Quaithe Kehaneti

Ne gibi kanıtlar?

Qarth’a tekrar gidemez Dany. Oraya gitse zaten Asshai da gider sadsdaf

http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/99023-a-star-of-the-sea-quaithe-shiera-seastar-connecting-the-dots/

Ha bunu biliyorumda bana pek inandırıcı gelmedi. İngilizce bir kelimeyi alıp çevirip alın bu size Quaithe= Shiera Seastar demiş. Melisandre’nin Shiera’nın kızı olabileceğini savunan bir teori var. O daha kabul edilebilir bir şey bence.

Quaithe’nin tek şüpheli yanı Ortak Dili aksansızca konuşması ama kilometrelerce uzaktan bir piramadin içine şup pup diye girip çıkan biri için dil öğremek zor olmasa gerek tabii bunlar dil öğrenme büyüsü falan varsa geçerli yoksa Westeroslu olabilir :’(
Ama Shiera değil.

ki Moqorro da kusursuzca Ortak Dil’i konuşuyor…

@lanre linki atmış. Tabii %100 katılıyorum demedim ama olur da çıkarsa şaşırmayacağım en azından.
@“Moon-Pale Maiden” dediğim haberi buldum Qarth’a gidecek dememiş ama Pyat Pree ve 13’lerin akıbetinin Kış Rüzgarları’nda öğrenileceğini söylemiş.

Oyuncunun Ejderhası Aegon ise oyuncu kim ?

Varys mi ?

Büyük ihtimalle

“bence” Aegon blackfyre değil illyrio “siyah ya da kırmızı, bir ejderha her zaman ejderhadır” demesi acıcelik’in ve dolayısıyla altın grubun blackfyre’a bağlı olmasına karşın uzun yıllardan sonra ejderhaların ortaya çıkmasıyla sahibi targaryen’de olsa onlara bağlanacağını söylüyor yani tamam altın grup blackfyre destekçisi ama “siyah ya da kırmızı, bir ejderha her zaman ejderhadır” be

Parfüm kokan kahya(Kethüda) Dany nin yanındaki Reznak Mo Reznak…

O kesin değil. Dany’nin düşüncesi.
Ve bence o kişi Mopatistir.

Parfüm kokulu kahya tabi ki Varys!

tyrion’un bindiği geminin adı da hoş kokulu kahya anlamına geliyor. 3 kişi var. ama öne çıkan 2si: * Reznak ve Tyrion’un gemisi

@phoenix bende o geminin olabileceğini düşünüyorum.Yoksa bir geminin adı bir paragraf olarak anlatılıp gözümüze sokulmazdı.

Oyuncunun Ejderhası Tyrion ya da Arya olabilir. Arya’nın yüzsüz adam olduğu için farklı kişiliklere bölünmesi ya da Tyrion’ın farklı savaşlarda farklı taraflarda bulunması ‘oyuncu’ ya neden sayılabilir. Böylece Tyrion ya da Arya’nın ejderha sürebileceğini çıkardım ben burdan…

Hayatımın en uçuk teorisini ürettim galiba. :frowning:

edit: Oyuncunun ejderhası Aegon da olabilir. Oyuncuyu Varys sayarsak - ki ben Aegon’un arkasında Varys’in olduğuna inanıyorum - ve Aegon’un Blackfyre olduğu teorisini bi kenara atarsak çok rahat Aegon’da olabilir. sustum ben.

Oha Arya ejderha sürerse benden mutlusu olmaz.

çok hayal kuruyorsunuz grrm da dany kolluyor söyleyim.

Tyrion’un sadece gelişi haber verilmiş diye düşünmek istiyorum; hiçbirine güvenme diyor ama ben hep Tyrion’un Dany’nin El’i olmasını istemişimdir. Dany’e onun menfaatine çalışacak kurnaz bir adam lazım.

Bu arada Sibel Alaş, o pasajı şöyle çevirmiş: ‘‘Dinle beni Daenerys Targaryen. Cam mumlar yanıyor. Yakında beyaz kısrak gelecek. Ve onun ardından ötekiler. Deniz canavarı ve kara alev, aslan ve grifin, güneşin oğlu ve maskaranın ejderhası. Hiçbirine güvenme. Ölümsüzler’i hatırla. Parfüm kokulu kethüdaya dikkat et.’’

‘‘Daenerys Ölümsüzler’i hatırla. Kim olduğunu hatırla.’’

Ölmeyeni dememiş yani. Ayrıca kimseye güvenme diyen de yine Quaithe. Bu yüzden Daenerys’ın ayağına kadar gelen talepleri geri çevirmesini gayet mantıklı buluyorum. Dany kendi yolunu kendi bulacak. Bu güne kadar nasıl bulduysa öyle. Buraya kadar içgüdülerini ve Quaithe’yi dinleyerek geldi, bundan sonrasında da bunu yapabilir.

‘‘Kim olduğunu hatırla’’ lafı biraz bizim '‘Sen Bihter Ziyagil’sin aptallık etme’'ye benzememiş mi asgaakjhgsd

quaithe bir bakıma da haklı güneşin oğlu ejderhaları çalmaya kalktı. hırsız çıktı. iyi ki evlenmemiş onunla

Evlenseydi de çalacak mıydı? Çocuğun şansı yoktu. Dorne için yaptı ne yaptıysa.

İyi ki evlenmemiş onunla diyosun… o zaman sen Dany’nin iyiliğini istemiyorsun. Dorne ittifakı Dany’i o körfezden kurtaracak tek yoldu. Barristan da diyor reddedilmemeli.
İttifak evliliğinde aşk aramak Dany’nin ne kadar bilgisiz olduğunun bir göstergesidir. Dorne’un teklifinin kabulü 20bine yakın mızraklı, Westeros’a çıkış, savunması yüksek bir yerde ejderhaların büyümesinin beklenmesiyle ve ittifak arayışını oradan sürdürerek kolaylıkla alırdı tahtı.

başkası şansı yoktu diye bir şey yok. şimdi n eoldu sanki dorne’un ejderhası mı oldu? dany’nin illa dorne’a ihtiyacı yok fatih aegon westeros’u fethederken içerden yardım almadı. dany’nin de almasına gerek yok. üstelik o zaman bütünleşme vardı, şimdi ise hepsi birbiriyle savaşıyor.

+1000