Rhaegar Targaryen

Bu neeee

çıldırdım safadsgf

Kendi çocuklarının piç ilan edilmiş olmasına sebep olan bir adam nasıl savunulabilir?Eğer ben Doran Martell olsaydım sırf bu yüzden Rheagar’a işkence ettirirdim.Aileme nasıl hakaret edersin diye.Aynı şekilde Robert ve Ned de Rheagar a öfkeliydi.Ned’in onurunu parçalayan ve sevmeye çalıştığı bir çocuk oldu Jon.Robert belki takıntı yapmıştı ama gerçekten .Biri onu ondan çaldı ve boşluğunu yedi krallık bile dolduramadı.

Söylerim hep kendisini Mesih zanneder bu adam.Kehanete güven olmazı bilmesi gerekirdi.

Daha hakkında çok az şey bildiğimiz ve olayları belli bir boyuttan az bilgilerle öğrendiğimiz birisi için bu kadar düşmanca bir yaklaşım cehaletten ötesi olamaz başka da bir şey demiyorum. Tek sebebiniz martell fanlığınız biraz objektif olun.

Yeterli bilgi verilmiş annulment yapılmış ve çocuklar piç konumuna düşmüş.Aynı şekilde bir meşrulaştırmaya dair bilgi yok henüz.Şuan meşru değiller.Millet boşuna sövmüyor.Ailesini hanedanını yok etmiş sayılır.

Orada dediğim her şeyi argümanlarla destekledim. Karşılığını ona göre verin lütfen.

Nereden ulaştın bu bilgiye kaynak verir misin ? Boş boş konuşmak yerine araştır biraz.
Ned Stark bile her zaman Rheagar’a saygı duymuştur ve saygıyla anardı Robert’in en yakın arkadaşı olmasına rağmen. Bunun yanı sıra Jamie çok iyi bir kral olucağını düşünürdü. Üç krala hizmet eden Barristan Selmy üç kralın toplamından daha iyi biri olucağını söylerdi. Cercei bile anılarında saygıyla anmış bu adamı. Kos koca diyarda adam hakkında kötü söz söyleyen yok siz gelmişsiniz burda avamlıkla ahkam kesiyorsunuz elinizde net bilgiler olmadan.

Ya daha olayları bilmiyoruz eğer gerçekten anlattığınız gibiyse martin zaten aktaracaktır olanları bize neden hemen ahkam kesiliyor ben onu anlamıyorum. Ben Elia’ya yaptığını asla savunmam eğer sizin anlattığınız gibi çıkarsa ama olayların iç yüzünü bilmeden ve tarihte onu tanıyan insanların hep güzel şeylerle ve saygıyla anmasına karşın neden bu öfke ben onu anlamıyorum. Gerçekten zihniyetiniz bana çok ters.

Evet paragrafımı okumadan gelen bir yazı. Paragrafımda bu konudan bahsedilme sayısı 0. İlk önce oku sonra eleştir. Ama ben kendisinin iyi bir kral olacağını da düşünmüyorum. Çocuklarını bile düşünmeyen bir insan ki annulment yaptı https://en.wikipedia.org/wiki/Annulment https://en.wikipedia.org/wiki/Henry_VIII_of_England https://en.wikipedia.org/wiki/Elizabeth_I_of_England bunlar da tarihi kaynaklar bu arada. Linklerim ve kaynaklarım bunlar. Dizide de direkt annulment kelimesi geçti zaten. Neyse bir kadın uğruna çocuklarını feda eden, gözü kapalı kehanetlerin peşinden giden bir adam bence başarılı bir kral olamaz. Bir dahakine paragrafı okuyup yazarsanız daha faydalı bir tartışma olur.

Bu senin kendi düşüncen ben sana bizim hayran olduğumuz karakterlerin Rheagar hakkında neler söylediklerini bizim hayran olduklarımızın hayran olduğu biri olduğunu dile getirdim. Ayrıca işinize gelince dizi işinize gelince kitaplardan örneklerle geliyorsunuz. Annulmentin ne olduğunu biliyorum söylemene gerek yok. Ve evet senin paragrafını okumadım bire bin katarak yazıyorsun kendi görüşlerini ekliyorsun :smiley: ama senin sevdiğim yanın asla bildiğinden şaşmaman enteresan bir karaktersin inandığın şeye doğru ya da yanlış çok sahip çıkıyosun :smiley:

Robert’ın boşluğunu yedi krallık değil de , diyarda ki genelevlerden bulduğu her kadın doldurdu. Kendi karısının gözünün içine bakarak defalarca aldatan biridir Robert, burada Rhaegar’ı Elia’ya ihanet etmekle suçlanıyorsa kalkıp da Robert daha iyidir muhabbeti döndürülemez, kendinle tamamen çelişiyorsun.

Ned’in onurunu Rhaegar nasıl parçalıyor onu anlamadım? Lyanna rızasıyla kaçıyor suç Rhaegar da ama?

Anti Rhaegarcılar geldiler , neyse biz fanfic devam <3

Robert aldatma konusunda kötü olabilir.Ama kitapta ve dizide Lyanna konusunda gayet ciddiydi.Bırakacağı belliydi eski huylarını.Kitapta zaten olanlardan sonra hiç düzelmedi sadece kötüleşti.Salt aldatma muhabbetinden ziyade Robert belkide Rheagardan daha iyi bir kral olacaktı.Ki Rheagar narin yapılı delirmeye müsait birisi.2. bir Aerys vakası yaşanması gayet muhtemel.
Ned hayatında asla karısını aldatmadı ve kardeşi için onurunu ayaklar altına alıp Jon’u kendi piçi olarak gösterdi.Ettiği her yemine karşı geldi.Targaryen çocuğunu sakladı en azından.Ned yeminler konusunda ciddiydi.

Robert daha iyi bir kral derken? Diyarın gördüğü en kötü krallardan biriydi kendisi, geriye kaostan başka bir şey bırakmadı. Bırakacağı belliydi yazmışsın da Robert hakkında nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsun? Kardeşi olsan belki derim. Robert o kadar kötü bir kraldı ki Rhaegarla kıyaslamam bile, Joffrey bile Roberttan daha iyidir açık ara. Ned bu benim piç oğlum yerine başka bir bahane ileri sürebilirdi, kendisi böyle bir yalan söylemeyi seçti. Cat’e her şeyi anlaatbilirdi anlatmadı vs.

Hala robert şöyleydi böyleydi değişirdi rheagar delirirdi şakamısınız arkadaşım.

Rheagar 1 dini metinle kendini vaadedilmiş prens ya da AA zannetti.Delirmeyeceğini nereden biliyorsun?Gayet açık bu adam delirmeye müsait.Robert eğer savurgan olmasa ve azıcık yönetmekle ilgilense gayet iyi bir kraldı.Normal şartlarda yani Robert ve Lyanna evliyken Robert kral olsa diyar şuan daha iyi bir durumda olacaktı.Rheagar kafayı din ve kehanetle bozmuş birisidir.

Robert ve iyi kral kelimelerini görünce ciddiyetimi veremedim :smiley: Rhaegar’ın delirmeyeceğini bilmiyorum ama sen delireceğinden eminsin ? Roberttan da eminsin baya :smiley:

Tartışmanın ciddiyet ihtiyacını sizin karşıladığınızdan şüpheliyim.Tek lafla gidiyor çünkü.Bendeki ciddiyet ikimize yeterli olur.
Ve evet bu konuda eminim.Çünkü Rheagarda bir Mesih ya da kurtarıcı olma iddiası vardı.Bu iddiayı güdenler genllikle delirmiştir.Tarihte bolca örneği vardır.Kendini peygamber ve Mesih olan etmiş adamlardan.
Robert için diyebilirimki ikinci bir Aegon gibi olabilirdi.Diyarı birleştirebilirdi.Onu daha varsın ve iyi hale sokabilirdi ama yapmadı.Elinin tersiyle kendi potansiyelini itti.Robert diyarı düzgünce yönetse,karısına iyi davransa ve konseyi daha iyi adamlarla doldursaydı şuan farklı konuşuyor olacaktık.

