Sansa ve Hayali Öpücük

Tamam tamam Sansa hiç akıllı olmadı zaten Baelish yanına aldı diye kendini bir şey sanıyor, Tazı’ya da aşık bu yüzden olayları yanlış hatırlıyor ya da olmasını istediği gibi hatırlayacak kadar paranoyak. Teyzesine çekmiş.

Fikriniz için teşekkürler ama hiçbirine katılmıyorum.

Sansa hayvanları özelilede “küçük kuşları”, kuzgunları ve kedileri warglayarak istihbarat toplayabilir belki köpekleri kullanarak suikast düzenleyeibir.

Ben Tazı’nın Sansa’yı tecavüzden kurtardığını da hatırlamıyorum.

Bence Sansa teyzesi gibi deliriyor. Teyzesi çocuklarının düşmesi, Lannisterlarla ilgili paranoyak olması gibi şeyler yüzünden ve en çok da Petyr’a aşık olduğu için delirmişti. Sansa’nın da başına gelmeyen kalmadı. Birden ailesi öldü tek başına kaldı, dövüldü evlendirildi, büyük bir savaş gördü, pek çok kez ölümle yüz yüze geldi, kaçırıldı vb. Ayrıca o kadar mutsuzken kurtulması ve aileden biriyle bir araya gelmesiyle çok mutlu oldu. Ama Lysa’nın ölümünden sonra ve öldürülmeye çalışıldıktan sonra her şeye üzülen sansa bundan sonra oldukça mutlu bir rol sahibi oldu. Resmen kişiliği değişti. Bence özellikle teyzesinin ölümünden sonra delirdi bu karakter ve biz onun gözünden okuduğumuzdan dolayı anlayamıyoruz delirdiğini belki diğer karakterler de anlamıyor ancak başka bir POV karakteri ile bir araya gelirse anlarız ve tam GRRM olur. Tıpkı Cersei’in gözünden baktığımızda kıyafetlerinin küçüldüğünü sandığımız fakat Jaime’nin gözünden bakınca Cersei’nin şişmanladığını anladığımız gibi. Sonuçta POVlar %100 doğru diye bir şey yok.

Delirme? Olabilir… Joff yüzünden millet ayaklanmıştı da Tazı kurtarmıştı. Dizide de vardı aynı sahne.

Ama Sansa’nın tecavüze uğradığını ve kurtarıldığını o dışında kimseden duymadık. Olsaydı bence olay olurdu, sonuçta Joffrey’in nişanlısıydı o zamanlar…

Tecavüze uğradığını nereden çıkartın ki? Öyle bir şey olmadı. Tazı onu kurtardı, zaten Sansa da bunu söylüyor.

Uğrayacaktı ama kurtardı diye bir şey hatırlıyorum ben.

Aynen öyle oluyor. :+1:t3: