Rhaegar - Elia - Lyanna Sorunu

Uzun zamanlar önce foruma uğruyordum o zamanlar stannis - renly kavgaları çok oluyordu şimdi bi rhaegar sorunu palazlandı sebebi var mı birşey mi kaçırdım neden bu kadar trend topic neredeyse her konu altında rhaegar tartışması var merak ettim sadece

yanıtlarsanız sevinirim, yanıtlamazsanız da sevinirim, kısacası her şekilde sevineceğim :ddD

Yıllarca bize yakışıklı, kültürlü, iyi niyetli, herkesin sevdiği, diyarın beklediği, mükemmel bir Prens olarak tanıtılan Rhaegar’ın karısına yaptığı ihanet ve diğer kötülüklerinin farkına varılması ana neden.

Bu bilgiler o zamanda vardı niye şimdi bu kadar dert oldu :d

derin devlet işi mi yoksa

Orasını bilmiyorum ama millet uyandı artık bunları yemiyor.

ekleme: Profil resminiz halkı kin ve düşmanlığa tahrik içeriyor lütfen kaldırırmısınız?

Bazı insanlar vardır.Halkları adına çalıştığını mücadele ettiğini söyleyip aslında herkese zarar veren insanlar.Bu gerçek Dünya içerisinde Adolf Hitler’dir.Harry Potter içinde Grindewald.Rheagar halkın yararına çalıştığını söylemesine rağmen onlara zarar verecek eylemlerde bulunduğu için kötü biri olarak kabul ediliyor.Önceden belki bir amacı vardı diye düşündük.Ama son olanlarla bu görüşte bitti.

rhaegar ve lyanna’nın hikayesi kesin bilinen bir şey değil her şey son kitapta ortaya çıkacak. Hikayesi net olmayan, neyi neden yaptığı bilinmeyen bir karakteri kötü olarak lanse etmek ileri derecede ilerlemiş bir fanboyluk yapan insanların işidir. Zira seride robert hariç bir kişinin bile rhaegar’a kötü dediğini duymadım nasıl kötü kabul ediliyor?

Sorduğun soru mu martell fanları içlerinde ki kin ve nefreti kusuyorlar haklı haksız doğru yanlış ayırt etmeksizin.
Ama arkalarında ABD var ABD fiştekliyo bunları peki ABD’nin arkasında kim var derin İsrail. Şunu da unutmamak lazım İnglizler yazar Amerikalılar oynar. Martelleri kullanalarak orta westerosu karıştırıyorlar marteller de bu oyuna geliyor. Yapmayın.

Queen Arianne diye bi arkadaş var martel hastası hep onun işleri bunlar. Dış mihrakların piyonu olabilir.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu ve bu gibi başlıklar dizinin kitabın öne geçmesi ve bir bir masadan ayrılan dostlarımız Baratheon ve Martell hanelerinden üzüntü,acı ve kederlerinden dolayı açtıkları başlıklardır. Ağır öfke, yoğun enerji ve az biraz da dram içerir. Martellcı ve Baratheoncu birbirini fişnekler, bundan mutlu olur sadece bu tip başlıklarla siz kardeşlerimin deyimiyle yorum kasar :). Sonra bu tiplerin profillerine bakarsın ne siteye ne vikiye katkıları olmuş,anca konuş dur (Benden farksızlar yani :)). Sonra eskilerden biri gelir,bu siteye gerçekten emeği olan biri bunları tokatlar.Konu kapanır.

Şu an o eskilerden birinin gelmesini bekliyoruz.

Rhaegar Lyanna’yı sadece sevdiği için savaş başladı. Robert da Lyanna’yı sevdiği için isyan etti. Halka zarar vermek amaçlı yapılmadı bunlar. Siz sadece körlemesine Rhaegar eleştirisi yapıyorsunuz fazlası değil. Yazar bu konuları daha henüz aydınlatmadığı için boşuna ve gereksiz bir karalama sadece bu. Rhaegar’ın yaptığı HATALAR altını çiziyorum HATALAR çok büyük yıkımlara sebep oldu, isterseniz hata değil salaklık bile diyebilirsiniz. Uzun lafın kısası siz sadece fangirl ve fanboy luk yapıyorsunuz.

