Quaithe Kehaneti

hadi onları bırak ejderhaların en büyüğü, fırtına kargaları ve ikinci oğullar üstüne bir de lekesizler var daha ne olsun. westeros’a ayak basınca ejderhasını gören de katılacak ona, onu saymıyorum bile.

Ya kendi kendini susturan insan. Az önce Westerostan katılan olmadan fetheder Dany demedin mi? Şimdi katılanlara bel bağlıyosun.

Ohooo ben boş konuşuyomuşum. Tamam sen takıl.

ona bel bağlamıyorum neresinden kıvıracağını şaşırdın var ya. onları saymıyorum bile dedim . bu cümleden aklı başında olan biri *gerek yok o insanlara ama öyleleri de olacaktır manasını çıkarır.

9bin asker ve 1 ejderha ile fethedecek. Bak sen şu işe. Bu kız tam bir Erwin Rommel. Dağılın.

Tmm kavga etmeyin de Danny Westeros’un başına büyük belâ olacak bu şaşmaz…

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Omg!

Seriye başlarken bir askeri bile yoktu. Şimdi Meeren’de ortalığı kasıp kavuruyo. Bence Danny’i sevmediğin için objektif olamıyorsun. Sence GRRM Ned gibi bi karakteri öldürdükten sonra Danny’i neden yaşatsın. Artı seri başında 3 ejderha, ilerleyen bölümlerde koca bir ordu vermiş bu karaktere. Westeros’a vardığında bu kadarla kalacağına inanmak cidden aşırı Danny karşıtlığı gerektirir.

Kesinlikle eminim ki, Danny yeniden Meeren’e girerken yanında Khallasar’ı olacak. Çölün ortasında ölsün diye karşılaşmadı Khal Jhaqo ile :slight_smile:

Tabi GRRM Danny’i oracıkta öldürüp, ejderhaları Jhaqo’ya vermeyecekse…

Kışın bir ömür sürdüğü, özellikle uzun kışın geldiği ve Ötekilerin artık iyice hareketlendiği bir yer farkındaysanız Westeros. Gerçekçi olmak bunu söylemektir… Baldırı çıplak Lekesizler ve Dothraklar, yağmurda bile uçamayan, bir ballista okuyla yaralanan ejderhalar gelip Westeros’u ele geçiremez. Eğer Martin yazdıklarında bir damla tutarlılık arıyorsa bu kadar unsuru ekleyip gelip kedi damdan dama atlarken donduğu bir zamanda Ejderhalara çılgın attırırsa… Gerisini söylemeyeyim ban yerim.

Kış, uzun gece geldiğinde tek ve daimi savaş Ötekilere karşı olacak. Valyria’da isimlendirilmiş “Land of the long summer” isimli mekan bence boşuna yaratılmış bir yer değil. Kış geldiğinde Dany kaçacak delik arayacak ejderhaları yaşatmak için ve o delikte burası olacak sanırım.

Yıkık dökük Kral Şehri olayı da kafamı karıştırıyor. Öteki-İnsan savaşı Westeros’ta halkın %95’inin ölümü gibi vahim bir son ile bitip, tüm krallar, asiller öldükten sonra yıkık dökük Red Keep’e gelen Dany olabilir. Hatta buruk taç giyme töreni ile biten son bu olabilir.

Dany’i kış bitene kadar unutun… Hatta şu an bile başı çok büyük belalarda.

Sen yanlış gelmişsin kardeş. Benim demek istediğim Dany’nin westeros yardımı almadan birşey yapamayacağı. Ama bi arkadaş bunlara ihtiyacın olmadığını söylüyor.
Ben gayet objektifim. Saydığı 9bin askerle ve daha gelişmemiş bir ejderha ile nereyi alacak?

dany in ejderhası büyüklüğü ne kadar olacak merak ediyorum acaba en büyüklerinden mi olacak yoksa en büyüğümü ?

Dorne desteğine sahip olsaydı, her şey çok daha kolay ve farklı olurdu. Ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Fatih Aegon, 3 ejderhasını da sadece tek bir muhaberede(bknz: Ateş Tarlası Savaşı) kullandı. Diğerlerinde muharabelerde sadece birer ejderha vardı.

Balerion 100 yıllık bir ejderhaydı. Yani onu öldürmek neredeyse imkansızdır.
Ama küçük ejderhalar kolay ölür. Ve şuanda Dany’nin Balerion’a göre minnacık bir ejderhası var.

Ejderha şuanda Dany’e bir artı sağlamıyor. Muharebeye girmeyip büyütmesi lazım. Bolca beslesin.:smiley:

Benim anlatmaya çalıştığım da 9 bin askele 3 ejderha veren adam, Westeros’u aldıracak olduktan sonra 90 bini de verir. Sonuçta kalemin ucunda yani…

İstiyorsunuz ki Dany, Margaery ve Cersei gibi dişiliğini aşırı ön plana çıkarıp sadece kırılgan leydiler gibi davransın, o zaman seveceksiniz onu. Savaş yöneten bir kumandan olarak görmek istemiyorsunuz bir kadını, şehirler feth eden, emrinden erkeklerden bir ordu olan bir kadını görmek istemiyorsunuz, kendi halinde süslü püslü giyinip balolarda dans eden leydiler görmek istiyorsunuz. Margaery çok zarif ve güzel olabilir ama işte sadece o kadar. Keza Cersei de öyle. Ha bu ikisi aynı zamanda entrikalarla kısa vadeli avantajlar sağlıyor olabilirler ama şunu açık söyleyelim: Daenerys Fırtınadadoğan bir erkek egemenliğine ihtiyaç duymadan bir kraliçedir. Yani kralla evlenerek değil fethederek kraliçe olmuştur. Üzülmeyin, yaşına göre bile gayet olgun hareketlerde bulunuyor, elbette bi on yıl sonra çok daha olgun ve bilge olacaktır, sadece bekleyin ve görün. (Grrm’nin şu ana kadarki Dany pov’larını baz alarak yazdım)

Danynin ordusuna veya dothraki askerlerine laf atanlar.yok westerosta bi sey yapamaz yok bilmem ne

Gidin dizide 1. Sezonda robertla cerceinin özel konusmasi vardi.orayi izleyin sonra gelin kapağı ben vercem size

biraz objektif olun tarafsız olun.

+1000

Robert sarhoştu, ilgisizdi falan ama en azından o konuda çok haklıydı. Diyarda şu anda kendi menfaati için sahte nezaket gösterip birbirinin yanında gibi görünen lordlar var, ama işte hepsi sahte, hepsi geçici. Dany’nin ordusu ise Dany’nin etrafında çepeçevre birlik olmuş durumda. Çünkü onun kendilerine insan muamelesi yaptığının farkında adamlar, eşit görülüyorlar kraliçe tarafından, bu da onları birarada tutuyor. Ama daha güzeli var: Dany bunu onları kendine bağlamak için yapmıyor, gerçekten böyle düşündüğü için yapıyor. Dany ve ordusunda herkes sahici; diyardaki herkes yapmacık, herkes sahte.

edit: kethüdadan bahsetmiyorum, bizzat savaşan askerlerden bahsediyorum. hiçbirinin lordluk ünvanı almak, toprak almak vb. menfaatler elde etmek gibi hesap kitapları yok.

Abartmayın sizde be.İyice sıfır yaptınız şu kızı.Tamam benimde hoşuma gitmeyen bazı politikalar izledi ama ne bu hiç gücü yok, onu yapamaz, bunu yapamaz…
Bir şekilde etkisini hissettirecektir Westeros’ta, ama az ama çok.

dany in ejderhasını bence en büyük hale getirecekler serinin son senesinde işte o zaman görün fethi…

Yeter be Daenerys’i iyici yerin dibine batırdığınız :smiley:

O çocuk Daenerys yok artık,Khal Jhaqo ile anlaşabilirse siz o zaman görün savaşı…