Rhaegar Targaryen

WTF? Ohh Klasik Martell fanı. Rhaegar sen ne aşşağalık adammışsın ya (!)

Serinin en ileri görüşlü karakteri.Bunu Jon un var olma sebebi gerçekleştiğinde anca anlayacak bazıları

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çekemeyenler var ama şuan haklılık payı olduğunu görüyoruz sezarın hakkı sezara! :smiley: Seviyorum ben ya adam en azından aldatmamış adamlık yapıp boşanıp evlenmiş ne var bunda kıskanç robert’de çekemedi aşk acısından savaş çıkardı ortalığı kana bulayan rheagar değil roberttir… Martellciler her zaman ki gibi fanlıklarını gösteriyor sadece :smiley:

[quote=“JaqenHgar, post:141, topic:2404”]

WTF? Ohh Klasik Martell fanı. Rhaegar sen ne aşşağalık adammışsın ya (!)
[/quote]Rheagarın yaptığı tek iyi şey yok.Diyarı kana buladı Rheagar ve Daemon Blackfyre arasında zerre fark yok.Görevle aşkı karıştırdılar ve diyar mahvoldu.Bu adam yüzünden Jamie yeminini ve onursuz olarak anıldı. Ned onurunu ayaklar altına alıp yeğenini kendi p**i olarak büyüttü.Sevdiği kadına dahi yardım etmedi.Ejderhanın 3 başı deniyor önemseseydi kendi çocuklarını şehirden yollatırdı.Targaryen Hanesinin yüz karalarından birisi adam.Mesihçilik oyunu için her şeyi mahvetti.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fanficler bunlar ya :smiley: iyi ki bir elia’nızı boşadık :smiley: Robert kana buladı rheagar değil !

Rhaegar’a duyulan nefretin onda biri Cercei’ye duyulmadı eğer ahlak sadakat üzerinden karakterleri yargılayacaksak işin içinden çıkamayız , serideki on adamdan dokuzunu pislik olarak ilan etmemiz gerekir :smiley:
Kana bulayan , savaş çıkaran kim tartışılır. Rhaegar kendi babasının davranışlarından ya da Robert’in davranışlarından nasıl sorumlu tutulabilir ki ? Ayrıca olayın gerçek yüzünü göremedik , karakterlerin gözünden görebilseydik daha net bir yorum yapılabilir belki. Belki de Elia da boşanmak istedi ki boşandıklarına göre rızası var anlamına geliyor. Ayrıca Lyanna olayı bana kalırsa isyan için gösterilen bir bahane. Asıl olay Mad King’in yaptıkları.

Helal beeee yürü beeee işte objektif bakış açısı seni kutluyorum Lady Stark :smiley:

Öncelikle Rheagar AA olayını karşılamadan bunu oynamış bir insandı.Kendisini Mesih ve belki peygamber zannediyordu.Ejderhanın 3 başı ve Jon denilmiş soruyorum Elia ve Lyannayı kral kanı için kullanmadığını nereden biliyoruz.Elia eski Rhoyne prens ve prenseslerinin soyundan Martellerde Kral aynı zamanda.Lyanna Kış Krallarının soyundan.Gayet büyülü soylar.O dönemde herkes Rheagar a aşıktı peki o neden Lyannayı aldı?Neden en kör göze parmak sokarcasına Starklardan kız aldı büyü için olmasın.Kendi eylemlerinden sonra Brandon ve Rickard Stark Kralın Şehrine geliyor ve öldürülüyor.Aerys Ned ve Robert için idam emri veriyor.Bu olaylar önce değil sonra yaşandı.Peki bu süreçte yeni karısının başına 3 ama ejderhanın diğer 2 başına neden 1 adet Kral Muhafızı bırakıyor.Kendi ailesini feda etmiş bu adam.Eğer bu kehaneti önemsese çocuklarını çıkarırdı.Targaryenciyim ama Rheagarın yaptığını düşünen tasvip etmez edemez.Kardeşleri sürgüne gitti babası öldürüldü.Ned ve Jaimie onurlarını ayaklar altına aldılar.

Kral Muhafızı olayına bir şey söylemek istiyorum. Elia ve diğer çocuklarını KL’de bırakıyor farkındasın değil mi? Lyanna nerede peki? 1 tane adam mı bırakacak yanına bir de. Robert Lyanna’yı öyle görse Jon’u ve onu öldürmez miydi yani? Adam çok doğru karar vermiş bu açıdan bakılınırsa. Savaşı her ne kadar Rhaegar başlatsa da Lannister askerleri gelerek savaşı bir katliama dönüştürüyorlar. Rhaegar’ı kötüleyecekseniz, o zaman Lannisterler’ın hepsini daha da kötülemen gerekecek. Savaşı başlatan da suçludur ama katliama dönüştüren daha suçludur. Robert İsyanı’nın daha da açıklanmasını beklememiz gerekiyor.

Bir şey daha ekleyeceğim Kral kanı olayı ne alaka. Birbirlerini sevmişler şunu anlayın. Yaptıkları olaylar doğru demiyorum ama saçma bir olay ortaya atıyorsun.

Öncelikle Lyanna Dorneun en son aranacak yerinde çocuklarınıda alıp bırakamazdı zaten.Rheagar çocuklarını alıp gönderebilirdi yolculuk yapacak kadar büyümüşlerdi.Elia ve çocuklar burada feda edilmiş resmen.Elinde çocuklarını kurtarma imkanı varken kullanmamış.Olayı Lannisterlara getirerek hedef saptırıyorsun.Konudan kaçarak gerçekleri saklayamazsın her şeyin başlangıcını katliamlara giden süreci Rheagar başlattı.İsyan hakkında her şeyi gördük sayılır dizi ve kitap uyumlu olacak bu konuda.

Kral kanına saçma demişsin olmayacağını nereden biliyorsun?Rheagar 2 dini metin okuduğu için dehşete kapılmış bir insan.Elia eski Rhoyne Prens ve Prenseslerinin soyundan geliyordu.En azından Nymeria var.Lyanna eski Kış Krallarının soyundan.Büyülü soylar Rheagar’ın aradığı cinsten.Bunlar olmasaydı sanırım Cersei’yi alırdı.Lyanna sevmiş olabilir ama Rheagar zannetmiyorum.Çünkü Rheagar AA’lığı her şeyden çok önemsiyordu.

Rhaegar neyse onu bir kenara bırakalım ama Lyanna ne vasıfsız, iğrenç bi kadınmış öyle. Adam evli, gidip karısı oluyor muhtemelen boşanmadan evlenmem olayını dillendiren de gene budur. Hadi evlendin ulan adamın babası, babanı, abini diri diri yakmış hala kalkıp elemanın çocuğuna Targaryen ismi veriyorsun. Son sözünü o ismi söylemeye adayorsun. Ölürken bile Robert şöyle, Robert böyle diye saçmalıyorsun.

Robert keşke Tower of Joy’a giden olsaymış diyeceğim Jon’a kıyamıyorum. Bu iki anlamsızdan gelen kanı bile yücelttiği, adam ettiği için Ned Reisimize ne kadar teşekkür edersek edelim azdır.

Merhabalar
uzun süredir ziyaretçi olarak ilk mesajım bu öncelikle çoğunlukla kitaba bağlı kalacağım yorum yaparken dizi çok bozdu bence …
Reagar dan başlarsam Reagarın [color=#3a3a3a]Lyanna yı kaçırması bardağın taşmasıydı bana göre
çünkü zaten Targeryanlar sevilmiyordu ama önce ejderhalardan sonra ejderhalar geri dönecek korkusundan kimse Targeryanlara karşı gelemiyordu
Reagarın yaptığı çok mu doğruydu tabiki hayır boşanmak mı istiyorsun boşan sonra evleneceğini ilan et sonra al birini
Elia ya gelirsek öncelikle Elia Dorn un desteğini kaybetmemek için Kingslanding de rehineydi ve bence Dorn dahil kimsenin umrunda değildi tek önemi krallık ile bağıydı
Dorn un umurunda değildi diyorum çünkü isyan sonrası çok kolay barış yaptı Dorn
sonra sanki Eliayı Kingslanding de esir tutan ejderha kayasına yollamayan başka bir haneymiş gibi Arianne ile Viserysle nişanlamaları yetmiyor cersei lannister’ın kraliçe olup lannisterların güçlenmelerine ses etmiyorlar
Cersei nin kızını oğulları ile nişanlayıp (bu rehin alma olabilir )
diğer oğullarını Daenerys ile evlenmeye yolluyorlar
bütün bunlardan kendi adıma çıkardığım sonuç Marteller sadece demir tahtta hak istiyor başka bir dertleri yok

Tek sorum var size,
Son iki kitabı okudunuz mu?

Lyanna’nın da isteyerek kaçtığını biliyoruz artık. Eğer durum böyleyse diyarın bu derecede sapıtmasının başlangıcı kesinlikle Lyanna ve Rhaegar ikilisidir. Devamında zaten Mad King’in Stark ailesine yaptıkları…

Şu şeyleri görelim bir," Rhaegar Lyanna’yı kaçırıp tecavüz etti" ifadesini ısrarla savunmaktan vazgeçmeyenleri lol Beraber kaçmışlar, evlenmişler. Lyanna belki bunu Ned’e söylemiştir bunu da yakın zamanda öğreniriz tam anlamıyla. Lyanna’cım Rhaegar’a aşık olmakta çok haklıydın, zira olunamayacak biri değil. Jaime ile Cersei 'ye yaptıları onca şeye rağmen gösterilen hoşgörüyü bu karaktere göstermeyenleri oldukça ironik ve komik buluyorum. Rhaegar fanfic <3

Bir yanda kehanet yüzünden bir krallığı kan gölüne çevirmiş bir adam var.Diğer yanda masumları yanmaktan kurtaran Jaimie hangisi daha iyiydi?Rheagar gerçek hayatta duyduğu 2 korkunç dini hikaye ile imana gelen (!) tiplerden.Söylediğini zannetmiyorum ki söylemediği besbelli.Oraya geldiğinde olanları görünce şaşkına dönüyor.Tek sorum olacak eğer Rheagar Lyannayı kaçırmasaydı bugün diyar daha iyi durumda olmayacak mıydı?

Aynı şekilde bunu savunan Stark fanları delirdi sanırım.Rheagar yüzünden Brandon ve Rickard öldü.Eğer o Lyannayı kaçırmasaydı bugün durum daha farklı olacaktı.Bunu aklı başında olan Targaryen fanıda savunmaz ayrıca.

Rhaegar Lyanna’yı kaçırıp tecavüz etti söylemine katılmıyorum. Zira öyle olmadığı aşikar. Lyanna kesinlikle Rhaegar’a boş değildi. Ama herkes her istediğiyle birlikte olamazki. Sör Barristan, Ashara’yı çok sevdi, ama yeminlerini üstün tuttu ondan. Aynı şeyi Lyanna da yapmalıydı. Robert ile nişanlıydı, bir yemin etmişti ve tutmalıydı. Bu yeminini bozdu, tıpkı Rhaegar gibi. Kızdığım nokta tutmayı başaramadıkları yeminler.

Bir yandan uzun gece için doğan bir Jon Snow, diğer yandan doğan bir Joffrey. :slight_smile: İyi dediğiniz karakter baba olamayarak binlerce kişinin ölümünü sağlamıştır.

Rhaegar ile Lyanna hikayesi hala bilinmiyor. Neden kaçtılar? Sorunun cevabını Martin verecek. Yargısız infaza başladınız adama.

R ve L hikayesi bence hala muallakta yani R+L = Jon mu bunun böyle olduğu bana göre net değil… Ağzımıza bir parmak bal çaldılar deli dana gibi bu tadın peşinden koşuşturuyoruz :smiley:

Jon başka kimin oğlu olabilir ki ? HBO resim paylaşmıştı sanırım aile bağları hakkında. Adam ejderha bile sevdi. Fazlasıyla vurgulanıyor Jon’un Targaryen olduğu.