Rheagar’ın hataları yüzünden bir savaş başladı.Belki bir isyan emaresi vardı ama olası bir büyük konseyde Robert zaten tahta geçemeyecekti.Küçük Lordlar büyük Lordların adamlarını desteklemiyor.Leanor Velaryon gibi.O dönemde Corlys en güçlü adamdı.
Ayrıca Lyanna gittiğinde Brandon ve Rickard Stark Kralın Şehrine gidiyorlar. Oradan canlı çıkamıyorlar.Sonra Aerys Robert ve Ned’in kellelerini istiyor.İsyan sadece aşk yüzünden değil ayrıca hayatta kalma mücadelesi yüzünden başlıyor.Burada Rheagar’ın halkıma iyilik yapıyorum diyip kötü şeylere sonuç vermesi durumu var.Bakın bu savaşın çıkmasına sebep olanlar arasında sadece Aerys yoktur.Rheagar ve Lyanna da vardır.Bu ikiside diğerleri kadar suçlu.Ölümlere sebep olan herkes bir noktada suçlu olabilir ama Rheagar sütten çıkmış akkaşık değil.Onunda payı var olanlarda Lyanna’nında bu inkar edilemez.

Öncelikle, bu yazım sekli kisiye gereksiz yere saldirmadır. Ad hominem yaparak daha hakli olamayiz.
Sonra da sunu diyebilirim ki, o martellcilerden bazıları wikinin öbemli bir yüzdesini çevirdi. Su an çevirmen degil diye bunlar siradan üye demek yanlış, bir kere birine siradan demek yanlış.
Siradan dedigimiz kisi bekar 160 boylarında erkek bir çinlidir. Kaldi ki buradaki insanlar game of thrones bilgilerini illa vikiye aktarmak zorunda degil. Ben 2012 den beri tüm seri okumayi gectim grrmnin seri ile ilgili çıksrdıği her hikayeyi ve seyi satın aldım. Bunu gostermek icin bekircemden modluk veya çevirmenlik istemiyorum.
Ve burada bazi insanlar hala özgür iradenin ve seceneklerin sorumluluģuu anlamamıslar. Tek sucun hala rhaegarda oldugunu düşünecek kadar da korler.

Rhaegar sütten çıkmış akkaşık değil tabi ancak bunları yapmasının mantıklı bir açıklamasını daha henüz yapmadı yazar. Rhaegar’ı anan herkes onun hakkında olumlu şeyler söylüyor. Daha henüz onu sevmeyen birinin kulağından da dinlemedik. O yüzden Rhaegar saf kötü demek tamamen yanlış olur.

Bleach fanı kardeşim kimseye saldırdığım falan yok ama kimsenin komik hallerini de çekeceğim demek değildir bu. Bahsettiğin kişiler zaten fan boyluktan uzak duran kişiler, obektif ve kreatif arkadaşlar, google’a buz ve ateşin şarkısı yazınca ortaya çıkan Türkçe bilgilerin %80’i onlara ait. Sıradan diyerek nasıl böyle ırkçı yaklaştın onu da anlayamadım ama senin okudukların da benim umrumda değil. Benim umrumda olan insanların varsayımlarını sanki gerçek bilgi gibi burda aktarması hatta diğerlerini etkilemesi. Bende 2012’den beri buradayım ve gelişmeleri ağzı açık bir şekilde takip ediyorum. Zaten işten güçten öyle şeyleri yapamam, yapsam da şu an ortaya çıkarılanlar kadar iyi olmazdı. Fark ettiysen yorumumda ne kadar faydasız biri olduğumu da söylemişim. Bence laf yerine çoktan gitti ve anlayan anlayacağını anlamıştır, bunun üstüne konuşmak da yersiz.
Son cümlende anlaşmışız; Bir sitede kapısını kitlemeden giden bir daire sahibi yolda trafik kazası geçiriyor. Biz site güvenliği ve bu işi yapan hırsız yerine ne salak adamdı kapısını kapatmış da kitlemeyi unutmuş diyoruz.

Ölmüş bir karakterin arkasından bu kadar konuşmak doğru değil.

