Robert vs. Rhaegar

Robert’in Lyanna sevgiside bir muamma onun için savaşırken bile fahişeler ile yattığından bahsediyor ve bunu gülerek söylüyor.

Ya ne ilacı arkadaşlar yenildi işte kabul edin. Kimse yenilmez diye bir şey yok

beyler benide az taksanız biraz önce nehirde kapıştıkları için rhagerın ayağının 1 cm kaymasının bile ölüm anlamına geldiğini söyledim yok ilaçtı şeydi suyunu çıkarmayın muhteşem yüzyıl izliyoz sanki

en düzgün karakterlerin bir hatasında hemen cezasını buldu iyi yaptı denilmesi bence çok yanlış. diğer yandan stannis gibi biri çok feci bir şey yapsa hemen bahane aranıyor. rhaegar iyi yaptı lyanna’yı kaçırmakla. bence lyanna bunu rhaegar’dan istedi. hoş rhaegar’ın aklına gelse de sorun değil. viserys paşanın da dediği gibi :D: ‘‘Ejderha kimseye hesap vermez.’’

Zaten nehir baya akıntılıymış ayağı kaymış olabilir ama Martin’in böyle bir şeye bağlayacağını sanmıyorum onun tarzına ters. Öyle bişey olsaydı Dany söylerdi zaten. Ölümsüzler Sarayı’nda imge olarak görüyor abisini.

Edit: Ya bi de bişey rica etsem her karşı düşünceye teşekkür etmeyin sinirlerim bozuldu birinci sayfadan beri otomatiğe bağlamışsınız :slight_smile: Yok mu anti-robertciler :slight_smile:

Ah bayan finiks =)
Karakterler kıyaslanmamalı bence. Birinin kötü olması diğerlerini bağlamaz ve iyi yapmaz. Neymiş? Robert, Aerys’den iyi kralmış, Rhaegar Robert’dan iyi adammış. Yanlış kere yanlış.

Lyanna’ı geçtik hadi, ya Elia? Elia’nın çocukları? Elia’nın gururu?

çok iddalı bir söz bence tamam ben lyanna olayına laf etmem ama sonuclarına da hazırlıklı olacaktı dağ gibi delikanlıydı ama o da kurtarmadı onu

Ejderha kimseye hesap vermez mişmiş sonları ne oldu? hepsi öldü. hoho (yaanlış anlama atarım sana degil ejderhalara (!) :P)

Aslanlarda pek iyi yere gitmiyor. Son gülen iyi güler :slight_smile:

Bu da benden. Çekiç reeel

Aslanlar ne alaka şimdi ben targaryenlerden bahsediyorum :frowning:

Ejderhalara laf atmışsın ya büyük konuşma Lannisterların sonu da öyle olabilir anlamında demiştim…

Evet abi kıyaslama yapmayalım ya, insanları kıyaslamak kadar yanlış olan ne var acaba hayatta…

doğru iyi yapmaz ama yine de iyi karakterlerin üzerine daha fazla gidilmiyor mu sence de?

bence Elia’nın da haberi vardı bu işte. ben, '‘ejderhanın üçüncü başı’'nın dünyaya getirilebilmesi için elia’nın rhaegar’a bir şey demediğini düşünüyorum :slight_smile: bir de targaryenlarda çok eşlilik var. birden fazla eş alabilir.

@“daemon35” bak teşekkür yağmuruna tuttum seni, seslendiğin anti-robertçı burda :wink:

@“MyrcellaLannister” Viserys der öyle :smiley: bir şekilde bahanesini bulur. bence rhaegar işlerin bu raddeye gelebileceğini tahmin etmedi. en azından tahta isyan edeceklerini düşünmedi. çünkü mantıklı olan da bu. rhaegar bir kız kaçırıyor, kızın nişanlısının tahta çıkmasıyla son buluyor olaylar zinciri. tamam adaletin yerini bulması gibi şeyler isteyeceğini- belki de robert’la ölümüne düello yapmak zorunda kalabileceğini düşünmüş olabilir. ama krallığı devirecek bir isyan mı? bu kadar ileri gideceğini düşündüğünü sanmıyorum :slight_smile:

@phoenix Evet şimdi fark ettim ben de nasıl yükseldi bi anda teşekkür sayısı diyordum. Fikirler uyuşuyor tam. Stark-Targaryen müttefikliği kuralım senle :slight_smile:

Ohoo =) Elia’nın haberi vardı, Lyanna’da kendi isteği ile kaçıyordu, “Efsane” karakter Azor Ahai vs. vs. Siz görmek istediğiniz Rhaegar’ı anlatıyorsunuz. Gerçek Rhaegar çok farklı, tanışın…

Rhaegar, Robertten 100 kat daha fazla adamdır. Şu anda bile ne olursa olsun arkasından kötü laf eden yok. Eddard Stark bile Robert’e destek vermiyor Rhaegar’ın kötü olduğu hakkında. Yani gerçek Rhaegar, tecavüzcü Rhaegar, uçkuruna düşkün Rhaegar laflarının hiçbirine katılmıyorum…

mantıklı değil mi lyanna’nın kendi isteğiyle kaçması. rhaegar’ı gören kadınlar aşık oluyormuş. lyanna neden olmasın. hem lyanna, kitapta anlatılan karakter yapısına göre- öyle sessiz sedasız zorla kaçırılabilecek bir insan mı? mutlaka lyanna bir yolunu bulur, kurtulmaya çalışırdı.

elia zaten son çocuğu yüzünden ölümden dönmüş bir daha da çocuk yapma ihtimali yok. fatih aegon nasıl hem visenya’yla hem rhaenys’e evlendiyse ve kızlar arasında savaş çıkmadıysa elia ve lyanna arasında da bir şey çıkmadı. tabi benim fikrime göre :smiley:
[hr]

kesinlikle. daha önce de buna benzer bir şey yazmıştım, mesaj arada kaynadı :slight_smile: halk zaten asiller hakkında atıp tutmaya bayılıyor. rhaegar’da herhangi bir delilik belirtisi ya da kötü bir insan olduğuna dair işaretler olsa halk susar mıydı?

Tecavüzcü olduğunu sanmıyorum ama hala kıyas içersindesin =)

Lyanna için sizin düşüncenizi kabul ettim zaten. Lyanna’ı geçin dedim. =)
Ama Elia içinde öyle böyle demeyin artık, turnuvada Lyanna’ı seçmek zorunda değildi Elia’ı utandırmak, gurunu kırmak zorunda değildi. Elia’da Lyanna kadar korunmaya sahiplenmeye ihtiyacı vardı. Tecavüzcü değildi Rhaegar ama sonuçları ne oldu Elia için? Elia… önce ölüm sonra tecavüz. Yazık…

@Sinister Ya gerçek insanları kıyaslamıyoruz yani serideki hayali karakterleri kıyaslamak gayet doğal bence :slight_smile: