Silicon Valley ( 2014 - )

HBO’nun kara mizah türündeki yeni komedisi Silicon Valley; 1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan, içine kapalı asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsünü anlatıyor. ilk bölümüyle 6 Nisan Pazar akşamı izleyici ile buluştu. King of the Hill isimli animasyon dizisinin yaratıcısı olarak bilinen yapımcı Mike Judge’ın imzası bulunan yapım, teknoloji dünyasındaki insanların başarıya ulaşabilmek için geçtiği yolları bir bir gösterme iddiasında.

Bir HBO dizisi olduğu için beklenti yüksek olacaktır. Bir çok diziyi katlettiği gibi umarım bu diziyi de en iyi zamanında yayından kaldırmaz. Tech geekler diziyi daha bir ilgi ile takip edecektir.

[video=dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/x1dbimn_silicon-valley-season-1-trailer-hbo_tv[/video]
Kaynak:Divxplanet

İzlenebilir duruyor. gece izlerim

Belki burada bu yorumuma cevap gelmeyebilir, ama sormak istedim.

“Silicon Valley” ve “Halt and Catch Fire” dizileri, HBO ve AMC tarafından yakın zamanlarda başlatılmış 2 teknoloji dizisi. Gerçekçilikleri nasıldır bilemiyorum.
Sadece şunu gördüm, 2 dizide de, takılınan(stuck) bir durum olduğunda karakterler mastürbasyona veya sekse yöneliyor. Bunun dizi içerisinde neden kullanıldıklarını anlayamadım açıkçası, siz ne düşünüyorsunuz? Sizce bu gerçekçi bir çözüm mü?

Dizi güzele benziyor izleyip görürüz inşallah

Bence gerçekçi bir çözüm. Öncelikle her saniye seksi düşünüyoruz, düşünmüyorum diyen kişi yalan söylüyordur. Bu yüzden buna başvurulması gayet doğaldır.

Ayrıca seks veya mastürbasyon insanı rahatladır. Rahatladıktan sonra her şey daha kolay ve faydalı olabileceği için buna başvurulması bence mantıklıdır.

Tabii bu dizideki biraz da komedi unsuru olduğu için kullanılmış. Amerikalılar bel altı esprilerini komik bulduğu için yine doğru bir karar verilmiş.

Bu dizide komedi unsuru olarak kullanılmış evet, ama Halt and Catch Fire drama dizisi ve bu dizide de böyle bir konu işleniyordu. Ben yine de hala pek inanamıyorum açıkçası, mesela önemli bir karar almadan önce böyle bir şey yapmak iyi sonuç verir mi emin değilim henüz. Cevabın için çok teşekkür ederim. :slight_smile:

İlk bölümü izledim doğrusu pek beğenmedim ama yinede izlenilir

Bu dizi çok iyiymiş, baya baya güldürdü, kaliteli bir dizi olmuş. Konu için teşekkürler @“Rhuarc” :slight_smile:

Dizide Peter Gregory’yi oynayan oyuncu akciğer kanseri dolayısıyla vefat etmiş. Ondan dolayı 1. sezon finalinde görünmüyordu demek ki. Üzüldüm, 48 yaşındaymış.

Dizinin Müzikleri(Spotify)

Röportajda söylendiğine göre, 1. sezondaki algoritma Standford’dan bir profesörle çalışarak yapılmış ve bütün matematik denklemleri doğruymuş. Hatta bununla ilgili bilimsel makale yayınlanmış. Konu için gerçekten çok teşekkürler @Rhuarc . Gerçekten güzel bir dizi.

https://www.youtube.com/watch?v=7SSvM9lzYV0

https://www.youtube.com/watch?v=LmqGH9qOszM

İlgilenenlere: 3. sezon başladı. :slight_smile: