Reddit sitesinden Game of Thrones teorileri

İttifakı evlilikle kurarlar diye düşünüyodum da dediğin gibi gerek de yok buna.

Sansa eğer aegon ile evlenirse büyük ihtimal 3 kraliçe savaşıda olacaktır ama yanlış hatırlamıyorsam harrold ile nişanlı olması lazım

Aegonın Starklara Daenerysın olduğu gibi bir öfkesi olabilir mi? İşgalcinin köpekleri tarzı.Gerçi ben o nefretin Viserysden kaynaklandığını sanıyordum.Ama Aegonın aklı daha başında gib.Ayrıca Sansa da kraliçe olacak güç yok bence.Şu an için olabilecek en iyi kraliçe Margeary veya Arianne olur bence.

Birde,Jon Conningtonın 7. kitapta Aegona çok büyük zarar getireceğini düşünüyorum.Sonunu bile getirebilir.Kış geliyor ve kışın Jon gri hastalıktan ölüp öteki olarak canlanırsa,ötekileri umursamayan güneylilerin başına çok büyük bir felaket gelebilir.Nerden bilsin adamlar ateş ve ejderha camıyla öldürüldüklerini.

Güneyde insanlar canlanmaya başlarsa Jon son sorun olur zaten.

7.kitabı görmez Aegon büyük ihtimalle diziye eklenmemesinden bile belli.Ayrıca teoriye göre Leydi Ashford’un bütün şampiyonları kaybediyor buna göre Aegon’un sonu Sansa yüzünden bile olabilir.

1. kitabı görmesse depresyona girebiilirim.Kaç yıllık hazırlık,gizlilik boşa giderse.Ama ben Martinin dizinin kitapta olacakları gün gibi göstermesine izin vereceğini düşünmüyorum.

nasıl spoiler yedim ya :smiley: bu bahsettiğiniz aegon rhegarın çocuğu aegonmu ?

Teşekkür ettik.
Willas Tyrell ile nişanlandımı Sansa?

[i]İide Aegon fake olabilir diyenler için şunu demiş teori.Çevirmeye çalışıyorum. Asıl soybağı önemli değil, ona bakarsan Jofrey bir Baratheon ancak aslında bir Lannister (ensestten dolayı) soybağı var.Yani önemli olan anons edilen isim.

Aegon amaçları için müttefiklere ihtiyacı var dimi.
Martel Hanesiyle zaten kanbağı var çünkü Elia’nın oğlu bu yüzden Arianne ile evliliğine gerek yok.Hatta bir mektup yollanılıyordu.Zaten Fırtına Burnuna bir çıkarma yaptı ve aldı.Jon Connington Altın Grubun Menzilde hala arkadaşlarının olduğuna inanıyor.Dolayısıyla Margaery ile de bir ilişki hali yok.
Lannisterlar zaten tahtta, onlar en büyük düşman, ittifak kurulamaz.Geriye sadece Kuzey,Nehirova ve Vadi toprakları kalıyor.Bildiğimiz gibi Sansa Stark Kışyarı varisi, Edmure Tully’nin yiğeni ve Vadi’nin varisi ile nişanlı,teyzesi bir Arryn.

Peki bunlar bize neler söylüyor.

Harry Hardyng dediğimiz kişi yakında ölecek, hikayenin dışına çıkıcak.
Aegon-Sansa birlikteliği Vadi’yi savaşa katar.
Serçeparmağın bu Vadi planları suya düşüyor muhtemelen ki Aegon birlikteliği doğuyor.
Varys-Serçeparmak finalde karşı karşıya gelir.Aegon-Sansa birlikteliğinde Varys üstün gelir ve Serçeparmak Sansa’yı kaybeder.

Diyebiliriz ki Joffrey, Tyrion, Willas, ve Harry 'i Sansa isteyerek seçmedi ve bir mutlu son olmadı.Aegon birlikteliği de Sansa için diplomatik bir seçim olcak.
Ashford turnuvasında belirtilen kişilerden hiçbirisi Lady Ashford ile evlenememiş.Aegon-Sansa birlikteliği de tam olarak gerçekleşemeyecek.Valar Targaryen Great Spring Sickness (veba!)denen bir hastalıktan ölmüş.Aegon Targaryen de Jon Con. daki Gri hastalıkla ölebilir.[/i]

Ben aslında baya baya İngilizce biliyormuşum :slight_smile: Benim kafama yattı bu teori.Dallanıp budaklanması gerek sadece.Sansa Kral topraklarında çekmediği kalmadı, diplomatik bir evlilik yapabilir tabiki intikam için.Ben Aegon’un, Quentyn Martel gibi fos çıkacağını sanmıyorum.Lord Varys de Serçeparmaktan kat kat üstün.Sansa’nın kardan yaptığı Kışyarı zaten onun ilerde büyük görevlerinin olacağını gösteriyor.Taht Oyunu oynayabilecek tek Stark o.

Lady Ashford’la Sansa arasında karakter olsun dış görünüş olsun herhangi başka bir benzerlik olsa bir ihtimal derdim ama şu an için hepsi bir tesadüften ibaret gibi gözüküyor. Zaten adı bile olmayan bir kız, herşeye bir ad veren yazarın bu karakter üzerinde hiç düşünmediği belli.
Lannister, Tyrell, Baratheon zaten bunlar çok bilindik haneler, adlarının geçmesinde bir gariplik yok. Bir tek Hardyng farklı onu da doğal karşılamak lazım, kaç bin sayfalık seri, önemli veya önemsiz yüzlerce hane adı geçiyor sayfaların arasında. Birçoğunu daha okumadan unutuyoruz hemen, bu da öyle varyasyon olsun diye konmuş bir şey muhtemelen.

Ayrıca Willas Tyrell’in sadece sözü geçti, hiçbir zaman gerçeğe dönüşmedi o olay, eğer o buna rağmen teoriye dahil olabiliyorsa Robin Arryn de olmalıydı(Malum onla da evlendirmeye niyetlendiler Sansa’yı) Onu listeye eklediğimiz zaman da teori tamamen çürüyor zaten.

1. teorinin son kısmı mantıklı gibi geldi. Rhaegar arp çaldığında Lyanna ağlamıştı. Buz Lyanna’yı temsil ederse Rhaegar da ateş olur. Al sana Buz ve Ateşin Şarkısı…

Rhegar’ın arpı kısmını çevirebilecek olan var mı? :smiley:

3.teori, yani sonu Sansa-Aegon’a baglanan teori gerçekten iyiymis :slight_smile:

Azimle çevirebilecek arkadaşlar yok mu? Her biri bir tane alsa falan :smiley: