Rhaegar Targaryen

İşinize gelmediğinde bu bir kehanet diyorsunuz.Ama olay Rheagar a gelince kehanet önemli oluyor.Cersei gayet o kadınlara kızgındı Lannisterlarda Aerys e bu bir gerçek.Son kitapta Kevin keşke Cersei olsaydı deme noktasına geldi.Ayrıca Brandon olayı öğrenince evlenmek yerine Kralın Şehrine gelip Rheagarı istiyor.Sonra Aerys tutuklattırıyor.Babası kurtarmaya geliyor ama öldürülüyor.Muhtemelen son düşünceleri aileleri ve yaşadıklarıydı.Ned Rheagrı yanlış bilemez mi?Saygı duyma sebebi Jon olmasın?Yeğeni yüzünden ona saygı duyuyor bu gayet makul bir yorum.Profiline Ned Stark fotosu koyup bana burada Ned’in abisi ve babasının ölümüne sebebiyet veren.Nişanlı bir kadınla birlikte kaçan evli bir adamı savunuyorsun.Bu durumun kötülüğünü umarım yaşayarak anlamazsın.Çünkü mantığı olan herkes bu adama küfretti.Robert’ın haklı olduğu nadir konulardan biri.
Ve ayrıca Ned bu adamın uçkuru yüzünden onurunu ayaklar altına alıp Jonu evine piçi olarak getirmek zorunda kaldı.Bundan nedense hiç bahsetmiyorsun.

Cercei kadınlara lannisterlar ise aeryse diyorsun. ben burada rheagarı göremiyorum ama az önce bunların kötü konuştuğunu söylüyordun. Şimdi çevir.
Ne kadar saçma bir yorum hangi insan yeğeni için babasının ve abisinin ölümüne sebeb olan birine saygı duyar ? Haddini aşarak konuşuyorsun seviyeyi iyice düşürdün umarım yaşamazsın aynı durumu ne demek okuduğumuz fantastik dünyada ki olayları yaşama indirgeyip böyle düşme daha fazla.
Evet profilimde Ned var ve ben Ned’in hiç bir yerde rheagara kötü bir şey dediğini okumadım.

Ayrıca ben yanlış hatırladığımı özür dileyerek kabul ettim aa olayında ki. Ama sizde özür dileme erdemi bile yok ne yazık ki.

Sen benim tahtıma göz mü diktin haha

Bir insanın kardeşine duyduğu sevgi ve onun kararlarına duyduğu saygı,yeğenini sahiplenme duygusuyla olayı toloere edebilir.Bu olay başınıza gelseydi muhtemelen kardeşinize ya da onunla gittiği adama saygı duyup varsa çocuklarını sahiplenecektiniz.Ned’in kardeşi Lyanna’ya duyduğu sevgi Rheagar nefretinden küçük olsaydı Jon gayet rahat öldürülebilirdi.Ayrıca kitaplarda ve dizide Jon’u Lyanna için koruyor Rheagar için değil.

Siz galiba buradaki vehameti anlamaktan gerçekten acizsiniz.Rheagar nişanlı bir kadınla gidiyor nereden tutsan elinde kalır bu.Kararıyla hem kendi ailesine,Starklara,Baratheonlara,Martellere zarar veriyor.Geniş bir çerçeveden bakınca gayet az (!).

Lyanna ve Rhaegar şu an cehennemin en kötü yerinde sefalet içindeler kıvranıyorlar. Elia ise cennetten onlara nanik yapıyor. Kesin bilgi evrendeki bütün tanrıları bizzat tanıyorum ama hangi tanrının yanında olduklarını söyleyemem sır.

Ya gılamış ne diye cevap veriyorum ki ben sana.

Koskoca Rhaegar Targaryen iki üç çapulcunun diline düşmüş…

Eyyyyyyy Martell fanatikleri.

Siz kimsiniz yav?

@“Queen Arianne” 'in artık Rhaegar propagandasından bıktım. Yahu Rhaegar’ın geçmişte yaptıklarını tam anlamıyla anlatmamış ki GRRM neyin haterlığını yapıyorsun. Severus Snape gibi yatırırsa ters köşeye bizi yazar ne olacak ? Artık sıktı da bu yaptığın haterlık.

Aynen katılıyorum rhaegar-lyanna hikayesi bir sürü bilinmeyen ucu açık şeyle dolu.Niye kaçtıkları belli değil.Belki kaçmasalardı daha kötü bir durum olacaktı o an için .Aynı şekilde rhaegar’ın okuduğu şeyler üstat aemon ile mektuplaşmaları filan da ayrıntılı bilmediğiniz konular. Martin her şeyi son kitapta öğreneceksiniz dedi yani bilmediğimiz ya da yanlış-eksik bildiğimiz çok şey var.Rhaegar zaten sırf aşk için kaçırsa çocuklarını, ailesini falan umursama dorne’a falan kaçırmak yerine direk essos’a falan kaçırırdı, ya da geri dönmezdi savaşa. Bir sürü bilmediğimiz şey var ama martell fanları adamı kötülüyor. Hatta birisi robert’ıda sevmem ama rheagar’dan daha iyi yazmış.Çocuklar konusunda duyar kasıp duruyordunuz.Cesetleri görünce “Ben bebek değil ejderha yumurtası görüyorum” diyen o katliama göz yuman robert daha iyiymiş yersen. Hayır bir de sanki rhaegar elia’ya aşık olmasa bile Robert’ın cersei’ye aptığı gibi tacavüz falan ediyordu,dövüyordu,genelevden çıkmıyordu. Zaten çocukları için o an en güvenli yer kızıl kaleydi adam ne bilsin babasının tywin’e kapıları açacağını ya da babasının torunlarını karısı ile ejderhakayasına yollamayacağını. Her şeyden rhaegar’ı sorumlu tutuyorlar fanboyluktan.Rhaegar bir martell ile evli değil cersei ile evli falan olsa asla böyle yapmazlardı ama şimdi objektiflikten tamamen uzak yorum yapıyorlar.Karısını aldatmak,üstüne metres getirmek yerine en azından boşanmış adam. Yani elia rhaegar’ı tüm kalbi ile seviyordu diye duygusal duygusal cümleler yazıyorlar birde deliyorum.Sanki rhaegar her gün düvüyordu da kadını. Barristan bile diyor aşk için evlenmese bile ona değer veriyordu düşkündü diye .Rhaegar’ın yaptığı tek hata herkesin içinde kış gülü tacı lyanna’ya vermesiydi ona bende katılıyorum açıklanacak ve savunalacak bir yeri yok.(Ama bak mesela bu olaya elia’nın tepkiside bilinmiyor diye geçiyor ağladı mı,üzüldü mü, yoksa hiç takmadı mı o bile belli değil.Yani hiçbir şey kesin değil) her şeye rağmen hikayesi kesin bilinmeden serinin en kötü adamı ilan edilmesi yanlış. @JaqenHgar Bu arada Severus dedin yüreğim tekrar sızladı :frowning:

sormak istediğiniz şeyi anladım sanırım
yukarıdaki yazdıklarımdan hangileri kitaplarda yok ve Doran Martell in gözünden olayları gördük mü ?
Dorn Elia ve çocukları öldürüldükten sonra nasıl herşeyi unutup sineye çekebildi yada kitaptaki anlatımla ilişkileri düzeltmiş oldu

Doran vakit bekliyoruz diyor ama savaşmak isyan etmek için çok fırsat vardı hangi birini kullandı
-Elia ve çocukları başlı başına bir fırsattı
-dağ ın verilmemesi
-cersie nin kraliçe olup lannisterların güçlenmesi

ilk aklıma gelenler
Doran’ın söylediği savaşı kendi cephemize çekmeliyizdi isyan edildiği an bastırmak için zaten Dorna yürünecekti
bana göre savarak değil demirtahtta kız yada oğul farketmez birini tahtta kim varsa onun yanına yerleştirelim yeter mantığında

hikayenin bilinmeyenleri olduğuna katılıyorum
yorumları okurken beni rahatsız eden 2 konu vardı
1 boşanan çiftlerin çocuğu gayrı meşru yada kitaptaki anlatımla piç olmaz evlilik iptal edilirse çocuklar piç olur
2 Reagar Elia ve çocukarını kralın şehrinde (kendi çöplüğünde), kendi evinde 4 kral muhafızı binlerce askerin içine bırakmıştı
babası karısı ve oğlunu ejderha kayasına yollayınca kalan tek muhafız jaime lannister olabilir Reagar’ın ben direk olarak karımı ve çocuğumu koru diye jaimeye görev verdiğini düşünmüyorum
Jaime nin bu görevi aldığını düşünmez için tek bilgide zaten rüyası yanlış hatırlamıyorsam eğer

Kaçırmadı lütfen düzeltelim :slight_smile:

O değilde evlenirken ölünceye kadar diyor gene, insanın bir yüzü kızarır arkadaş :slight_smile:

Robert’ın Çanlar Savaşında bir kadını hamile bırakıp Bella’nın doğduğunu unutmayalım. :stuck_out_tongue: Adam nişanlımı kaçırıp tecavüz ettiler diyor yıllardır ama bu süre zarfında kadınlardan piç peydahlayacak kadar da aklı rahatmış… Sadakat bu adamın verdiği değil, aldığı bir şey…