Robert vs. Rhaegar

evet yazık oldu ama bunun suçlusu daha çok tywin sonra da robert. elia’ya bunu yapmak zorunda değillerdi. daha önce de dediğim gibi rhaegar işlerin bu raddaye varacağını düşünmedi bence.

Doğrudan gerçekle alakalı =)
O zaman Aerys II. veya Robert en kötü karakter, onlardan daha iyi olan bütün karakterlere iyi diyelim o zaman. Nerde gri karakterler ?

Yok Robert’i kötü olarak düşünmüyorum. Aksine kendisi gri karakterdir. Onun da kendince doğruları vardı. Rhaegar’ı çok sevdiğim için ona karşı cephe alınca Robert’i çok eleştirdim ama dediğim gibi gri bir karakter. Fakat Aerys, Joffrey falan öyle değiller mesela bence kendileri direkt kötü karakter sıralamasındalar bana göre…

Kusura bakma ama bunun suçlusu sırasıyla; Rhaegar,Aerys,Tywin ve en az derecede Robert. Çünkü yapılması gerekliydi açıklaması vardı sanırım Robertın…

Lyanna için her şey seferber oluyor Kralmuhafızları bile o kulede ama Kraliçe olacak kadını sallayan yok, oh ne güzel hayat…

Ama bak şimdi şöyle bir şey var, Aerysin yönetiminden memnun degildi kimse Tywinle arası Aerysin zaten bozuktu. Yani isyanın patlak vereceği herkesçe biliniyordu mantıken. Dolaylı olarak da Rhaegarın bunu düşünmemiş olması imkansız. Bitmek bilmeyen Targaryen egosu yüzünden oldu bence her şey. İsyan patlak verildiğinde kolayca yeneceklerini düşündüler ama öyle olmadı işte, başına buyruk hareket etmemeliydi böyle bir zamanda. Bu bile onun bazı üyelerin düşündüğü gibi mükemmel olmadığını gösterir.

Kitapları okumadığım ve sadece dizi bilgim olduğu için şimdi daha bir pişmanım. Bu seviyeli tartışmada yer almak bende isterdim. Yorumları okuyorum haklı diyorum, diğerini okuyorum ona da haklı diyorum. Buradan çıkacak sonuç herkes kendince haklı arkadaşlar. Robert’tan hiç nefret etmedim hatta severim yani. Geçmişte nasıl savaşçıydı, nasıl karakterdeydi kitapları okuyanlar daha iyi bilir. Ama Lyanna’ya olan bağlılığı savaşta daha azimli olmasını sağlamış olabilir.
Rhaegar’ı da az çok okuduklarımdan, izlediğim fan videolarından biliyorum. birde arkadaşlarımın bana söyledikleri kadar bilgim var. Rhaegar’ın tecavüzcü olması pek inandırıcı değil zaten çoğunuzun düşüncesi de bu yönde. Rhaegar Lyanna’ya Lyanna da Rhaegar’a karşı içinde aşkımsı şeyler hissetmiş belli belli besbelli. Ama Elia konusunun ayrıntılarını pek bilmesem de sonuna çok üzülmüştüm. Haksız yere ve acı bir şekilde son buldu. Birini sorumlu tutamam ayrıntı bilgim yok ama saydığınız çoğu kişinin ucundan da olsa ilgisi var bu olayla anlaşılan.
Ama ben en çok şunu isterdim. Tüm bu olayları Lyanna’dan dinleyebilmeyi.

Lyanna ölmeden önce Eddard’a bişeyler anlattıysa onu da Howland Reed duyduysa ya da Eddard, Howland Reed ile paylaştıysa Lyanna’nın ne düşündüğü konusunda hala umutlarımız var :slight_smile:

Aynen. daemon35 'de öyle düşünüyor ama finiks nerdeyse 1 yıldır inat ediyor :stuck_out_tongue: Çok fena bir Targaryen ve hesap vermeyiz diyerek korkutuyor beni :stuck_out_tongue:

İşte bu. I am blood of dragon, i am blood of dragon. Yersin beynine warhammer’ı. Targaryen’lar kadar kibirli bir soy yok. Tüm dünyayı kendilerine ait zannediyorlar.

@uncosonic Konuyu bulandırmasan??

Sevgili üye, sana bu satırları sakinleşerek yazıyorum. Şunu idrak etmelisin, orada “isterdim” yazıyor yani “isterim, istiyorum” falan değil. Anlatabildim mi? hem hala geç değil. 2. ya da 3. bir ağızdan neden bahsedilmesin ki. Bence de bir ilaç iyi gelebilir :wink:

Yarısı deli ve kibirli yarısı normal yani. Targaryen kralları ve kraliçelerinin soylarında çok iyi işler yapanlar da var. Ayrıca beynine yemedi göğsüne yedi :slight_smile:

profil yazımı oku ve özürlerimi sunduğumu gör

Demek ki savunduğu düşünceye çok inanıyor olabilir yani bazen bana da olur :slight_smile: hehe Targaryen’lerle iyi geçinmek lazım :slight_smile:

Valla seride detaylı irdelenen Targaryen’lar arasında aklı başında sadece Maester Aemon ve (F)aegon var. Geri kalanı deli. Novella’ları okursam belki fikrim değişir. Tanrılar havaya bozuk apra değil de 5 tarafı delilik bir tarafı adamlık olan bir zar atıyorlar sanki.

Bize Kuzeyden, kıştan, surdan başkası yalan abi. Ejderhalar, taht oyunları bize göre değil.
Bize halktan bahsedin, cesur ordulardan bahsedin, kahraman savaşçılardan bahsedin… :stuck_out_tongue:

@nudu Onlar gibileri ve daha iyileri var. Zamanında Sur’u düşünüp ziyaret edenleri bile var…

Evet,Kraliçe Alysanne…
Bazı Targaryen hükümdarları gerçekten çok çok iyi.Laf atamayız onlara.
Rhaegar’da çok iyi bir kral olacaktı yaşasaydı :’(

Açıkçası bu seride sevilebilecek hanelerden biri de Targaryen’ler. Rhaegar’ın da kötü, düşüncesiz olduğunu düşünmüyorum. Bir Stark kızı ona gönül vermişse benden onay alır :slight_smile:

King Aegon onun yokluğunu hissettirmez umarım

bu arada Aegonun ölmemiş olmasına şu yöndende sevindim; büyün hanelerde birçok karakter var birçok aile ferdi var bnların soylarının devamı söz konusu ama kala kala sadece 1 targaryenin olması çok kötü olurdu, Dany Aegon evlensin uçarlar Targaryenler (yani umarım)