Seriye Nasıl Başladınız?

böyle bir konu görmedim açıyım dedim…

benim başlama hikayem oldukça tuhaf.çünkü ben kitap okumaktan nefret ederdim taki bu senenin başına kadar sonra düşündüm ki okula metrobüsle gidiyorum ve günde 4 saatim yolda geçiyor, en iyisi kitap okuyum dedim…sonrası malum kitapkolik oldum çıktım… seriye başlamam ise d&r ın internet sitesinde o zamanlar 1. ve 2. kitap vardı bende saf gibi 2 kitap zannetmiştim ve konu hoşuma gitmişti… Sonra okurkan farkettimki olaylar bie yerlerden tanıdık geliyor … meğersem dizisini izlemişim onu da kitabın ortalarında farkettim ama okurken kesinlikle diziyi hayıfladıydım hepiniz gibi.malum tam bir uyarlama yapamışlar (eksik karakterler , yetersiz bölümler vs)

2 kitabı tam bitirdim 3. kitap çıkmıştı ve doruk noktası bu olmuştu…
kitapları okuduğumdan beri yaklaşık mayıs tan beri blogu ve forumu takip ediyordum ama ancak eylülde üye oldum …

evet sizlerin de hikayenizi bekliyorum …

Daha önce de yazmıştım staj yaparken oradaki arkadaşım bana diziyi önermişti ve “olum kaçırma herkesin kellesi uçuyor” şeklinde bir teaser vermişti bana :D. O sıralar ben yeni bir kitapkolik olarak tavrımı koymuş ve “hayır kitabını okumadan izlemem sonra karakterleri hayalimde dizideki gibi canlanıyor falan tadı olmuyor” demiştim nitekim öyle de yaptım iyi ki de yapmışım, dizi kitaba göre yetersiz, olaylar çok hızlı akıp gidiyor. buda benimkisi :slight_smile:

seriden haberim uzun zamandir var hatta yillar önce arkabahce yayinlarinin berbat cevirili kitabini okumustum ama devami gelmemisti. sonra dizisinin cikacagini ogrenince acayip sevinip aylarca beklemistim, fragmanlarini paylastigimda film falan saniyorlardi kimsenin diziden haberi bile yoktu. neyse sonra epsilon yayinladi da ilk kitabi alip adam gibi okuyabildim. en son 4. kitabi bitirim 5. yi ingilizce okumak istiyorum bakalim kismet :stuck_out_tongue:

Diziyi kuzen söyledi… Süper dedi… Ondan oncede çok kisiden duymuştum İMdb puanida çok yüksekti… Supernaturaldada ara vardı 7.sezon bitmişti 8 baslayana kadar izlerim demiştim izledim ama artık bu dizinin aralarında baska diziler izliyorum…

Kitaba başlamam ise…

Ben her zaman kitabı olan dizi yada filmin kitabını okuma taraftarı olmuşumdur Harry Potter’da 7 kitabida okudum ama sadece ilk 3 filmi izledim… Kitabın mükemmelliğine yakışmayan film beni çıldırtmıştı… Bu nedenle got kitaplarına başladım ve bayıldım…

fragmanını ilk gördüğümde yine dandik bi dizi başlıyor diye düşünmüştüm:/
sonra cnbc-e de ilk yayınladığında izledim.dedim güzel bişeye benziyor.o gece sabaha kadar netten ilk sezonu bitirdim.sonra bakındım kitapları varmış.hemen yumuldum kitaplara :smiley:
bizimkisi nefretle başlayan bi aşk yani

Dizi ilk çıktığında Eddard reis karlı marlı bir yerdeydi,boşver ya ne izleyeceğim dedim The Tudors gibi. Neyse,arkadaşlar öve öve bitiremiyorlar diziyi. İzle de izle,yok diyorum izlemem,valla olmaz izle bak gör. Velhasıl izlemedim 2 sezon. Herkes izliyor,muhabbeti gırla yapılıyor,izlememeye devam.

Yazları Belkıs Koyu'nda denize sıfır bir sitede kalırız. Burada çocukluk arkadaşlarımızla muhabbettir,denizdir,kingtir,tavladır,Pınar Oteldir,Erdektir on numara zaman geçiririz. Ağustos 2012'nin sonlarına doğru malum Ramazan,erken dağıldı çocuklar sahur için. Hadi kitaba geçeyim dedim. Dışarıda kuruldum şezlonga,30-40 sayfa sonra kitap bitti. Uykunun geleceği yok,bomboş kaldık gecenin bir vakti. Ne yapsak ne etsek derken hadi dedim şu Game of Thrones'a bir bakayım. İlk bölümden bir başladım forumdaşlar,nasıl bitti iki sezon anlamadım. Arada sigara paketleri boşaldı,doğru markete,sonra kaldığımız yerden devam. Sonrası zaten en yakın kitapçı.

