Seriye Nasıl Başladınız?

Bir GoT forumuna üye oldum dizi başlamadan önce birkaç spoiler yemeye başlayınca yeter lan diziye başlıyorum beğenirsem okul başladığında da kitapları alıcam dedim. Tahmin edeceğiniz gibi beğendm, kitapları aldım ve o gün bugündür fanıyım.

Televizyonda yarım bölüm izlediydim, sonra abime sordum sende var mı bunun bölümleri diye. Git kitaplarını oku lan önce dedi, öyle başladım

Ben çok dizi izleyen biriyim zaten, geçen senenin başlarında herkesin tavsiyesi ve zorlaması üzerine başladım diziye ilk iki sezonu hemen izledim ve üçüncü sezonun başlamasına da iki ay kaldığını öğrenince ben dayanamam bu kadar dedim ve başladım kitaba. Çok da iyi yapmışım hiç pişman değilim :slight_smile:

Bir de bu kısım tam benim gibi, merak ettim hangi okulda olduğunu ve nerden gittiğini falan :slight_smile:

yine bi vize haftasıydı laptopumu arkadaşa verdim bende onunkiyle takılıyodum. sora diziler klasörüne girdim game of thorens vardı sardırdım 2-3 bölüm ned starkı gördüm o zamanlar boromir diyodum o benm için boromirdi. daha sonra sıfırncı bölümü izledim kamera arkası falan. sora 1. bölümü baştan açtım 1-2 derken 5 bölüm izlemişim . ertesi gün sınavları bırakıp ilk sezonu bitirdim 2. sezona başladım 7. bölümdü sanırım daha yeni yayınlanmaya devam ediyodu. 3. sezon başladığında daha fazla bekleyemedim kitapları aldım kargaların ziyafetini okuyorum şuan :smiley:

Okuldan bi arkadaş dizisini izlemiş, ilk 2 kitabını almıştı. Bana da önerdi kitaplarını aldım ondaki ilk iki kitabı okudum ondan sonra bağımlılık yaptı diğer kitapları da aldım okudum:) Kış Rüzgarları’nın ne zaman çıkacağını araştırırken de bu forumu gördüm ve üye oldum.

dershanede bir kızda gördüm kitabını. tesadüfen de kitapçıda görünce alıp okuyayım dedim. sadece arka kapak yazısı hoşuma gittiği için bir de ben fantastik hastasıyımdır. ama hiç tahmin etmedim bu denli koyu fanı olacağımı hatta diğer kitaplara da devam etmem bunu okur bırakırım dedim ama bırakmak ne mümkün!? ilk kitabı okudum sonra bir şekilde diziden haberdar olup izlemeye başladım. ama sonralarda büyük bir hata yapıp diziden devam ettim 2 ve 3. kitabı okumadım. sezonlar bitince de olayların akışını merak ettiğim için kitapta kaldığım yerden devam ettim ama sonra yorumları falan okuyunca sadece diziyle yarım yamalak kalacağını anladım ve ejderhaların dansını da okuyunca geri dönüp 2 ve 3’ü okudum. bu arada güzel bir konuymuş açan arkadaşa teşekkürler.

Maslaktaydi okul. Beylikduzunden gidiyordum. Mezun oldum ama. Benim zamanimda avcilar beylikduzu arasi da yapilmamisti tam.

Simdilerde o kadar cok okuyamiyorum. Zaman carki 6m kitapta kaldim :slight_smile:

e2’de yarım bölümünü izledim tabi ki hiçbişey anlamadım. Sonra canım sıkılınca gidip bu diziye başlayayım dedim. Öyle başlayınca bağımlısı oldum sonra hemen kitaplarını sipariş ettim. :smiley:

Ben de ataşehir’den avcılar’a kadar gidiyorum, daha da iki üç senem daha var okulu bitirmeme. O yüzden bu zamanları iyi değerlendirmek istiyorum, kış rüzgarları’nı da metrobüste okuyacağım bu gidişle :slight_smile:

cnbc-e de yeni yayınlanmaya başladığı zamanlarda internetten ilk 4 bölümü izleyip sıkılıp bırakmıştım. sonra yine can sıkıntısından bi devam edeyim diyip 1. sezonu bitirmiştim tabi ned reyizin öldüğünü görünce bu dizi başka dizi deyip iyice sarıldım 2. sezonu da izledim. sonra 3. sezon çıktığında kitabı olduğunu öğrendim ve yaz tatilinde 1 ay içinde tüm kitapları okudum :smiley: kitapları okuyunca baya tutuldum okulda asoiaf tartışabileceğim birini araradım bulamayınca çareyi bu forumda buldum :smiley:

Baktım dizi güzel gidiyo, ilk 2 sezonu bitirdim hemen, sonra 3. sezonu yarım yamalak izledim sonra 10 kitabın hepsini toptan aldım okumaya başladım :slight_smile:

Arkadaşta kalmaya gitmiştik. Millet uyurken kız pc’den diziyi izliyodu. Saçma sapan bi dizi demiştim baya bi ezikce bulmuştum diziyi :smiley: ama o gece uykum yoktu ara sıra gözüm takılıyodu diziye. Sonra bi baktım kızın teki ejderha doğurdu oha falan oldum. Baştan başladım diziye.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Babam kafama vura vura okutturdu kitabı o gün bugündür forumdan bilgi alıp okuyomuşum gibi yapıyorum

Dizi çekilene kadar hemen hemen tüm safhasını sosyal medaydan takip ediyordum az biraz.İlk fragmanı izledikten sonra kitabı araştırmaya başladım, zaten LOTR serisinin tek elinden çıkarmayı arzuluyordum kendimi.Derken… 3 gün sonra kitabı okumaya başlamıştım bile :slight_smile:

Kuzenim ilk kitabı okur okumaz, mutlaka sende başlamalısın dedi ve zorla okuttu.İyi ki de okutmuş :’)

Eski sevgilimle izleyecek dizi arıyorduk. Sevgilim dediğim de bayaa liseli bebelerdik işte, izleyecek dizi arıyorduk, Rome’yi çok sevdiğimiz için benzerlerini öner gibi seçenekleri takip edip Game of Thrones’u bulduk. O zaman ilk sezon çoktan bitmiş ikinci sezona iki üç ay gibi bir süre kalmıştı. İlk sezon su gibi aktı zaten. Ben de ikinci sezon başlayana kadar ilk iki kitabı okudum 1+(I+II) . Diziden öne geçtim, bunda benim hızlı okumam etkin değil, dizinin her sene onar bölüm çekilmesi etken. Neyse efenim, sonra ne mi oldu? İkinci sezonu yalnız izledim. Sanırım romana kendimi fazla kaptırdım odamdan (evden demiyorum) odamdan çıkmayan bir tipe dönüştüm. Üniversiteyi kazanmama şaşırmak lazım :cool:

İlk sınıfta resim öğretmeniyle dizilerden konuşuyoduk hocam siz ne izliyosunuz dedim game of thrones var dedi sırf adı ilgimi çekti başladım geçen sene başladığım sıradada 1 hafta sonra 3. sezonun başlayacağını öğrendim neyse ilk sezonu indirdim başladım izlemeye 1 günde bitti ilk sezon 2. sezonuda hemen indirdim onuda 3 günde bititrdim sonra 3. sezon başlayana kadar kendimi boşluklta hissettim resmen 3. sezon ilk bölümden sonra gittim ilk kitabı aldım daha hala diğer kitapları alıp okumadım ama :frowning:
Fakirliğin gözü kör olsun ne diyim.

Diziyi izlerken Sansa’yı çok sevmiştim, aşırı gerçekçi gelmişti karakter gelişimi. Özellikle ilk sezon finalinde aşkımızın tohumları filizlendi. Sonra bir yıl bekledim ikinci sezonu da bitirdim, baktım bu kız hala KLde, hikayesi de hiç bir gelişme kaydedemedi.
Dedim bu dizi ilerlemiycek adam akıllı, en azından bu kızın cephesindeki olaylar. Ben de kitapları okumaya karar verdim.

Kitapları okuyunca da Cat’i çok sevdim
Şimdi üçümüz mutlu mesut geçiniorz

Ben avusturya da yaninda kaldigim aile izlerken basladim. Tam da ned stark in idam edildigi bolumdu. Dedim tam benlik . Ama siz siz olun GoT u almanca seyretmeyin kalici hasar birakiyor :S

Ben dizi ilk çıktığın gün özledim baktım HBO yapmış intro çok hoşuma gitti izlerin ben bunu dedim sonra kitaptan çevrildiğini gördüm bölüm sonunda araştırdım 2.sezon bittikten sonra okumam lazım bu seriyi dedim ve serüven başladı.