Senaristlerin Başarısızlığı

Normalde cevap vermem prensip olarak ama bir istisna yapacağım. Mesajınızda işlerinin alınması ve sektörde bir daha iş bulamamalarını umduğuna değindiğine göre konu reytingtir gişedir. Neyse.

sonuçta Night King’ten diyalog bekleyen birinden aradaki bağlantıyı kurmayı beklemeyemem. Sen de haklısın.

Sonuçta trollsün biliyorum ama yazdım işte :

Jaime bu serinin en baba karakteridir. :

7.Sezon 4.Bölüm Jaime Azor Ahaimi olucak :

Bu başlığın sahibi mi bana troll diyor :stuck_out_tongue: Her neyse konu dışı alıntılar yaptırmayı gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum, şahsi bir husumetin mi var bana karşı onu da bilemiyorum ama yaptığın alıntılar bu düşünceye sevkediyor.

Dizinin reytinginin artması da senaristlerin başarısı değil, çok iyi bir reklama, ilgi çekici bir taslağa sahip olması ve de ilk sezonlardaki başarının ilerisi için oluşturduğu meraktır (buradaki başarı GRRM’e aittir). D.B.Weiss’in senaristlik geçmişi bile yokken, hangi vasıf ve referansla bu dizide senaristlik yapabiliyor sence? Demem o ki senaryoyu 5 yaşındaki çocuğa verseler ve o çocuk anasınıfında şekillenen hayatına göre hikayeler yazıp dizi karakterlerine empoze etse dizi reytingi yine artmaya devam edecektir, sebeplerini saydığım üzere.

Kitabı işleseler dizi biter mi,biraz mantıklı yorumlar yapın.Dizide saçmalıklar var ama her şey adamların elinde değil.O kadar karakter işlense dizide bunu iyi oynayacak oyuncu bulacaklar mı?Uzun olacağı için bunu oyuncular kabul etmeyebilir ben bu kadar yıl bu dizide oynamak istemiyorum diye.Ayrıca Türk dizisi ile kıyaslamış ahahahLOL yani başka bir şey değil.Böyle arkadaşlara tavsiyem gidin diriliş ertuğrul izleyin.Ve ayrıca kitapçılar bencede siz burdan yorum yapMAyın kitap bölümüğnden yapın sıktınız,baydınız artık.Ve İnşallah kitapta Stannis kızını yakıyordur,görüceğim sizi o zaman.OMO MORTON KOTOPTO KOZONO YOKMOYOR.

Ve Martin başka kitapları yazmakla uğraştığı için geciktiriyor kitaplarını,diziyle alakası yok.

Martin’in asistanı da foruma üye olmuş. Sorularımızı kendisine soralım. Şirketleri, kurumları vs kuruluşları namusları gibi koruyanlara ayrı bir ayar oluyorum. Kendi namusu gibi görüyorlar sevdikleri tuttukları konuyu. Ölümüne destekler, sanki çok bilirmiş gibi her zaman desteklerler. Bu tipler muhalafeti de sevmezler. Eleştiremezsin, daha iyisini bekleyemezsin vs.

Düşük kapatisen ile anlayamazsan söyleyeyim sana aynı sezon sayısı ve süre ile saçmalamana gerek olmadan da çekersin diziyi. Konu belli gideceği yer belli. Senin gibi saplar oo çeksin diye şov yapayım diye hem karakterleri, hem konuyu bozmana mantıkla dalga geçmene gerek yok.

Kraldan çok kralcı olma. Eğer beğenmediysen içeriği bu başlığa da yazma. hadi canım. küçük beynini de al git. Ne anlattığımızı anlamadıysan zaman kaybettirme

Tamam ergen,havlamaya devam et.

Yer yer kendini de tarif etmiş gibisin… Kusura bakma ama kimsenin konuşma özgürlüğü sizin elinizde değil. tamam kitap daha iyi biz de biliyoruz ama madem dizi seni bu kadar çok rahatsız ediyor izleme? Ben bu evreni çok seviyorum izleyeceğim diye de diretiyorsan insanların yorumlarına karşı bu kadar egoist olma. Kimseden üstün değilsiniz. Bu bir DİZİ ve izleyen herkes de istediği şekilde yorumlar. Fantastik severler şöyle kurgu severler öyle diye zıplama.
i

Birilerine karşı sürekli BEN ÜSTÜNÜM VE SİZDEN DAHA ÇOK BİLİYORUM demeye çalışan birisi :smiley: Gerçekten anlamıyorum nerden geliyor bunların egosu :smiley: Sonuna kadar haklısın dostum

Boşver kardeşim bu ilerizeka arkadaşımızda sürekli kitabı öv diziyi yerin dibine sok tayfasından,ayy kitapta bu yok,dizi iyice yoldan çıktı,ay türk dizileri bile daha iyi ;)Diziyi namusum gibi savunuyormuşum,dünden beri yaptığım eleştirileri görmemiş de :slight_smile:

Genç troller rahatsız. Bugün de engellenecek birkaç troll bulduk. yarın ola hayrola :slight_smile:

Vurun arkadaşlar vurun daha ölmemiş :d

[quote=“KomTheBeast, post:28, topic:9487”]
Birilerine karşı sürekli BEN ÜSTÜNÜM VE SİZDEN DAHA ÇOK BİLİYORUM demeye çalışan birisi :smiley: Gerçekten anlamıyorum nerden geliyor bunların egosu :smiley: Sonuna kadar haklısın dostum
[/quote]Ego değil o ezilmişlik hali. Gerçekteki varlığını gizleyip harikalığını burda gösteriyor.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Game of trones bir ürün olarak gayet başarılıdır ve yapımı aslında ana fikre göre de uyumludur.Eleştirebileceğimiz tek nokta kitap dizi ayrımları onun dışında başarısız bir ürün değildir.D&D tür için gayet iyi ürün vermişler.

[quote=“Gılgamış, post:33, topic:9487”]
Game of trones bir ürün olarak gayet başarılıdır ve yapımı aslında ana fikre göre de uyumludur.Eleştirebileceğimiz tek nokta kitap dizi ayrımları onun dışında başarısız bir ürün değildir.D&D tür için gayet iyi ürün vermişler.
[/quote]Başarılı olduğu gözardı edilemeyecek bir gerçek. Ama gerçekten aşırı derecede mantıksızlıklarla dolu. Büyük yapımlar için göz ardı edilebilecek hatalar olabilir ancak son 2 sezonda dizi tutarsızlıklarla dolu. Ayrıca belirteyim kitapları okumadım sadece dizi izleyicisi gözüyle bakıyorum yani kitaplarla karşılaştırmadan dizinin sezonları arasındaki kalite farkından konuşuyorum. Dizinin son sezonlarıdaki coşku görsellik açısından çok büyük sahnelerin yerine ilk sezonlarındaki ağır işleyişine ve çok büyük olmayan savaşları tercih ederim çünkü işlenişi olayları birbirine bağlanması harikaydı . Vay anasını diyordum kendi açımdan. Özellikle 6. Sezonda ve artan şekilde bu sezonda ben yaptım oldu var sürekli.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Troll tunosolu gibi konu oldu. Banlanmışları temizleyip buraya takılan yenileri ekleyince engelli listem şöyle oldu :

Toplam Engelli Kullanıcı Sayısı: 11
@arminius Destina @eagles @ejderha @Gılgamış @JonDany @kcantas @kkocaoglu88 @KomTheBeast @Lord Voldemort @xxsalcaxx @loving

Paylaşma sebebim siz de beni engellerseni herkes çok mutlu olacak. Mutluluk ve huzur beni engelleyin lütfen. Siz benden ben sizden uzak duralım :slight_smile:

Cidden 1 lafa bakıp bunu mu dedin tebrik mi edeyim.

Gayet başarılı bir ürün yalan yok.İstatisktikler orada.İnsanlar görseli seviyor.Mantık filan önemli değildir bazen.Satış için iyi bir şov yeterlidir.

Canin sagolsun

Sent from my HTC_M10h using Tapatalk

İşte aradığım masumiyet bu ya :d Bro sen niye engellendin? Hikayen ne?

Sanırım arkadaşın daha çoook kişiyi engellemesi lazım :smiley: Gerçekten nasıl bi takıntısı var çözemedim :smiley:

Eğer bana çatmasaydı bu linçi alevlendirmezdim. Ama kendisi kaybetti. Bundan sonra adım attığı her başlıkta irkilecek, yaşayacağı tereddütler onu boğacak. Çok yakında forum ana sayfasında @kafeinn’in sallanan bedenini görebiliriz.

Oha beni engellemiş ne kadar üzüldüm anlatamam. Ya arkadaşım umurumda mısın ki engellediğini yazıyorsun? Her yorumun altında sözde ironi yapmalar, insanlarla dalga geçmeler ve küçümsemeler… Bir git hele zaten senle muhatabım olmaz. Dizinin mantık hataları olduğunu çoğu izleyici zaten görüyor. Buraya mantık hatalarını döktük diyelim elimize ne geçecek?