Rickon Hangi Akla Hizmet Skaagosta?

Şimdi şu var, bildiğim kadarıyla Wex Kuzey’i bilmiyor. Greenseer falan da değil. Yani onları takip edip nerede olduklarını anlamak gibi bir olasılığı yok. Zaten Brandon nereye gidecek karar vermemişlerdi ve Wex de Bran hakkında bir şey söylemedi. Muhtemelen Skaagos geçici bir nokta ya da yanıltma falan değil, o ağacın altında konuşulup gidilmesi doğrudan planlanmış bir yerdi.

Osha duvarın ötesinden gelmişti ve kuzeydeki politik durumu çok bilmiyorum
Skaagos köken olarak yabanılların kurduğu bir yer ve duvarın yabanıl geçişine çokta engel olamadığını biliyoruz. Mutlaka haberleşmeler olmuştur yani biliyor orayı ve kökü diyebileceği insanlar orada başlangıçta yola da oraya gitmek için çıktı büyük ihtimal
Rickonda oraya gidişte belki ödülüydü belki esir olarak hötürdü ben açıkcası başka bir yer ihtimal vermiyorum
kuzeyli değil ki kuzeyli haneleri bilsin güvensin güney zaten ihtimal dahilinde değil Duvarın kuzeyide değil olsa Brannden hiç ayrılmazdı

ben Osha nın Skaagas a kadar iyi görünüm vermek isteyebileceği üstünde de duruyorum bir Starkla oraya gidip onu onlara teslim ettiği an orada yerini garantilerdi bence ama bunada zayıf ihtimal gözü ile bakıyorum

Davos’un gitmesini istiyorlardı ise yapacak çok basit bir şey vardı; öldürmek… Nitekim aynen o şekilde de bir numara çekilip, Lannisterlar kandırılıyor ve bu sayede oğlu serbest kalıyor.

Olabilir ama geldiğinden beri söylediği şeylerden onun Sur ötesinden geldiği yönündeydi, yanındakiler de Yabanıl idi. Yine de tamamen gözardı edilemeyecek ve olasılığı var olan bir düşünce. Misal Yabanıllar Sur ötesinde bu yeri daha önce duymuş? Gitmiş? Bilgi sahibi mi orada yaşayanlar ve yöntemleri hakkında?

En az 1,5 senedir oradalar. Geçici durak için fazla uzun bir zaman. Essos bilinmeyen bir yer, gitmeyi düşünür müydü, cesaret eder miydi, bilemiyorum. Bilinmeyen bölgeler, bilhassa köleliğin olduğu o yöreler, daha tehlikeli olmaz mı? Başka yere gitmek için de çok ters bir yer o ada.