Salem | 2014 |

[color=#87CEFA]Oyuncular:
Janet Montgomery
Shane West
Seth Gabel
Tamzin Merchant
Ashley Madekwe
Elise Eberle
Xander Berkeley
Iddo Goldberg
Stephen Lang

[color=#FFA500][quote][b]17.yy’da Amerika henüz taze kıtayken bu kıtanın taze sakinleri de bulundukları yeri benimsemeye ve var olmaya çalışıyorlar. Dizimiz Salem Amerika’nın küçük bir köyü ve köyün kendine has gizemli yönleri var.

Köy evveliyatından beri İncil’i çarpıtarak insanların hayatlarını zorlaştıran ve onları boyundurukları altına almaya çalışan din adamlarıyla uğraşıyor. John Alden ve Mary Sibley köyün tüm baskılarına rağmen yasak aşk yaşıyorlar ancak Kızılderililer ve Fransızlarla başlayan savaşla birlikte John savaşa katılmak zorunda kalıyor ve Mary’i ardında bırakıyor. Mary gizemli güçlerin de yardımıyla çocuğunda kurtuluyor ancak ödediği bedelle birlikte bambaşka bir insan haline bürünüyor. John olanlardan bihaber olarak savaştan döndüğünde ise tüm köyün sözde cadılarla uğraştığını ve tek aşkı Mary’nin evlendiğini öğreniyor. John bıraktığı zaman diliminde olan biteni anlamlandırmak üzere çalışırken köy de evveliyatının en çetin dönemlerini geçiriyor.[/b][/quote]

Bu da gayet güzel bir dizi bence. Oyunculuk gayet başarılı. Janet Montgomery, Tamzin Merchant, Seth Gabel ve Shane West resmen oyunculuklarını konuşturuyorlar. Çok korkunç bir dizi değil ama son bölümünü gece karanlıkta izlerken hafiften bir tırsmadım değil. Herkese öneririm başarılı bir dizi.

Güzel dizi.İlk çıktığı tatihten itibaren takip ediyorum.Bu sezon son sezon olacak.Son sezon daha iyi olabilirdi,özellikle hayat ağacının insan parçalama sahneleri…

@Venator bu sezon son sezon mu? Kesin mi? Lanet olsun bilmiyordum. Penny Dreadful’dan sonra 2. Darbe dayanamıyorum.

Evet malesef öyle.

İlginçmiş, deneriz. İzleme listeme aldım.

Final bölümü iyi güzeldi insanları şaşırtmayı amaçlamışlar bir ölçüde de başarılı oldu ama final bölümü gibi olmadı. Her şey çok aceleye geldi sanki. Anne Hale’ın değişimi daha iyi işlenmeliydi. Yine de üzüldüm bittiğine.