Bir arkadaşım önerdi “O bu dizi yalan, izlediğim en iyi dizi bu, başroldekileri bile öldürüyorlar” diyerekten. Ben de merak ettim başladım. 1. sezon bitmişti başladığımda. Daha sonra bekledim, 2. sezonda 1 bölüm izledim ve sonra sıkıldım bıraktım. Aradan zaman geçti boş vaktimde oturdum 2. sezonu da bitirdim ve içimde bir boşluk kaldı. 1 kitabının olduğunu duymuştum daha önceden ve nette araştırırken bu foruma rastladım. Bir baktım ki sandığımın aksine 1 değil 5 kitabı varmış. Birkaç gün iyice araştırdım ve kitapları da sipariş edip jet hızıyla okudum. Sonuç olarak en sevdiğim serilerden biri haline geldi. Şimdi bana diziyi öneren o arkadaşımı kitabı okuması için zorluyorum. :slight_smile:

Hahaha,boynuzlar kulakları geçiyor. Benim arkadaş çevremde kitapları okuyan yok,alışveriş edemiyoruz ya. Forumu mevcut olması güzel.

Çevremdeki herkes diziyi çok seviyordu, kesin izle diyordu. çok fazla duymuştum bi başlayayım dedim. ama ben çok hareketli, savaşlı, heyecanlı bir şey bekliyordum. yanlış beklentiyle başlayınca beğenmedim önce. ilk birkaç bölümü izledim “ee hiçbir şey olmuyor” falan dedim. sonra bıraktım diziyi. aradan bi süre geçti tekrar başladım. bu sefer çok güzel geldi. ilk sezonu çok hızlı izledim sonra da kitaplarını okumaya karar verdim. ilk sezonu bitirdikten sonra ilk kitaba başladım.

Gece kulağımın dibinde vızıldayıp,uykumu kaçıran sivri sinek sayesinde başladım.
Star TV türkçe dublaj birinci bölüm ; Bran’ın yere düşme sahnesine denk gelmiştim.nasıl film bu ,böyle son mu olur diye araştırırken böyle bir serinin içinde buldum kendimi. .o

Sivrisineklerin faydaları. :slight_smile:

Diziyi çat pat izledim. Otobüste bir kız kitabı okuyordu. Ned kapaklı olanı. Gittim aldım. En başta senaryo falan sandım. Sonra tüyap’tan 2.kitabı aldım. Derken 3 4 devam etti.

O zamanlar ekşi sözlükte takılıyordum ama üye falan değildim, neyse, millet paso ‘‘game of thrones’’ başlığına mesaj atıyor, artık 1000leri falan geçti, millet bu kadar övünce ben de ‘‘ulan inadına değil mi, başlamicam bu diziye !’’ dedim, iki gün sonra merak ettim ve o da ne :OOOOOOOOOOOOOOOO
DAHA İLK BÖLÜMDE BENİ KENDİNE AŞUK ETTİ, KAREKTERLERİN ADINI ÇOK PİS KARIŞTIRIYORDUM AMA YİNEDE SEVMİŞTİM.

The End.

C-nbce de gördüm iste. 1-2 bolum ordan izledim. Sonra netten bütün bölümleri izledim bir günde. 1. Sezon biter bitmez kitabı aldım. Sonra onu da bi haftada bitirdim 2. Kitaba geçtim. O da bi kac günde bitti. Sonra netten falan diger kitapları…

abd’de tanıştığım bir Türk’ün hard diskini vermesiyle -ki çok teşekkür ederim kendisine-game of thrones dizisini gördüm. duvar ve ned stark’ın sahnelerini ve tabi bir de jenerikteki ''buz ve ateşin şarkısı kitabından uyarlamadır ''yazısını görünce -daha önceden Buzların Çığlığı diye bir roman okumuştum- o sandım. diziyi yarıda kapadım zaten romanı okudum diye ama sıkıntıdan tekrar açtım daha sonra ve dikkat edince kitabın isminin benimkinden daha farklı olduğunu gördüm. bu sefer bölümü sonuna kadar izledim. türkiye’ye dönünce de okulumun muhteşem kütüphanesi sağ olsun kitapları okudum.

Daha önceleri kitapçıda görmüştüm, güzel bir şeye benziyor demiştim ama sayfa sayısı beni caydırmıştı. Sonra internetten kitap aramaya yorumlara bakmaya başladım. Taht Oyunları’nı gördüm ve yorumlara baktım. Herkes mükemmel diyordu. Sonra okulda arkadaşlar diziyi izliyordu ve “sende izle, izlediğim en iyi dizi” diyorlardı. Bende aldım kitabı ve büyük bir hevesle okumaya başladım. Kitapta ilerledikçe dizinin ilgili bölümünü izledim. Yani dizi ile kitabı aynı zamanda bitirdim gibi bir şey. Tabi sonra 2.kitap, 3. ve bu gün de 4.kitabı bitirdim. İngilizcemin yetersizliğinden 5.kitaba başlayamıyorum. Kendimi boşlukta hissediyorum şuanda.

Ben yabancı dizi izle’de iken popüler diziler arasında gördüm merak ettim açtım Ned’in tahta oturduğu fotoğraf vardı tam çok havalı duruyor lan diyip izlemeye başladım :smiley:

Millet o kadar anlatmis yav. Bana arkadas onerdi :confused:

Sean Bean çok sevdiğim bir oyuncudur o var diye başladım, ölmesi izleyip izlemememi etkilemedi bile o kadar bağlandım seriye :slight_smile:

İlk önce bende Cnbc-e’de başladım. 1. sezonun 5. bölümüne kadar izledim, sonra dayanamayıp sezonun geri kalan bölümlerini internetten izledim. Olacakları bilmeden dizi izlemenin keyfine varmak için 2. sezon 9. bölüme kadar kitapları okumadım. 9. bölümden sonra çevrilen tüm kitapları okudum. :slight_smile: