Seriye Nasıl Başladınız?

!. sezon 1. bölümü izledikten sonra hata yaptığımı farkedip kitaba başlamaya karar verdim. En doğrusunu yapmışım pişman değilim.

Facede gördüm fragmanını sonra bi izliyim dedim dizi sezon finaline girince kitaplarını aldım ama bütün kitapları aldım hala başlamadı :smiley:

diziyi izledim sonra kitaplara başladım. şimdi hem diziyi hem kitapları bekliyorum

Dizinin fragmanını görünce vuruldum buram buram orta dünya kokuyordu keza sean beani cok severim dedim aha entrika da var oyle diziye basladım ben kitaplarının varlıgını ilk sezonu izledikten sonra farkettim maalesef bi ara tereddüt ettim okusam mı diye ama okuyunca farkettim gercekten kitaplar okunmalı cogu sey denilen gibi eksikmiş ve ufak tefek de olsa cogu olay farklı yansıtılmış ve yani karakterler kendi bakıs acılarını ve içsel dünyasını daha iyi kavrıyor insan ama keşke iki kısım yapıp da bu kadar ticarileştirmeseydi iyiydi

bende böyle diziyle başladım ve ilk kez okuduğum bi kitabın ticarileştiğini hissettim.

Yakin cevrem bana surekli baslamam konusunda israrci olmustu aylar sonra diziye basladim (kendime hala kiziyorum bu kadar geciktim diye) ama ne mantiktirki tvde rastladim 2. Sezonda bi bolume sonra intten 2.sezonu bitirdim ilk once (okadar degisik biriyim) sonra ilk bolumden baslayip tekrar bitirdim ikiyi tam oturdu.

Okuldan verdikleri kitaplar olmasa aninda baslicam kitaplata ama iste bekliyorum

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Dizisini izledim ilk önce. Malum cnbc-e’den. 1 sezon neredeyse, kitaplardan haberim olmadan geçti. Birinci sezon sonunda bir arkadaşım, kitaplardan bahsetti. Gösterdi işte falan, pek ilgimi çekmemişti. Ama, ikinci ve üçüncü sezon sonunda, kitaplarını okumam gerek dedim. Robb öldükten sonra olaylar nasıl devam edicekti çok merak ediyordum. Diziyle başladığım için bende her şey Stark endeksliydi. Starklar olmazsa, seri de olmaz diyordum. Hoş, hala öyle düşünüyorum aslında. Ama merkez değiller tabi onu anladım. Starklar candır.

Kitapçıda denk geldim. Serisi olan kitapları arıyordum hoşuma gitti aldım

Arkadaşım izliyor ve okuyordu. Bende hiç okumayı sevmem. Başlayım dedim ilk başta nedense pek beğenemedim. Sonra yazın bomboştum bitireyim 3 sezon nasıl olsa dedim. Başladım ve bitirdim sonra kitapları aldım okudum.

1. sezon 1. bölümden sonra hata yaptığımı fark ettim ve okumaya başladım… şimdi düşünüyorum da yine hata yapmışım hiç okumamalıydım :S

Psikolojik olarak boşluğa düştüğüm bir zaman kitap okuma isteği içimde peydahlandı, D&R’ın sitesinde şans eseri rastladım.İyi ki de girmişim o bunalıma :slight_smile:

1. sezonu izledim sonra dedim bunun kitapları varsa ben niye diziyi izliyorum.

Ben de dergi karıştırırken editörün yorumunu okudum ve gidip aldım hemen ^^,
Önce kitapları okudum sonra yoğun ısrarla dizi serisine başladım - Kitabın tırnağı etmiyor tabi ama avunuyoruz işte :confused:

Bu konuyu nasıl görmemişim ya :=)

Sene 2008 yada 09 olması lazım tam hatırlayamıyorum :frowning: uzun uğraşlar sonucu Robert Jordan’ın Efsane kitabı Zaman Çarkı serisinin 1.kitabı olan Dünyanın Gözü’nün yavaş yavaş sonuna geliyordum. O zamanlar çok yakın arkadaşım olan Orkun’da Robert Jordan’ın 6.kitabı Kaos Lord’unu yavaş yavaş bitiriyordu. 7.kitabı almak için beraber kitapçıya gitmiştik. Tabii ki tek hedefimiz kitapçıda bulunan Fantastik Roman bölümüydü :=) Bende kitapçıdan, serinin 2.kitabı olan Büyük Av’ı almayı planlıyordum ama birden gözüme başka bir kitap ilişti; George R.R. Martin - Taht Oyunları 1.kitap - Buz ve Ateşin Şarkısı Kısım 1 :slight_smile: Şöyle bir kitabı inceleyip giriş kısmını okuduğumda kitaba hayran kalmıştım. Salvatore’nin kitabını bırakıp direk bu kitabı aldım ve şimdi daha iyi anlıyorum ki bu verdiğim karardan hiç pişman değilim :stuck_out_tongue: Pek tabi kitabın rezalet çevirisinden dolayı kitabı bi süre kenara bırakmadım değil, ama Orkun’un inadıyla devam etme kararı almıştım. Mesala Greyjoy’u Türkçe’ye çevirip 1.kitapta, Bozneşe 2.kitapta, Grineşe diye çevrilmesi ki daha nice rezalet çevirilere şöyle bir göz atarsak, Kadim Kurt bazen Koca Kurt gibi …Şimdiyle kıyasladığımızda kitabın çeviride baya tecavüze uğradığı mümkün :))) Neyse uzatmadan Bu Arkabahçe’nin yayınladığı 2 kitabı okuduktan sonra ekşisözlükte kitabın epsilon tarafından tekrar çevrildiğini duyunca inanamamıştım. Sonra tabi hemen kitapçılara sorup serinin geri kalan Türkçe’ye çevrilmiş kitaplarını almıştım. Aynı süre zarfı içinde Amerika’da bulunan arkadaşımdan serinin şimdiye kadar çıkan kitapların hepsini istemiştim… A Game of Thrones, A Clash of Kings, A Storm of Swords, A Feast of Crows… Ben Epsilon’dan Taht Oyunları ve Krallların Çarpışması I-II’yi bitirdiğimde dizi’den haberim vardı ama bir türlü başlayamamıştım :frowning: Sonuçta o zamanı bulduğumda kendimi bu kadar muhteşem bir serinin içinde bulacağımı zannetmiyordum. İlk defa Yüzüklerin Efendisi serisinden sonra bu seri beni çok heyecanladırmıştı ki heyacanlandırmaya da devam ediyor …

Eknot: Robert Jordan’ın yeride ayrı tabi :stuck_out_tongue:

Eknot 2: En kısa zamanda da işler müsait olursa, Patrick Rothfuss’un Kral Katili Güncesine başlamak isterim… Gerçi kitaplar, kitaplığımda 3 aydır bekliyor ama bir türlü başlama fırsatı bulamadım :frowning:

Dizi çıktığı ilk zamanlarda CNBCE’de fragmanları yayınlanıyordu,dizinin tanıtımını falan yapıyorlardı bende görünce ilk bölümden itibaren izlemeye başladım. 2.Sezon başlamadan önce Taht Oyunları’nın romanını alarak kitaplarını okumaya başladım. :slight_smile:

Resim dersine girmemiştik. Arkadaş kitabını dolabına götürüyordu aldım kitaba baktım ilgimi çekti. Biraz konuştum kitapla ilgili o arkadaşla nasıl kitap felan. Akşam gittim sipariş ettim 2 güne geldi öyle başladım. :slight_smile:

yeminle hatırlamıyorum… :confused:

[font=Tahoma]Şimdii, tam dizinin başlayacağı sıralardı malum epsilon bayağı bir reklamını yaptı kitabın, herkes bu kitabı konuşur oldu ben de hemen aldım. İlk bölümlerden bayağı bir okudum ama her pov değiştiğinde benim kafam iyice karıştı… Belli bir yerde bıraktım, diziyi izledim. 2. sezonu kısmen kitaplar ile birlikte götürdüm. 3. sezonda da bayağı bir atak yaparak tüm kitapları bitirdim, gerçi son kitabın son kısmının son birkaç bölümü duruyor ama olsun…

Öyle işte. ^^

Herkes anlatmış ben de anlatayım :smiley:

Game of Thrones yeni çıktığı zamanlarda çevremdeki herkes izliyodu nerdeyse. Bana “izle oğlum çok manyak dizi lan” falan dediklerinde ben “fantastik şeyleri sevmiyorum ben ya ne o zombili ejderhalı falan filan” tarzı atar gider yapıyodum :smiley:

Hatta bi’ gün ısrarlara dayanamadım, açtım ilk bölümü izleyeyim dedim. White Walkers sahnesinden sonrasını izlemedim bile :smiley:

Sonra ne oldu anlamadım dedim bu diziyi izlemeliyiim, dedim ve diziye başladım. Her bölüm sonu çok çarpıcı bitiyodu. Acayip beğendim sonradan.

1. sezon bitti baktım bu sefer spoiler yemeye başladım, dedim ki kitabını da okumalıymışım :smiley: O gün bugündür fena halde kaptırdım kendimi…

Dizinin popüler olduğunu biliyordum bu yüzden açtım birinci bölümünü izledim.Sonrasında baya etkilendim internetten araştırırken kitaplarını buldum.Kitap fuarı zamanı görür görmez aldım hemen ve iyi ki de almışım diyorum.