Rickon Teori(Spoiler)

Herkez biliyorki Starklar hep yardımsever,iyi niyetli ve onurlu olduğu için komplolara maruz kalıyorlar.

Eddard öldü.Robb öldü.Bran sakat kaldı.Arya ve Sansa diyar diyar dolaşıyor.

Robb,Jon,Sansa,Bran,Arya hepsini Eddard Stark yetiştirdi.Eddard Stark 7 diyarda ki en onurlu kişiydi.Onları onurlu kişiler yaptı.Onurlarından taviz vermemelerini öğretti.Ancak Rickon daha küçüktü ve ders almaya pek vakti olmadan babasını kaybetti.

Çocuk Babasını,Abisini,Kışyarını… birçok şeyini kaybetti.Çok acılar yaşadı.

İleride bu çocuk bir savaş başlayınca bence sonuçları çok kanlı olacak.Hiç bir şeyi yapmaktan çekinmeyecek.Kasap Rickon ya da Kanlı Rickon diye lakap takılırsa hiç şaşırmayın.

Zaten çocuğu ilerde stannis kışyeri tahtına onu oturtacak.Elinde güçde olunca iyice zıvanadan çıkar.

Bana kalırsa Rickon’un savaşçı olacak kadar büyüdüğü zamanı göremeyeceğiz. Boşuna hayal kurmayalım.

Bencede çıkacak.

Bu çocuklar büyümez seri bitene kadar.

targaryenler gelmeden önce westerosta herşey mükemmeldi zaten.şimdiki haneler birbirinden bağımsız krallıklardı.keşke yine öyle olsa.

Bran bazen Rickon’u görünce ürperdiğini söylüyordu :slight_smile:

insan kardeşinden ürperir mi ya.hadi bazen bende kardeşimi boğmak istiyorum ama kardeş sonuçta bu.

Hep bu targaryenler dengeyi bozdu

Büyükbabası Zalim Artos Stark’tı Rickonda o kapasiteyi görüyorum fakat Martinin Rickonu kullanması için kalan 2 kitapta 6seneye yakın ileri tarihe gitmesi lazım bu açıdan Brandan daha umutluyum ben yaş olarak daha iyi tutuyor.Branın 10 yaşlarında oldugunu düşünürsek Robb’da 14 yaşında savaşa gidiyordu yani Bran 3sene içinde savaşlara katılabilir.Bu arada Rickon’ın vahşiligi yüzünden Eddard Starkın annesinin Skagoslu Magnar’lardan biri oldugu söylentisi çıkmıştır.

Skagos’ta kala kala yamyam kesildi başımıza, Davos’u yerse koparım :smiley:

:slight_smile: bence şef Magnar Rickon’ın dedesi Davosta orada sorun yaşayabilir

Rickon bir hannibal da olmuş olabilir aslında bu da çok ilginç olurdu gerçekten.

Arkadaşlar evet Rickon küçük olabilir fakat, Winterfell’in varisi olabileceğini bilecek kadar olgun yetiştirilmiş bir çocuk, Kuzeyli yapısı çok belli, ‘‘Biz güneyli değiliz!’’ çıkışı bunu ortaya koyuyor ve de bu çocuk bu kadar acıyı gördüğü için fazlasıyla sert olacaktır. Lannister’lar, Bolton’lar ve Frey’lerin üzerine kabus gibi çökeceğine eminim. Bu çok belli bir teori zaten, iyiler mutlaka sonunda küllerinden doğarlar ve bu kişi de Rickon Stark; Davos gerçekten çok gizli ve başarılı bir karakter, cesaretini dürüstlüğünden alan birisi, ve benim inancım Skagos’lar da bir etki yapmayı başaracaktır ve Kuzey Tahtına Rickon Stark’ın geçmesini sağlayacaktır. Asıl sorun, Targaryen’ler ve Kuzeyliler nasıl bir konuma girecekler, ileride karşı karşıya gelecekler mi bunu merak ediyorum. Hepinize saygılar.

sansa bosuna kartal yuvasında değil.kartal yuvası bosuna savasa girmedi.bir amacı olmalı. rickonu gecin.rickon bence burda birazda sembolik rol oynuyo.stark kanı tasıyor ve erkek.hak sahipliği, varis vs gibi.büyüpte kılıc alıp saldırmasını beklemeyin

Rickon teorilerinde amaç zaten kılıç sallaması değil. Birleştirici muhteşem bir güzü var Stark kanının. Olayları sineye çemiş birsürü lord var kuzeyde.

Davos onu bulursa, Stannis’in Kuzey için oynadığı kritik rol de son bulmuş olur. Kışyarı Kuşatması’nı kaybetse bile Rickon ile Shireen’i, yani Stannis’ten sonra Baratheonlar’ın son ve meşru varisini evlendirirlerse Kuzey’in güneyden yönetilmesi için hiçbir sebep kalmaz. Stark kanını taşıyan küçük lordları ile Baratheon kanı taşıyan leydilerinden, mazisi Targaryenlar’a kadar uzanan bir soy ortaya çıkmış olur. Demir taht ve bütün krallık üzerinde hak iddia etmeyen kuzeyliler için kendi kendilerini yönetmelerini sağlayacak ideal soy ortaya çıkmış olur. Tabi benimkisi tamamen bir beklenti ve hayal. :slight_smile: Shireen-Rickon izdivacı fazlasıyla iyi olurdu.

Aynen o zaman Bağımsız Kuzey Krallığı da yasal bir zemine oturur.

Cidden çok güzel bi düşünce böyle olursa varyaaa.

Şimdilik sadece ismi ve yaşıyor oluşu kuzey’i tekrardan toparlayacak ve eski hatalardan çıkarılmış derslerle hareket ettirecektir. Çok umut veriyor Davos’un gidip onu alması.

Tek korkum ilerde kasap olması. Ama freyleri kesebilir ^^ ona laf yok :smiley: