Seriye Nasıl Başladınız?

Cok mu benziyoruz ne :smiley:

Seriye nasıl başladınız değilde nasıl bağlandınız diye sorulmalıydı soru :slight_smile:

Bak onu sorsalardı Ned Stark’ın ölümü derdim. Gerçek anlamda “tutkunu olma” olayı o zaman başladı bende.

herkes her yerde bu diziden bahsedince inat edip uzunca bir süre diziyi izlemedim. birgün ise sonunda oruç yüzünden kafam bulanınca izlemeye karar verdim.(oruçluyken izlenebilecek en güzel dizi:D) sonuçta kitapları da okuyayım dedim ve kitapları kitapçımda görünce çok sevindim, hemen aldım, okudum veee sonuç… işte buradayım

Hella Yeah

cnbc-e den fragmanlarını görmüştüm önce.sonra ekşiden baktım.spoiler delisi olmam da uzun sürmedi zaten :smiley: ama buna rağmen hevesim kırılmadı.1 hafta sonra eddard eddard diye sayıklıyordum (evet ilk başta stark’ları tutuyordum :smiley: )

Daha cnbc-e de yayınlanmadan önce arkadaşım önermişti çok güzel bir dizi diye onun tavsiyesiyle diziye başladım. İlk sezonunu izledikten sonra hemen taht oyunlarını aldım ama okurken baya sıkıldım bu zamana kadar bu seride okuduğum kitaplar arasında beni en çok sıkan 1.kitap oldu nedense. Yazar bazı yerlerde gereksiz laf kalabalığı yapmış gibi geldi ama belki de diziyle çok paralel gittiği için sıkmış da olabilir. 1.kitap bittikten sonra kalanlarını da aldım ve okudum zaten diğer kitaplar aktı gitti hayran kaldım seriye…
Bu arada bu seride geçmiş zamanda olan olaylar daha çok heyecanlandırıyo eski tarihi okumak neler olmuş neler bitmiş öğrenmek daha keyifli bence…

genelde herkes önyargılı başlamış seriye sonradan bağımlı olmuş.

ayrıca ben bu konuyu açarken kitaptan başlayanların daha çok olacağını düşünmüştüm ilginç … çoğunluk diziden sonra kitaba başlamış…

Çok izlendiğini duydum,ben de bi göz atayım dedim ama ben ilk bölümden itibaren bağlandım yani,ilk sezon çok da baymadı beni.Bağlanmam ise;Leydi’nin ölümüyle oldu.Lannisterler’a nefretim katbekat arttı,Arya’ya da sevgim…
Dedim ki içimden bu adamların yaptıklarının cezasını çektiğini görmek için diziyi izlemem lazım,ah ah keşke orda bırakaymışım…

Kitap okumayı çok severim.Dershanede arkadaşın elinde gördüm aldım 1-2 bölüm okudum.Zaten sonra bırakamıcamı anladım.Arkadaştan önce 1-2-3. kitabı okudum :smiley: 4üde çıkar çıkmaz alıp okudum :slight_smile: Diziyi izleme zahmetine bile girmedim açıkçası karakterlerin yüzlerini biliyorum sadece diziden.Böyle mükemmel bi serinin sinemaya tam manasıyla aktarılması imkansız :slight_smile:

Okulda bir arkadaşa verim okusun diye. O da yanında gezdirip millete hava atıyor. Yazık dedim ya.

gerçekten yazık o kitaplarla ancak okursan gösteriş yapabilirsin :slight_smile:

arkadaşlar facebookta muhabbetini yaparken gördüm.Bakayım nasıl bir şey diye indirdim ilk bölümünü.ilk beş dakikasında birkaç tane night’s watch suru geçip ormanda devriyeye çıkıyordu.Karlı marlı alanlar hoşuma gitti önce.Sonra çocuklar falan dirildi bunları öldürmeye başladı.O anda bende ipler koptu.Zombi filmi la bu deyip sildim dosyaları.Sonraki yaz kuzenimle muhabbet ederken o anlattı.Ben izlediğimi ama beğenmediğimi dandik bir zombi dizisi olduğunu söyledim.Sonra beni aydınlattı.Bende Orta Dünya fanıydım zaten hoşuma gitti.Ramazanda sahura kadar izliyordum(pek izlenecek şey değil ramazanda ama :slight_smile: ).Üç gecede bitirdim iki sezonu.Şimdi anlıyorum ne kadar büyük bir hata yaptığımı.Bekleyemedim üçüncü sezonu aldım kitaplarını okumaya başladım bende…

Venetian başgan sağolsun.

Eyvallah genç. Kaçıncı oldun sen?

CNBC-e de fragmanı ilk yayınlandığında işte bu dedim.Diziyi gece veriyorlardı ve bende bazen kaçırıyordum ve şans eseri D&R da kitabını gördüm ve o gün bugündür diziyi ve kitabı severek bayılarak izliyor ve okuyorum.

Hiçbir şeyden haberim yoktu ve bir gün D&R’da kitaba rastladım. Okunabilir diye aldım. İlk 100 sayfadan pek bir şey anlamasam da sonra çok fena sardı ve diziyi izlemeye başladım :smiley:

diziden haberim yoktu. haberim olmadığından insanlar konuştukça tırt tır diye düşündüm(kibirin laneti). sonra spoiler konusunda katı olmama rağmen dangoz arakadaşım sean bean in oynadığını dedikten 2 sn sonra boşver ölüyo zaten diye pat diye söylemez mi? ulan inat ettim sean bean var diye izledim. çok severim kendisini. 1-2 seneye kadar baya filmini izlememe rağmen tuturmuş olduğu seriyi bilmiyordum:D :frowning: :’(((( ne.y…se 1.sezon bitti ben hiç bi bok anlamadım ama it gibi de çekti. hala hayret ederim. gittim tabiki kendimi kaybederek 2yle değil de 1le başlayaraktan zar zor kitap okuyan bu adama 2. kitabı da bitirtti. sonra çoğunuz gibi menfurca diziye demediğimi bırakmadım. zaten kitaba da demediğimi bırakmıyorum kahrolarak mazoistçe okuyorum iç dünyamı s…eyim. allahta benim belamı versin…

Maalesef ilk dizinin birkaç bölümünü izledim. Hiçbir şey anlamadım. Sonra da kitapları okudum. :smiley:

Benim de kitapları okuma fikri ilk defa 2. sezon düşmüştü aklıma. Mellisandre’nin Yedi’yi yaktığı sahneden hiçbir şey anlamamıştım.