Sizce Aegon Vs Stannis Savaşı Görmemiz Mümkün mü?

Stannis bir savaşı daha kaldıramaz gibime geliyor artık, resmen Westeros adama karşı.

aegon büyük oynayacak ya

Bence karşılaşmazlar Aegon’u Daenerys bitirecek ejderhaların dansı tekrar tekerrür edecek ve Daenerys ile Stannis en son kapışır.

Stannis’in Kışyarı savaşında yenileceğini pek düşünmüyorum. Greyjoyları denizde, Targaryenleri Ejderha Kayası’nda yendikten sonra kuzeyde de Boltonları yenip deplasman serisine devam eder diye umuyorum. Bu da Aegon-Stannis savaşını görmemizi mümkün kılar lakin önce Aegon’un KL’ye girmesi lazım.

Aegon Vs Stannis mücadelesi olsa savaş şeklinde geçmeyebilir. Martin olayları hileyle hurdayla çözüyor çünkü. Bir de great northern conspiracy olayından niye kimse bassetmiyor? Bu olaya bu kadar takılan bir ben mi varım? Yani direk Stannis’in istikbalini ilgilendiren bir hareket. Gerçekse onu silebilir.

Kış yarı savaşı weteros ta olurken Meeren’de de köle ayaklanmasının uzantı savaşları olur.Ondan sonra artık uzun gece WW ler felan girer seriye.Stannis Aegon zor ihtimal bence

Ejderhaların Dansı Targaryenler arasında oluyordu.Yani dediğin Aegon vs Daenerys olması gerekmez mi?

Yarı finalde olan iki takım gibiler. Karşılaşmaları için önce önündekileri yenmek zorundalar.
Ama Kuzeyde kazanan taraf kış olacağı için, Kuzey’den herhangi bir ordunun diri bir şekilde Güney’e gelmesi imkansız. O yüzden böyle bir şey olmaz.

Amaaa, Stannis kışı yenip Bolton’u asıp Güney’e doğru yol almaya başlarsa -yani bu kadarı bile- şimdiye kadar okuduğum izlediğim aşırı derecede saygı duyduğum en en iyi karakterlerimin arasına girer.

Sinister yine güzel yorum yapmışsın :smiley: Stannis’in Kuzeyde zafer kazanmasının gerçekten zor olduğunu biliyorduk fakat tv show’un da ortamı görünce zorluğu daha iyi kavradık. Gerçekten Kuzeyden muzaffer bir şekilde ayrılırsa herkesin gözündeki saygısı daha da artacaktır.

HBO’nun komedyasının aksine kitapta Stannis’in Winterfell savaşını kazanacağını düşünüyorum. Ama kışın gelmesiyle duvara yürüyecek olan WW’lar ne olacak ? Stannis güneye nasıl inecek ?
Bana kalırsa turnuva çizelgesi şu şekilde;
(Stannis & Kuzey Lordları) vs (WW)
(Lannister & Tyrell) vs (Aegon VI)
bu iki eşleşmeden galip çıkan takımlar final oynar

Daenerys ise direk finalist gibi düşünün :smiley:
yani 3’lü final bizi bekler…

Aegon arkasına Dorne’u alıp Kral Topraklarını işgal eder önce bana göre.Kuzeye sonra saldırabilir mi bilmem Moat Cailin’i geçmek kolay değil

Olası bir savaş durumunda Aegon kuzeye gitmez,Stannis güneye onu karşılamaya gider.

Diziden esintilerle fikirlerimi paylaşayım.
Spoiler içerebilir!

Böyle bir ihtimal bence gözükmüyor.Çünkü Aegon Dorne ittifakı ile beraber Kral Topraklarına saldıracak.Yazarın da dediği gibi 6. kitap/sezon 2 savaşla başlayacak.Birisi Meeren kuşatması. Tyrion Meeren yönetiminde geçici söz sahibi oldu dizide.Kral topraklarındaki savunması Varys tarafından da alkışlanmıştı.Kitapta ise bu görev Baristan’da.Greyjoylar’ın da diziye dahil edilmesiyle üçlü bir mücadele olacak orada.

Diğer savaşımız Winterfell değil.Kitapta karda kışta eriyen bir Stannis var.Stratejik hamleler ile kışyarı savaşı gerçekleşecek gibi kitapta.Dizide ise Winterfell savaşı gösterilmedi bile, çünkü dizide katliam vardı.Gerçekleşecek olan savaş Dorne KL savaşı.Dizide Cercei’nin kızının ölümü ile bunun altyapısı olışturuldu.Kitapta ise Aegon’un fethi gerçekleşecek.Kum yılanlarının ve Obara’nın akıl almaz ve yapmacık sahneleri bunun içindi.Dolayısıyla Stannis ile Aegon karşılaşamaz.

kesinlikle sana katılıyorum dizide karstarkların stannise ihaneti umberların aslında stannisden taraf olması gibi bir çok şey gösterilmedi ayrıca dağ kabileleri ve diğer hanelerde stannisin ordusuna katılmamıştı kitapta frey ordusu ezildikten sonra bolton askerleri bile taraf değiştirecektir

Roose Stannis’i yenip öldürecek yani mümkün değil

Mümkün değil böyle bir savaş kitapta da Kuzey savaşında ölür Stannis.

Stannis kuzey savaşını kaybederse kitabı birakirum net ve açık diyorum…

Açıklayayim 2. Kitapda hep davosun gözünden stannis donananmasiniin büyüklüğü tyrionun gözünden şehirdeki iç kavga anlattı martin… En savunucu darbe olan serçe parmagin tyrell lannister ararbulucuguna hep ufak cümleler le yer verdi…

Robbun sağlam bi kalkınma plânı vardi. İyice işlendi plân fakat arada bir yer verilen bi anlaşma ile kızıl düğünün ipuçları verildi

Ve bu savaşı bitirecek iki küçük durumun benzerini 5. Kitap boyunca aradim fakat yok bu sefer ters köşe bizi beklemiyor

George sen kitabı bırakma diye değiştirecek değil böyle bir şey olmayacak bence.Brienne neden adamı bıraksın bıraksa bile o yarayla yaşayamaz.

Yalnız o kitaptan bahsetti…

Stannis Winterfell kırsalında savaşını bekliyor. Aegon’un ise fethedilemez olan Fırtına Burnunu fethettiği söyleniyor.

Stannis’in Winterfell’i geçeceğini düşünüyorum ama Aegon’un Fırtına Burnunu aldığına inanmıyorum. Kitapta birinci gözden görülmeyen birşeydi sanırım. Emin değilim o taraftan. Bence karşılaşmaları çok zor.