Senaristlerin Başarısızlığı

Anti sosyal kişilik bozukluğu var galiba arkaşta ? Şizofren midir nedir bu ne biçim kurgu hayatımda ilk defa geldiğim yerde ne garip yaftalar takmış kendi aklınca enteresan. Neyse tedavi olmalı bence. :slight_smile:

Yorumları kaldıramayan ergen karakter. Çok mesele şimdi :D.

Şöyle kişilikler çıkıyor ya tam komedi :D.

Yav arkadaşlar millet ta amerikanyadan dizi veriyo biz burda birbirimize giriyoruz, bırakın herkes yorumunu yapsın. Saygı duyun. Yoruma katılmadığınızı belirtin, laf dalaşona girmeye gerek yok.

Ben bir kitap okuyucusu olarak yapımcılar ve senaristler hakkında yapılan kötü yorumlara katılmıyorum. Mesela en çok eleştirilen teleport olayını ele alalım. Adam her kitapta 1500 sayfa çıkarıyor ve bunu anlatmak için 10 saatleri var. Her saat başına 150 sayfa düşüyor. Ne yapacaklardı? Daha fazla doldurma sahneyle geçiştirecekler miydi? Bir diğer eleştiri ise doldurma sahneler ama Allah aşkına kitap mükemmelmiş gibi davranmayın. 4. kitabın kendisi doldurmaydı bana göre. GRRM’ın bu serideki en başarısız kitabıydı… 5. sezondaki başarısızlık da buna nazaran geldi. 4. sezona 3. kitabın 2. kısmını yaymışlardı, o sayede de harika bir sezon izledik. 5. sezona ise sadece savaşa hazırlıkları anlatan 5. kitap ki yine de çok iyi bir kitaptı ama 4 te 3 ü boş olan 4. kitap düştü. Yani dizinin başarısızlığı her zaman senaristlerin suçu değil. Bazı hatalar yapmış olabilirler ancak GRRM mükemmel, senaristler berbat gibi bir bakış açısıyla doğru sonuca ulaşılacağını sanmıyorum.

Dizi 5.sezondan itibaren serinin uyarlaması değil esinlendiği bir televizyon şovu haline geldi.İzlenme oranlarının milyonları bulması ve DVD satışlarının yüksek olması sayesinde yapımcılar epey kar elde ettiler.

Dizinin popüler kültüre teslim olup sıradanlaşması hiçde sürpriz değil.Serinin hayranları olarak son iki kitabın yayınlanmasını beklemekten başka çare yok.

Dizi bana son iki sezondur Legend of the Seeker havası vermeye başladı hatta 90’lardaki Zeyna ve Herkül’ün biraz daha özel efektli hali :smiley:

Hadi bunu geçtim, karakter dialogları bile çok vasat hale geldi.

Sanki başına silah dayayan var. Eziyetse izleme. @kafeinn

(Senaristlerin aşırı başarısız olması yadsınamaz bir gerçektir. Ancak, dizi görsel efekt, oyunculuk ve müzikler açısından izlenebilecek en kaliteli dizilerden biridir. Şahsen benim diziyi izleme nedenim bunlardır.)

Dizide olup bitenler belli, diziden memnun değilseniz bırakın zorlamayın. Meme için izlediğimi belirtmeliyim. Fakat bu sezon güzel göremedik. Bu yüzden bu sezonu beğenemedim. Umarım diğer sezonda bol bol meme görürüz ve diziye güzel bir şekilde son veririz.

Tam bir Dothrak’sın…

Amacınız cinsellikse çok daha uygun yayınlar var onlara bakmanızı tavsiye ederim.Senaristlerin başarısızlığı bir gerçek ve kalitedeki düşüş de yadsınamaz fakat böyle komik nedenlerle eleştirmek doğru değil.

Herkeste meme var. Dizide gördük diye neden uygunsuz oluyor? Kendi memene bakma o zaman uygun değil.

Senaristler başarısız falan değil az meme gösterdiler olay bu.

EK: Belki ateistim neden bana uygunsuz oluyor?

@Ar-Phazon sana memelere bakma, memelere bakmak ahlaksızlıktır dememiş. Meme arıyorsan alternatifleri var, onları izle demiş. Kimsenin dinini sorguladığı da yok.

Önce inceleri anlayamayanlar, şimdi mesajları anlayamayanlar çıktı meydana. Altyazı mı ekleyelim, parantez mi açalım?

İlk önce lütfen yazım kurallarına dikkat edelim, “dizi de” değil “dizide”.
Ateist olup olmaman bizi ilgilendirmez istersen Ned Stark’a tap bize ne ama dizinin amacı cinsellik değil ve asla öyle bir şey olmayacak!

Beni @kafeinn 'e bağlatmayında yazdıklarımı düzgünce bir okuyun.(anlamayın)

@Ser_Bronn Ben de diyorum ki meme izlerim izlemem onu neden ilgilendiriyor? Ben meme için izliyorum, alevlerden çıkan meme çıtır çıtır fırından yeni çıkan. Gözlerimizi yerinden oynatan. Ama işte nerede eski GoT.

@Ar-Phazon Öncelikle ne yazdığımı okumanı tavsiye ederim yazım yanlışı diyorsun fakat hani nereden yanlışlık?

Dizinin amacı cinsellikle yürütülen tahttı. Ama şimdi memesiz, cinsellik sahneleri olmayan hayal gücü zayıf sahneler ile doldurulmuş.

Sana izle, izleme diyen yok.Daha nitelikli yayınlar var onları izle, diziyi eleştireceğim diye komik duruma düşüyorsun.Neyse daha fazla seninle vakit kaybedemem.

Sonunu merak etmesem birakirim diziyi ama kediyi olduren merakmis izliyoruz iste caresiz. Dizi les gibi.

Açıkçası yazdıkların saçmalık. Cevap vermeyeceğim sana artık.

O kadar yorum yaptım hak vermeyecek misin yani?

Fan-service’ı biraz açayım diyorum.

-Stannis’in yeterince fanı olmadığı için 2 bölümde katledilmesi,
-Dorne’un mahvedilmesi,
-Jon’un saçma sapan “Dany” repliği,
-Beric’in Jon’a “sen babana benzemiyorsun.” demesi,
-Cleganebowl saçmalığı,
-Dany-Jon sevişme sahnesi,
-Tormund’un diz çökme temalı konuşması,
-Lyanna Mormont’un abartılması, her konuşmaya eklenmesi,
-Ve Gendry. (sevdiğim bir fan-service.)

@Ser_Bronn

@kafeinn i fazla mı kaçırdın acaba sen? Senaristler ne yapacaktı? Stannis’in ölmesi gerekiyordu ve öldü. Hala hayranı yoktu da böyle yaptılar diye ağlıyorsun.

• Foreshadowing diye bir şey var. Senaristler önceden mesajlarını veriyor ama artık senin gibi ve @kafeinn etkisinde kalanlar sahneleri frame frame izlediği için tatmin olmuyorsunuz. Tatmin olmuyorsanız yallah Narcos’a. Biraz da Narcos etkisinde kalın.