Robert'in İsyanı

Adamın günleri sayılıydı zaten Rhaegar olay çıkarmasa bikaç yıl içinde ölcekti Rhaegar tahta çıkcaktı tekrar söylüyorum ihanetin nedeni yoktur bedeli vardır !!!birbirbir!!11!!

Lyanna’ya laf yok. Çok delikanlı bi kız o.

yuhh, polis olsanız dayak yiyem kadını kesin hatan var diyerek döven kocasıyla eve yollarsınız.

Yapacaktı edecekti bilmem neydi… Ama Lyanna’a gelince iş her şey kesin değil mi?
Nasıl olsa kadındı ve kuyruk salladı =)

Belki hatası vardır :smiley: :smiley: :smiley:

Ciddi tartışacak varsa çıksın, @“Mimar Brandon Stark” teşekkür edip kaçma :stuck_out_tongue:
Aerys ve Rhaegar belli de Stannis’e getirmek lazım tartışmayı :stuck_out_tongue:

Asıl suç Rhaegarın

Unsonic’le trolluk yarışına mı girdin sen yine :smiley: yanlış idol seçiyorsun söyliyim ben sana :smiley:

Ben de onu demek istedim zaten :smiley:

Naptın sakın, kan çıkar ki dün az daha çıkıyordu :smiley:

rhaegar bi bakıma kasındı dıyeblırım sen git koskoca stark kızını, baratheon nişanlısını kaçır

Cevap yazıcaktım da neten düştüm onu halletmeye çalışıyordum.

Lyanna meselesine gelirsek bence Lyanna da Rhaegar’da suçlu onların pisliğini temizleyen de Eddard reis

Bütün mesajları okuyamadım ama birinin diğerini kaçırması suç sonuçta Lyanna 16sında çocuk denilecek yaşta rızasının hükmü yok o bakımdan Rhaegar’ın suçunu anlarım eyvallah ama kaçırılan kişinin “kendi isteğiyle olsa dahi kaçmış olması” ne zamandan beri suç oldu arkadaşlar?

Hadi kusurlu dersin kabahatli dersin de, “suçlu”?

16 yaşında çoktan reşit sayılıyorlar diye biliyorum ben.

Westeros’daki düzeni kastediyorsan ben öyle bi şey olduğunu sanmıyorum zaten yorumları herkes bugünkü kişisel algısına göre yaptığına göre biz de bugünkü uygulamaya bakarsak yine de çocuk sayılır yani. Hem onu da geçtim nolursa olsun “suçlu” ağır oluyor.

16 yaşına geldikerinde reşit sayılıyorlar.Özellikle Joffrey ve Tommen’e vekalet olaylarında reşit olma yaşıyla ilgli baya açıklama yapılmıştı.

Ona bakmadım şimdi ben yukarıda belirttiğim gibi bugünün algısıyla bugünün değerleriyle konuştuğumuz için çocuk ibaresini kullandım aslında neyse sonuç olarak Lyanna suçlu denmesi ağır kaçıyor.

Bu işlerde suçlu yok arkadaşlar Lyanna kaçtıysa sevdiği için kaçtı kaçırıldıysa doğal olarak suçlu olamaz Rhaegar’a hiç bir insanoğlu suçlu diyemez zaten , suçlu yok işte .
Bir iki lafım Robert’a olacak kardeşim sen tahtı almışsın tamam eyvallah helalindir ama şu son kalan Targaryenlere bi sor bana bağlılı k yemini ediyonuz mu sen tüyü bitmemiş yetimden ne istedin etme bulma dünyası sen Rhaegar’ın çocuklarını öldürtürsen (Tywin tarafından öldürtüldüğünü biliyorum ama Robert ses çıkarmamıştır sadece Ned itiraz etmiştir. ) senin de çocuğun olmaz başka bir adamın çocuğuna oğlum demek zorunda kalırsın .

Tywin’e gelecek olursak oğlu tarafından öldürüldü beter oldu hakketti . Gördüğünüz gibi sayın seyirciler Tek Gerçek Targaryen .

Suçlu kelimesi illaki adam öldürmüş veya tecavüz etmiş gibi büyük suçları içeren bir fiil değildir. Günlük hayatta bizde suçlar ve suçlanırız.
O yüzden suçun azı da Lyanna için söylenmeli hani çift taraflı bakmak açısından…

Rhaegar suçludur.
Olaya niye Robert’den giriyorsun ki? Olay Aerys ile başlıyor…
Paldır küldür Tywin’e geçip önceki olayları unutuyorsun.

Onları affederse İntikam almak istiyecekler istemeseler bile onların adını bazıları tahta karşı kullanacaktır.
Targeryan çocuklarının ölmesinin tek bir suçlusu yok ama asıl suçlu rhaegardır hatta genellersek targeryan hanesinin çökmesine ve 7 krallığı bir çıkmaza sürüklenmesininde suçlusudur.Rhaegar katildir ve başka bir katil robert sonu olmuştur. Rhaegar bu seride sempati besliyebileceğim son karakterdir deli kral ne kadar kötü olsada oğlunu savunmak için bir derebeyini öldürmüştür deli kralda sonra pekala targeryan krallığı devam edebilirdi

Aerys Ned ve Roberti niye istedi o zaman?
birini öldürmek için kılıcı senin tutman gerekmez Rhaegar
Elia,Brandon, Rickard ve kendi çocuklarının katilidir
Varis tehtit etmek suç belki ama Rhaegar derebeylerine karşı ettiği yemini bozdu buda brandon starkı bir hain yapmaz
yeminler iki tarafıda bağlar rhaegar kendi tarafına düşen yemini bozdu.
Rhaegar yeminbozan, katil bir adamdan fazlası değildir.

Hayır , Lyanna’nın Robert’ı sevdiğini söyleyemeyiz senin mantığına göre suçlu Lyanna , nişanlısına sadık olsaydı o zaman bunların hiç birine gerek kalmazdı .