Robert'in İsyanı

Lyanna’nın Robert’ı umursadığını sanmıyorum.Bütün olayı bir aşk üçgenine çekmek saçma hepsinin üzerine atılcak kadar suç var

Hatun kaçırıldı!!!

Elimizde kaçırıldığına dair hiçbir veri yok, sadece güçlü bir kız olmasından dolayı anca kendi isteğiyle kaçmış olabilir deniliyor.

Rhaegar nolursa olsun kız kendisi de kaçmış olsa, kaçırmış da olsa böyle bir isyanın başlayacağını bilmeliydi. O yüzden hiç başka biryerde suçlu aramayın.

bu isyana katılan hanelerin isyanın üzerinden daha yirmi yıl geçmeden helak olması çok ilginç. sadece lannister dirençli çıktı, onlarınki biraz uzun sürüyor.

Gerekçeleriyle gayet pekala haklı olan bir isyan. Elinize sağlık gençler jsksjdn

Çok güzel bir film çıkar bu isyandan.

Peter Jackson bu işe bi el atsa ya :slight_smile:

Bir üçleme ile gayet iyi hasılat yapılır. Ama Grrm evreninin isim hakkını Hbo’ya tamamen falan sattıysa…

Grrm sadece serinin haklarını Hbo’ya vermiştir bence.
Robert’ın isyanı Greyjoy isyanı Aegon’un Fethi Blackfyre isyanı bunların filmleri olsa çok süper olur :slight_smile:

bunlar da asoiaf evreni olarak geçtiği için bunların çekim hakları da hbo’da.

Merak ettiğim şey tahta neden Robert geçti? Herhangi bir hak iddiası yoktu neden Jon veya Eddard değil de Robert tahta geçti?

Robert, in babaannesi targaryen diye Robert tahta geçti diğerlerinin targlarla herhangi bir kan bağı yoktu

Jon Arryn neden geçmedi bilmiyorum ama Eddard Stark kral olmayı reddetti diye biliyorum. Öyle kan bağı man bağı geçelim hocam o işleri.

Kan bağı sadece Targaryen hanedanına hala bir nebze bağlı olanları susturmak için ideal bir karar ama benim düşüncem bu yönde değil.
Zaten Çanlar Savaşında halk Robert’ı saklayarak Kralın kim olacağını göstermiştir.

Çok doğru Robert isyancı ordusunun gücüyle tahta çıktı kan bağı daha çok sus payıydı

Rhaegarın göğüsüne baltayı yapıştırıp savaşı bitirip “kahraman” olan ve yüreklerde taht kuracak bir kişilikte olmasından Robert kral oldu bence.

robert daha çok yüreğe oturan öküz oluyor ama neyse :slight_smile:

Kralım… Targaryen’ler rahatsız :0 rhaegar hayırdır yengeyi kaçırmak falan ??

Tabii o zaman için ^-^