Quaithe Kehaneti

Fatih aegonun 3 tane ejderhası vardı. Ve bütünleşme falan da yoktu. Dany’nin 1 ejderhası var. Ve lekesizler meydan savaşında pek de işe yaramazlar.
İttifaka ihtiyacı yok senin gözünde. Ama Cesur Barristan öyle demiyor. Demekki sende de Dany kafası var. :confused:

Fatih aegonun 3 tane ejderhası vardı. doğru mu ?

Dany’nin nasıl yardım almasına ihtiyacı yok. Dorne olmasa bile birileriyle ittifak yapması gerekiyor. Yoksa lekesizleriyle beraber dany’i çiğ çiğ yerler.

dany’nin sadece lekesizleri yok, vic donanması, barristan’ın yetştirdiği şovalyeler, fırtına kargaları ve ikinci oğullar var.

Ya küçücük kız yeterince büyük oynuyo zaten. Başına o kadar kehanet saldılar. Belki de Lekesizlere olan güveninden değil, güvensizliğinden daha büyük oynamaya cesaret edemiyodur? Azcık insan yerine koyun şu kızı. Her önüne gelene güvenmek, anlaşma yapmak mantıklı mıdır? Sonuçta sıfırdan başlayan üç tane kontrol edilemeyen ejderha sahibi hassas bi kız çocuğu. Ihanete gayet müsait oldukça uygun.

ya sadece lekesizleri yok ki sonuçta, hem ejderhaları görünce westerostakileri görün hepsi onun yanında olacak. mel bile stannis’i satar gelir :smiley:

Mel kesin satacak onu da kaça ve kime satar kestiremiyorum :smiley: olan Davos’a olur bi ona üzülürüm

Dany daha ejderhalarını kontrol edemiyor. Ve içeriden bir destek bulmadan bu saydıklarınla westeros’u fethedebileceğini düşünüyorsun yanılıyorsun. Ha destek bulursa bir diyeceğim yok.

@“Khalakki Sajak” hassas bir kız çocuğu? o zaman ben Daenerys Fırtınadadoğan, Gümüş Kraliçe, Andallar’ın,İlk İnsanlar’ın,Rhoynar’ın ve Yedi Krallık’ın Kraliçesi, Khaleesi, Meereen Kraliçesi, Ejderha Kayası Prensesiyim diye ortalarda gezmeyecek. Abilerine ablalarına bırakacak.

niye bıraksın, gücü var dediklerini de yapıyor. o sıfatların hepsini hak etti. o demeyecek de cersei,sansa, margaery mi diyecek? kraliçe olmayı tek hak eden kadın dany. diğerleriyle bi kıyaslayın kim ne kadar şey başarmış.

birini kontrol edebilir.

@phoenix hassas bir kız çocuğu lafı üzerine onları yazdım. Ayrıca ben kraliçe olmayı hak etmediğini söylemedim.

Yok öyle bi dünya kardeşim. Hakkı olduğuna inanıyo bunu savunuyo. Ben şu ergenliği atlatayım 50 55 olunca alırım tahtı yae mı dicekti? Elinden geleni yapıyo. Yapması da lazım.

Mel’i herkes çok yanlış tanımış… Melisandre Azor Ahai’nin yanında, seride gerçekleri görebilen birkaç kişiden birisidir, esas amacı, sonu ve başlangıcı görebilen birisi. İleri görüşlü, zeki, munis(muhlis mi olacaktı?) bir kadın.

Evet Stannis’i Azor Ahai sanıyor ve bundan dolayı en terk edilecek zaman olan Karasu sonrası terk etmeyip Duvar’ın ötesine kadar geldi. Azor Ahai olarak gördüğü için, yanlış bir görü ama… Jon’a kayacak gibi zaten. Ben ya Jon’un, ya da Jaime’nin Azor diye biri varsa olabilecek iki kişi olarak bunları görüyorum.

Melisandre iyidir…

Daenerys’e gelince… Quaithe büyük bir avantaj, elbette öyle biri varsa. Barristan’da avantaj… Fakat bunları kullanabilmesi lazım. Kabul edin ki, Daenerys örnek vermek gerekirse Amazon gibi davranıyor, güçlü kadın figür… Erkekleri parmağına dolayan, dediğini yaptıran Femme Fatale olmaya çalışan kadın.

Her kadının idealinde olan güçlü kadını simgeleyen karakter. Bundan dolayı seviliyor sadece ve bu nedenle sevenlerini hiçbir zaman hor görmüyorum. Stannis’te erkeksi gücün simgesidir…

Ama bana kalırsa Kraliçe dediğin Margaery gibi olmalı, Alysanne Targaryen gibi olmalıdır. Hatta Catelyn Tully’de birkaç kötü özelliğinden arındırıldığı vakit on numara kraliçe olabilir. Olenna keza…

Ama Dany Kraliçe gibi davranmıyor. Kendine Kral Dany dese daha fazla kabullenebilirim.

Mükemmel kraliçe Margaery diyosun sonra Kral Dany diyosun. Margaery ve Kral kelimeleri yanyana gelince… :smiley:
Kral Dany ve Kraliçe Margaery birlikteliliğini kaldırırmıyız bilmiyorum :DD

+2 :smiley:

Ne Margaery’nin Kraliçe olmasını söyledim, ne de Daenerys’in Kral olmasını. Bir imaydı sadece. :open_mouth:
Kraliçe olacak bir kişi var zannedersem… Sansa olacak gibi.

Bende zaten dalgaya vurmuştum da nese.

Bu saydıklarınla nereyi alıyosun? Amaç dünyayı tersine döndürmek. Eldekiyle kendi etrafında zor dönersin.

dalga mı geçiyorsun sen? şaka mısın?

Vicin ona katılma sebebini biliyosun. Peki bunu kabul edecek mi dany? Barristanın yetiştiği ele avuca sığmaz şövalyeleri var. Karşıdakiler yer onları.