Rhaegar Targaryen

barışma sayılmaz o, sadece tepkilerini hemen göstermek yerine uzun soluklu intikam planladılar.

@Velaryon Rhaegar Lyanna’dan olacak çocuğunun AA olacağına dair kuvvetli bir inanca sahipse, mantıklı bir tarafı var gibi olayın sanki.

Öncelikle sakin olalım.Amacım tartışmak değil inan.Tersleme lütfen beni.Beyin fırtınası yapıyoruz şunun şurasında.
Rhaegar hakkında çok bilgimiz yok ama bu adamda özel bir şeyler olduğunu biliyoruz.Deli saçması bir şeyle hareket edecek bir adama benzemiyor.

Rhaegar, bir Stark ile olacak çocuğunun Buz ve Ateşin Şarkısı, yani azor ahai olacağını düşünüyor.Bunun arkasında da güçlü bir kehanet var.Eh, işin ucunda Azor Ahai olunca bu da tüm diyarı ilgilendirir.

Lyanna-Rhaegar aşkının şu an için bir kesinliği yok, sadece ipuçları o yönde. E, bunu da biz okuyucular biliyoruz sadece. Lyanna’nın Rhaegar’ı sevdiğini düşündürtecek kelamlar eden 1-2 kişi var seride. Hani Rhaegar şarkı söylerken Lyanna iç çekiyormuş, dragon prince-wolf maid falan fıstık. Bir Reed söyledi diye hatırlıyorum. Her neyse, kimse olaydan ‘Bunlar birbirlerini seviyordu da o yüzden kaçtılar.’ diye bahsetmiyordu ki. Sevenleri ayırmak olmaz falan mı demelerini bekliyordunuz. Lyanna’nın ailesinin ve nişanlısının -evet, insanın nişanlısı kaçırılınca otomatikman eski nişanlı konumuna gelmiyor- gözünde kız kaçırılmıştır ve bu durumda hiçbir şey yapılmadan durulmaz. Sonrasında Brandon ve arkadaşlarına, Rickard Stark’a olanlar ve susup oturulsaydı Robert ve Ned’in başına gelecekler de malum.

Ve bunları, tüm hatalarına rağmen Rhaegar’ı gayet seven, Lyanna-Rhaegar aşkına inanan biri olarak söylüyorum.

Ötekiler teorisinden sonra yapılması gerekeni yapmış gibi gözüküyor.Basit bir aşk hikayesinden ötesi var gibi.

Bana da Rhaegar sırf aşık olduğu için, kendisinin evli ve Lyanna’nın nişanlı oluşunu gözardı ederek böyle bir işe kalkışmazdı gibi geliyor. Diyarın iyiliği için göze almış olabilir her şeyi. Ama diğer yandan olayların bu kadar büyüyeceğini ve isyan çıkacağını tahmin edememiş olabilir. (O da ayrı aptallık gerçi, Starkların direkt King’s Landing’e gidip Aerys’in karşısına çıkacaklarını bilmesi gerekirdi.) Ya da isyan çıksa bile bastırabileceğini düşünmüştür. Üç Dişli Mızrak’a gitmeden, Jamie’ye döndüğümde konuşuruz derken geri döneceğinden gayet emin gibiydi.

Yani bana göre Rhaegar-Lyanna olayında üç ihtimal var:

1-Işık tanrısı ve eski tanrılar arasında uzlaşma sağlayacak ve barışı getirecek bir ‘Buz ve Ateşin Şarkısı’ yaratmak istiyordu. Bu arada Lyanna’ya sevdalandıysa bilemeyiz.

2-Lyanna’yı hakikaten seviyordu, ‘Ne olacaksa olsun, vız gelir tırıs gider.’ diye düşünüp kızı kaptığı gibi kaçırdı.

3-Vadedilmiş Prens diye diye kafayı sıyırmıştı ama millete çaktırmıyordu.

Bu maddelerin birden fazlası aynı anda gerçekleşmiş de olabilir.

martin’e göre rhaegar

Bunun kaşları da karaymış. Demek o yüzden boyatmıyolar Danynin kaşları sjdjjd

[URL=http://img496.yukle.tc/image.php?id=5673Alexander-Skarsgard-in-True-Blood-570x392.jpg][/URL]

Alexander Skarsgard olası bir Robert’ın isyanı sinema filminde mükemmel Rhaegar Targaryen olurdu.

suana kadar gordugum en ıyo Rhaegar resmi :redface:

Jon Kar’ın Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark’ın çocuğu olduğunu düşünüyorum hatta eminim öyle yani :smiley:
Lynna ölmeden önce ‘’…söz ver bana Ned’’ diyor, bence bunun öncesinde çocuğuyla ilgili bir şey söylüyor. Eddard Stark zaten asla piç bir çocuk yapmaz bence.

Elia martell e ayip etti

Sent from my iPhone using Tapatalk

Westeros’un en karaktersiz prensidir.

Bir eli yağda, bir eli balda.
Zamparalık etmesine sinir oldum ancak ölümü hak etmemişti be.

Robert Baratheon:[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BTGPu5eNhi4

Targaryen hanesinden sevdiğim iki kişiden birisi,Robert Lyanna’yı çok seviyordu belli ki ama Lyanna’nın onu sevdiğini sanmıyorum ben Rhaegar’ı sevip onunla kaçtığını düşünüyorum.Robert’ta Rhaegar’da çok büyük adamlar ikisi de aşkı için Kral Topraklarını yakabilecek tarzdan karakterler saygı duyarım.

Ama Lyanna ayıp etti,Rhaegar kendi ailesine ayıp etti yani olan Robert’a oldu olan Ned’e oldu ilk kitapta Ned’in ne kadar üzüldüğünü anlatıyor.Rhaegar ve Lyanna arasında bişey olmuşsa bile konunun havada kalması canımı sıktı

Robert tan tek yiyen ezik :S

Robert’ın nişanlısına iş atıp adeta canına susamış ezik prens.Adamı böyle ikiye bölerler.

Neyin ne olduğunu bilmeden yargılayanlara şaşıyorum. Rhaegar ile veya Lyanna ile konuştunuz da bizim mi haberimiz yok?