Allah aşkına bu adama cevap vermekteb yoruldum yapardı ederdi hep içi doldurulamayacak boş şeyler biri şunu sustursun :smiley: Rheagar asla delirmezdi süper kral olurdu mutlu mesut yaşarlardı adi robert geldi her şeyi bozdu o olmasa çok güzel süper olurdu her şey kıskanç pislik robert demeöiz gibi bir şey :smiley:

Madem öyle , siz olaylardan ve karakterlerin gelişimi konusundan oldukça eminsiniz , ben değilim olamam sadece tahmin edebilirim. Emin olacak tek kişi GRRM’dir. Bu yüzden bunu daha fazla uzatmak istemiyorum. Son cümlelerinizin her birinde -saydı,-etseydi ekleri var, ama yapmadı Robert. Yönetemedi, beceremedi gerçek budur.

[quote=“Delucia, post:188, topic:2404”]
Bu senin kendi düşüncen ben sana bizim hayran olduğumuz karakterlerin Rheagar hakkında neler söylediklerini bizim hayran olduklarımızın hayran olduğu biri olduğunu dile getirdim. Ayrıca işinize gelince dizi işinize gelince kitaplardan örneklerle geliyorsunuz. Annulmentin ne olduğunu biliyorum söylemene gerek yok. Ve evet senin paragrafını okumadım bire bin katarak yazıyorsun kendi görüşlerini ekliyorsun :smiley: ama senin sevdiğim yanın asla bildiğinden şaşmaman enteresan bir karaktersin inandığın şeye doğru ya da yanlış çok sahip çıkıyosun :smiley:
[/quote]Sonuçta bir noktada bunlar birleşmek zorunda değil mi istersem kitaptan örnek veririm istersem diziden. Annulment kısmı ilk defa dizide geçtiği için onu dedim. Kitapta da olacağını düşünüyorum çünkü bu kadar büyük bir değişim yapamazlar.

Okusaydın eğer paragrafımı eleştirme hakkına sahip olabilirdin ama okumadığın için böyle bir hakka da sahip değilsin. Yazdığım yazı argümanlarla desteklenmiş durumda yukarda da linklerini attım. Dediğim her şeyi kanıtlayabilecek durumdayım. Olay okumadan laf söylemek de değil argümanlarımı çürütmekte. Ki bunu yapabileceğini de sanmıyorum.

Karşımda bir argüman olmadığı için de düşüncemi değiştirmem. Düşüncemin değişmesi için karşımda mantıklı bir argüman olması gerekli ki bunu hiçbir konuda daha bana veremedin.

Hayran olduğunuz o karakterler istediklerini diyebilir ama gerçekler ortada.

Okumadığınız bir yazıya sağlıklı yorum yapamazsınız. Bir kere iletişim kuramıyorsunuz. Iletişim tek taraflı değil iki tarafli olmasi gerekir.

[quote=“LyVia, post:197, topic:2404”]

Madem öyle , siz olaylardan ve karakterlerin gelişimi konusundan oldukça eminsiniz , ben değilim olamam sadece tahmin edebilirim. Emin olacak tek kişi GRRM’dir. Bu yüzden bunu daha fazla uzatmak istemiyorum. Son cümlelerinizin her birinde -saydı,-etseydi ekleri var, ama yapmadı Robert. Yönetemedi, beceremedi gerçek budur.
[/quote]Gerçeğin bu olması Robertın kim olabileceğini değiştirmiyor.Robert Lyanna öldükten ve Cersei ile evlendikten sonra çöktü hatırlar mısınız bilmiyorum.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi