Rhaegar Targaryen

Taht’ın gerçek sahibi tek kusuru ölü olması

Bu karakter de tam bir yavsak. Karsilastirdiginizda robert baratheon ne kadar caniyse bu adam da o kadar dusuncesiz ve bencil. Lyanna’ya tecavuz edecegini yada kaciracagini dusunmuyorum lyanna kendi rizasiyla gitmistir ama bi karisi ve 2 cocugunu olume terk etmek nedir lan? Bu adam yuzunden butun soyu kurudu. Bide utanmadan cocuk yastaki jaime’ye “onlar sana emanetti” diyor. Ulan sen sevgilinle seviseceksin diye karina ve cocuklarina sirtini donuyosun kendini avutmak icin de bu lafi mi ediyosun? Bencilin ve dusuncesizin en onde gideni.

+1 , nedeni sadece aşk olmayan bir olay bence, sadece aşk olsa Rhaegar böyle yapmazmış gibi geliyor.Çünkü onu seven sevmeyen bütün karakterlerin kitapta onun için kullandığı sıfatları taradığımız da neredeyse negatif hiç bir şey yok bu olaya kadar… O zaman! Neden abi? Neden?

Çocuklarının annesi olan kadına yapılan, Robert’e yapılanı doğru kılmasa da Lyanna ile çok sevmişler birbirlerini burası besbelli…

Rhaegar-Lyanna olayının arkasından da Varys çıkarsa şok geçiririm. Gece gece aklıma geldi. Daha çok manipülasyon seven Petyr’dir ama Petyr o zamanlar hiç kimse olduğu için ihtimal bile değil. Ama Varys ihtimali aklıma geliyor. Yani ne oldu da bu adam gitti Lyanna ile kaçtı veya kaçırdı? Her ne yaptıysa neden yaptı?

Ah Rhaegar ah.Azıcık adam olup cesur olup delirmiş babanı öldürüp tahta çıksaydın bunca savaş,ölüm ve trajedi olmazdı.

Seride olmuş bütün kötü olayların sebebi sensin.Babanı durdurmayıp kuzeyli kızı kaçırınca Yedi Krallığın başına felaket bulutları topladın.Umarım mutlusundur.

Adam değildir Güzeller güzeli karısının ve 3 yaşındaki kızının ölümüne sebep olmuştur nefretimi kazanmıştır onların ölümünde Lannister ve gregorun kadar rhaegarında suçu vardı Yedilerede yanasın Rhaegar…

Adamlığını bir kenara koyup konuşmak gerek. Çünkü onun adam olduğunu düşünenin çıkacağını hiç sanmıyorum. Sen karını çoluğunu çocuğunu bırak bir kenara milletin nişanlısını kaçır. Gerçi Lyanna da zorla gitmemiştir ya onunla neyse.

Bir de karısının yerine koyuyorum kendimi. Herkesin önünde tacı başka bir kadına veriyor. O an bütün bakışlar kadıncağıza kaymamış mıdır? Üzülüyorum valla.

Dizide bir flashback olursa bu adam için ünlü birini bulamıyorum. Ne olursa olsun adamın yakışıklılığı kitapta o kadar güzel anlatılmış ki o tasvire uygun birinin de kolay kolay bulunamayacağını sanıyorum.

George R R Martin’ne nefret etme sebebi, adam serinin en önemli karakterini daha seri başlamadan öldürmüş.

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nişanlı olan lyanna stark’a aşık olmuş, onun uğruna 7 krallığı savaşa sürüklemiş babayiğit.

Favorimdir. lakin sarhoşken domuz tarafından yaralanıp ölen keraneci robert tarafından öldürülmüştür.
eserin yazarı george r. r. martin’e soruyolar; bütün hikayeler rhaegar’dan neşet ediyo ve bir şekilde ona bağlanacak gibi gözüküyor. peki dizide rhaegar’ın menkıbelerini görebilecek miyiz, yoksa sadece ara ara anılan bir karakter mi olacak. üstad da “valla bilmiyom hacım, dizi formatına nasıl sokuştururlar ölmüş bir karakteri, senaryosunu sırıttırmadan nasıl ayar verirler bilemiyom, tahayyül edemiyom ama rhaegar’ı göstermeden hikayeyi olması gerektiği anlatmak da garip olur” demiş.

bence rhaegar’ı dizide göreceğiz. çok çok ileriki yıllarda, belki final sezonunda. belki de lost’da tamamen jacob’a ayrılmış olan bölüm gibi (sanırım 6x1 di) dizinin bir bölümünün tamamı “prens rhaegar’ın gözünden robert isyanı, öncesi ve sonrası” şeklinde olabilir.

ama sıradışı bir karakter bu; bi yandan hüzünlü, sanata düşkün, arp çalan, kalbini kaptırdığı bir kızın peşinden krallığı yakan bir romantik, bi yandan babasının ne denli sığır ve krallığın ne kadar malca yönetildiğinin ayırdında realist bir siyasetçi, bi yandan da azor ahai ben değil miyim diye üzülecek kadar fantazmaya gönül vermiş biri, bi yandan da güçlü ve yetkin bir savaşçı, şövalye. böyle bir karakteri canlandıracak aktörün bu saydığım şeyleri 40-45 dakikada seyirciye geçirmesi lazım. alexander skarsgard’ın karizması, yüzü, endamı çok uygun ama bu karakteri inandırıcı kılacak bir yeteneği var mı tartışılır. tywin lannister karakteri için onlarca olası aday arasından charles dance gibi muhteşem bir seçim yapan ekip bence rhagar için de şahane bir seçim yapacaktır.

Fazla mükemmel bi karakter gibi duruyor şimdilik . Bi kaç ayrıntıya irilince bu mükemmelliği bozulucak tabi ki hala Robert’i daha çok seviyorum…

Arkadaşlar çok yükleniyoruz Rhaegar’a.Adam nereden bilsin sevdası yüzünden hanesinin kuruyacağını?Gerçi bilse yine sevip beraber kaçarlardı aşk bu boru mu?

Adam sıradan biri değil.Kraliyet ailesinin üyesi,tahtın varisi,geleceğin kralı.Bilmeli tahmin etmeliydi.Konumunda olan biri görev ve sorumluluklarının bilincinde olup duygularıyla hareket etmemeliydi.

Turnuva sırasında Lyanna’ya mavi tacı vermek,kızı kaçırmak.onu hamile bırakıp 1 yıl boyunca saklamak.

Daha prens iken yaptığı sorumsuz işlere bakılırsa iyi ki kral olmamıştır.

Eeee aşkın gözü kördür diye boşuna dememiş Westeroslu büyükler.

Adam degildir aslen oglandır nisanlısı olan kadını kacırmıştır burdakilerde buna ask diyor bunun neresi ask lyanna robertdan hoslaniyordu sadece zampara olmasindan hosnut degildi ayrica bu serefsiz yuzunden kac yuzbin insan öldü siz buna adamlik mi diyosunuz kaldi bide tahtin gercek sahibi olacak barristan selmy gibi bir bunak ve bes para etmez sövalyede bu olayi ve rhaegar i kahramanlikla nitelendirmistir. Kiz kardesi daenerys ise bundan daha beterdir köleleri savunacam diye mevcut sistemi ekonomisi iyi olan kole korfezinin icine sıçmıştır kac yuz bin insan yine bir targaryen yuzunden olmustur.

Robert’ı ben de severim.

Bence Lyanna’yı kaçırmadı. Lyanna da ona aşıktı. Yani bir kadının Lyanna’ya aşık olması şaşırtıcı olmaz.

Kitapda robert bundan yakinio Nede. Joff’un kulaklarina annesi surekli biseyler fisildayip canavarlastiriken ben napabilirim gibisinden biseyler dio

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Bu adamın fotoğrafını, fanartını bir yere attığımda Baratheon fanları üşüşüyor tek yedi diye :frowning:

Hangi mantıkla birlikte kaçtıklarına inanıyorsunuz anlamıyorum. Rhaegar tahtdaki hakkından mı vazgeçti? Dar denizin otesine mi kaçtılar yoksa surun kuzeyine mi? Evlenip kızıl kaleye giderlerdi herşeyi oldu bittiye getirir starklarda kızlarını desteklemek zorunda kalırlardı. Sör Arthur dan yardım istiyor Lyanna yı kaçırmak için. Lyanna nın kaçırılması kesin zaten onunla kaçmadı ama bu ona zorla sahip olduğu anlamına gelmez. Tahminimce Harenhall da yakınlaştılar ama Rhaegar evli ve çocuklu, kendisi ise nişanlı. Lyanna da bu durumdan dolayı uzak durmuştur. Ve lyannayı kaçırıp ikna edip evlenmişlerdir.
Bütün olay büyük ihtimal bu.
Ama bu adam karısına ihanet etti. Ve lyanna nın hanesini mahfetti. Brandon la Lord Ricard a olanlar malum. Sonra savaş için gelip Jamie ye babamı koru diye tembihliyor. Ve lyannanın kardeşi nede karşı savaşa gitmesi. Üstüne savaşta bu adam yüzünden ölen binlerce insan.
Bu adamı nasıl sevelim? Ne düşünüyordu? Peki Lyanna ne düşünüyordu?
Ned Lyanna yı hep arya ya benzetiyordu. Arya Ailesine olanlardan sonra nasıl yol izlediyse lyanna da öyle yapıcaktır. Sürekli Brandonla birlikteydi, onunla birlikte büyüdü. Peki niye ned’in yanında değildi? Hamile olduğundan dolayıdır belkide.
Lyanna ailesinin ölümünü hamileyken almıştır. Ama nasıl tepki verdi? Artık kendisi Stark değil Rhaegarın 2. Karısı Lyanna Targaryen dı. Karnındaki çocukda Aerys ın torunu. Ve üstüne kendisini Rhaegardan geri almak uğruna en kötü şekilde katledilen ailesi.
Lyanna buna rağmen Rhaegar’ın elini tutmaya devam ettimi merak ediyorum.
Rhaegar neredeyse tüm savaş boyunca onunlaydı. Hala adama canım cicim demeye devam mı etti.?

Yani Rhaegar aptalın tekiydi. Hem kendi hanesini hemde lyanna nın hanesini hemde savaşlarda binlerce insanın hanesini kendi bencilliği yüzünden mahvetti. Barisstan ne diyordu. Rhaegar stark kızı için binlerce insanı ölüme sürüklemeye hazırdı.

Asıl merak ettiğim savaşı Rhaegar kazansaydı neler olucaktı?
Yada John Arynn Nedîn kellesini Aerys a verseydi ?
Savaş hiç başlamasaydı. Belki Aerys Benjen in kellesinide isterdi.
Lyanna neler yapıcaktı? Kızıl kaleye gidip Ailesinin katledildiği yerde kocasıyla beraber yaşayabilecekmiydi
Büyük ihtimal intihar ederdi ki bence neşe kulesinde intihar etmiştir. Kendi Ailesine olanlardan dolayı. Doğumda öldüğünü zannetmiyorum çok basit olur bu g.r.r.m için

Çok karışık mevzular arkadaşlar. Gerçekten çok berbat durum. İşte Rhaegar yüzünden böyle durumlar oldu.
Lyanna yı böyle bir duruma soktu.
Bu yüzden bu adamı asla sevemem.
Rhaegar kitapta çok iyi anlatıldı. Bu yüzden Ellia dan izin bile almış olabilir… Alsa bile pek birşey değişmez. Sonuçlar ortada

Bu arada Baratheon fanı değilim.