Sizce Aegon Vs Stannis Savaşı Görmemiz Mümkün mü?

Bence Stannis kuzeyde ölmezsse böyle bir savaş olabilir.

Bence Stannis o kadar yaşamayacak bile o nedenle böyle bir savaş görmemiz mümkün değil.

İnşallah.

Roose stannisi öldürecek :smiley:

öyle bir şey olursa tarih tekerrür eder

Neden olmasın bir Aegon ’ un ölmesini okumak güzel olur . :))

Stannis Karakterini Hiç Sevmem , Ama Kuzeyde Ölmeyecekmiş Gibi Geliyor , Martin Böyle Bir Savaş Yaratabilir Bence , Stannis Güneye İndiğinde Ölecek Büyük İhtimal , Martin Akgezenler Westeros 'a Girmeden Önce Böyle Bir Savaş Yaratabilir Bence.

Stannis bence önemli bir karakter değil. Sevmediğimden böyle demiyorum :smiley: aslında sevmiyorum ama :smiley: Tahta oturmayacak gibi geliyor bana.

Stannis’i severim az çok ama yine de Taht Oyunları’nda bu kadar dürüst bir adamın muzaffer olacağını zannetmem. Kuzeyde ölecek gibi geliyor. Ölmese bile Aegon’la karşılaşması güç.

Stannis’i hiç yükselmediği kadar yükseltip öldürecek bence

stannisin o kadar yaşayacağını sanmam.

Katılıyorum. Stannis kuzeydeyken nalları dikecektir.

Stannis ölür yav.

Ben sırf bu soruya yanıt vermek için üye oldum :)) Söylemek istediğim böyle bir savaşın olma ihtimali çok düşük. Ama GRRM ters köşeye yatırmayı seven bir yazar. Olurda yeni bir Baratheon vs Targaryen savaşı çıkarsa heyecanlı olur ve savaş sırasındaki konuşmalar zevkli olur.

Bence Stannis yükselecek ve tahta geçecek ama taht ömrü fazla olmayacak.

Aegonu yenerek tahta geçecek ama daenerys stannisi tahttan indirecek.

Açıkçası Stannis’İn kuzeyden sağ çıkıp çıkamayacağını belirleyecek iki faktör olacak. Kuzey lordlarının sadakati ve Davos’un becerisi. Davos Rickon’u bulur kuzey lordlarıda Stannis’e bağlanırsa Stannis oradan baya baya güçlenerek çıkar. Essos’dan gelecek yardımlarıda düşünürsek eskisinden güçlü olarak güneye iner.

Tam tersi olursa durum, uzatmadan söylüyorum ölür. Baratheon hanedanıda büyük ölçüde yok olur. Stannis’in bile peşinden giden az kişi varken kzıının peşinden gideceklerini düşünün bide.

Ha bi şekilde karşılaşırlarsa eşit şartlar altında ne olur diyeceksiniz. Her ne kadar Aegon iyi bir eğitim vs almış olsada teoride eğitimle direk gerçek yaşamdan tecrübelenmek bir değildir. Stannis çok daha deneyimli bir savaş komutanı, kendini ispatlamış biri. Tywin’İn ölümüyle beraber o konuda ona rakip de kaldığını düşnümüyorum. Savaşı kazanır ama eşit şartlarda karşılaşırlar mı orası da ayrı tarıtşma konusu.

Kuzey de ölmesi çok düşük bir ihtimal hem Davos rickon u bulur getirirse neredeyse tüm kuzey adamı kral olarak kabul eder Stannis en büyük vurgunu gece nöbetçilerinin jon a ihanet etmesi oldu çünkü Stannis Jon a çok güveniyor ve ona danışarak hareket ediyordu yani kuzeyde ki savaş bitmeden fırtına burnu na geri dönmez

Abi, Stannis Kuzey’de 10-15k’lık bir orduyla takılıyor. Gidicek kışyarı savaşına ordunun yarısı çöp. Hadi diyelim kazandı; en fazla bir kaç kuzeyli lord kazanıcak. Karstark’ların isyanından haberdar olursa Karstark’ların da kafasını kestirir. Ve onlardan yoksun kalır.

Gerçi benim CK2’mde stannis Glover’lar için Kuzey savaşına gidiyor. Glover’ları Lord Paramount of North yapıp Güneye iniyor ama. O kadar kolay olmaz kitapta.

Stannis’in Kuzey’deki karisikligi cozmeden olecegini sanmiyorum. Oyle bir uberlik daha yapip aramizdan ayrilir bence. İlla olecekse o da :smiley:

Ayrica ben bu ikisinin kapisacagini dusunuyorum. Tahta en cok yakisacak iki talibin kozlarini paylasmasini okumak keyifli olur.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

O savaş baya kötü olur gözümde. Çok sevdiğim Stannis Başkan ile Blackfyre hanedanına mensup, dirayetli, cesur Aegon’ımın savaşı görmek istemem ben. :frowning: