kahya geliyor valla :smiley:

Cam mumlar yanıyor gerçek bir olayı anlatıyor. Hisar’daki cam mumlar büyünün yani ejderhaların geri gelmesiyle yanmaya başlıyor.

“Ve ötekilerden önce solgun bir kısrak geliyor” bunu ben iki şekilde yorumlayabiliyorum. İlk başta buradaki ötekiler akgezenler olabilir ya da öteki tehditlerden önce olabilir. Ama bence akgezenler kast edilmiş. Solgun kısrak ne olabilir? Solgun rengi açık demek bir noktada. Ya da güçsüz anlamında da kullanılabilir. Bir ihtimal bir Targaryen’ı daha büyük bir ihtimalle de Khal Pono muydu neydi onu kast ediyor. Sonuçta Khal güçlü olabilir ama Dany’i tehdit edenlere kıyasla daha güçsüz.

Kraken Victorion ya da Euron. Kara alev belki Jon olabilir sonuçta bir Targaryen ama esmer. Aslan Tyrion ya da bir ihtimal Jaime. Kızıl akbaba Jon Connington. Güneşin oğlu Quentyn. Oyuncunun ejderhası ise bence Aegon.

“Ölmeyeni hatırla.” Ölmeyen Aegon da olabilir gibi geldi ama hatırla dediğine göre olamaz. Büyük ihtimalle ölümsüzler sarayı.

Parfüm kokulu kethüda diye aklımda kalmıştı bu bölüm. Eğer kethüda ise direkt Dany’nin yanında Hizdahr’a düşman bir adam daha vardı o. Çünkü kitapta kendisi direkt “parfüm kokan kethüda” şeklinde anlatılıyor.

beyaz kısrak meerene hastalık getiren at, Deniz canavarı victarion, kara alev moqorro, aslan tyrion, griffin jon C, güneşin oğlu quenty martell, oyuncunun ejderhası aegon(blackfyre olabilir), parfüm kokulu kethuda marwyn.

Parfüm kokulu kethûda tunç canavarların kurucusu ve kumandanı Skahaz mo Kandaq namı diğer Kelkafa’dır.

@melowayne15 Kan da olayını Mirri Maz Duur’a yorumlamıştı ama bence o değil.Forumda konusu vardır orada ihtimaller vardır

Mirri ihanet etti, önce Khal Drogo’yu iyileştireceğini söyledi sonra yapmadı. Jorah’da ihanet etti. Bu ikisinden Jorah altında ihanet etti aslında ama aşk ve kan bunu bende bilmiyorum. Bilen varsa yazsın aydınlanalım

@Ulu_Kurt Dostum bu daario=euron teorisi doğruysa kanda mirri, altında jorah, aşkta daario çıkıyor