Dünyada hiçbir insan kaderini,hayatını ve geleceğini kontrol edemez.Öyle bir fırtına çıkar ki içine savrulup hiç ummadığın anda yaşamını kaybedersin.Ancak dünya sahnesinden çekildikten sonra insanlar hala arkandan hakkında iyi güzel şeyler söyleyip hayırla anıyorsa bu yeterlidir.

Hayatta mükemmel insan diye bir kimse yoktur.Rhaegarda hataları olan bir karakter.Robert,Eddard,Robb gibi.Ancak bu karakteri saf kötü her felaketin sebebi canavar olarak lanse etmek seriden bihaber cahillerin işidir.

[quote=“batwoone, post:9, topic:9531”]
Bu ve bu gibi başlıklar dizinin kitabın öne geçmesi ve bir bir masadan ayrılan dostlarımız Baratheon ve Martell hanelerinden üzüntü,acı ve kederlerinden dolayı açtıkları başlıklardır. Ağır öfke, yoğun enerji ve az biraz da dram içerir. Martellcı ve Baratheoncu birbirini fişnekler, bundan mutlu olur sadece bu tip başlıklarla siz kardeşlerimin deyimiyle yorum kasar :). Sonra bu tiplerin profillerine bakarsın ne siteye ne vikiye katkıları olmuş,anca konuş dur (Benden farksızlar yani :)). Sonra eskilerden biri gelir,bu siteye gerçekten emeği olan biri bunları tokatlar.Konu kapanır.

Şu an o eskilerden birinin gelmesini bekliyoruz.
[/quote]Emek show yapmak istemiyorum, siteye link de bırakmak istemiyorum ama böyle bomboş mesajlar gördükçe tepem atıyor. Sen bu siteye katkım hakkında nasıl bir bilgi sahibisinde yorum yapabiliyorsun acaba? http://viki.gameofthronestr.com/Özel:Katkılar/Queen_Arianne Martell hanesini kim çevirmiş bir bilgi sahibi ol önce. Çeviri ekibini belli sebeplerden bıraktım ben ama merak etme birçok kişiden daha fazla emeğim var. Yaptığım emek show için de özür dilerim arkadaşlar boş konuşan insan görünce dayanamadım.

Ve hala “tokatlanmadım” sizin deyiminizle. Hala bekliyorum o beyaz atlı eski beyfendiyi. Bir gün gelecek ve beni bu konuda tokatlayacak diye. Paragraflarımı bile üşenmeden okuyan yok ki o adam beni tokatlayabilsin. Bizzat Elia Martell’i ben çevirdim Rhaegar’ı da okudum. Konuya oldukça fazla hakimim. Herkesi kendiniz gibi sanmayın.

Konuya gelirsek benim nefretim niye patladı onu açıklamak istiyorum. Seriye ilk başladığımda Rhaegar’ı çok severdim yalan yok. Ama seri geçmişi hakkındaki bilgim pek fazla değildi. Bir de bu zamanlar daha 15 yaşında falandım pek kafam basmıyordu birçok şeye. Bu sıralar Rhaegar severdim. Fan fic bile yazmıştım hey gidi günler hey. Neyse fikirlerim tam olarak Elia Martell’i çevirdiğim zaman değişti. Hiç kendimi onun yerine koymamıştım. Hep Lyanna, Rhaegar tarafından bakmıştım konulara. Ve birçok kişinin de Elia tarafından bakmadığını fark ettim. Elia başlığına yazmıştım hatta o sinirle. Rhaegar’ın kötü bir insan olduğu çıkarımına vardım ama işte çünkü Barristan Selmy öyle diyorsan dolayı değil. Olayları kendim değerlendirdim. Ve birçok sebebe karşı da argüman sundum. Seriyi 250 kere okumuş adamların önüne de sundum düşüncemi ve daha çürüten olmadı. Beyaz atıyla gelecek o “eski” abi belki bir deneme yapar ama ben yine savunabileceğim kadar savunacağım. Ama bu abi gelir mantıklı argümanlar sunarsa belki nötr hale gelebilirim çok küçük bir ihtimal sevebilirim de. Olay argüman sunulması ama karşı taraftan gelen bir argüman yok ki düşüncem değişsin.

Bu olay niye bu kadar patladı onu da diyeyim. Şu annulment olayı herkesin sinirleri gerdi asıl sebep bu bence.