Size göre bir insanı itici yapan şeyler neler?

Bence iki yüzlü, yalancı, gurursuz ve yapmacık olmaları. Bir de erkeğin korkağı, kadının aşırı erkeksi tavırları itici geliyor bana. Sizce?

Benim için itici olan tekşey bir insanın iyimser iylik yönlerini göstermesi.Her insanda kötülük vardır.İnsanlar yeni tanıdığı yada sevdiği insanlara karşı iylik gösterirler.Ama sevdiği kişiden daha üstün iyi insanlara kötü davranırlar.Çoğu aileler çocukları haksız olsalar bile savunurlar.İnsanlar birbirlerini düşünmedikleri için bu durumdalar.

Yüzsüzlük ve ikiyüzlülük. Bir yüzün olsun arkadaş

Aslında olmayan kişiliklerinden bir takım çıkarlar uğruna taviz vermek, herkesle aram iyi olsun tavırları başta olmak üzere üstte yazılanlar.

En sevmediğim tipler diğer insanları ezen iyi olduğu konularda insanları küçük düşürmeye çalışan kendinden küçük gördüğü insanlarla dalga geçen tiplerdir.

Cahil cühela insan. Yeni Türkiye’de her tarafta var.
Onun dışında genel olarak maymun iştahlı ve görmemiş insanlar sinirimi bozuyor. En son çıkan ürünleri alıp modaya ayak uydurmak için paralar savuran daha sonra çabucak sıkılan veya hevesle başladığı işte dikiş tutturamayıp bırakan kişiler.

Erkeğe tapan, kendini ezdiren kadınlar.
Kendini bir bok sanan, kadını ezmeye çalışan hemcinslerim.
Hele bir de hani bir görüntü vardır ya; bir adam kafasında takke eli belinde, apışa apışa, salına salına yürür, “kadını” arkasından takip eder. Mağara insanları. Sinirim bozulur karşı kaldırıma geçerim, o biçim.
Anlamsız ego veya anlamsız teslimiyet kısaca. Sorgulamaktan aciz, basit beyinler. Soyları tükeniyor, Dünya büyük yer.
Anlamlı egodan da nefret ederim gerçi, ama hiç değilse egonun bile bir sebebi olsun dimi?

Daha bir çok itici yapan özellik var bana göre, ama bu zirvede.

Düsünmeyen bos , gereksiz insan… (sıradan)

Adam kayiran, adil olmayan

Ben nedense karakter olarak bakmadım konuya sakız çiğneyen ve bir şey yerken ağzından şap şap sesler çıkaran insanlara gerçekten sinir oluyorum. Bunları yapmadığı sürece duruma göre yalan söyleyebilir ya da iki yüzlülük yapabilir ahsfshdhf

İnternet, teknoloji ve uzay çağında cahil olmaları. Arkadaş madem beyin yapınız böyle olacaktı gidip 300-400 sene önce doğsaydınız keşke.

Elinde internet var ya. Hiç mi bir sorgulama zerreciği olmaz bir insanın beyninde? Ölü mü doğuyor bu insanların beyni anlayamıyorum…

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duygularını gizleyen ve bunu büyük bir başarı sanan insanlara katlanamıyorum. İçinden geldiği gibi, hissettiği gibi davranmalı bir insan bana göre. Duygularını olduğu gibi gösterip, sonucunda alacağı tepkiden zerre korkmayan cesur insanları seviyorum. ‘O ne der, bu benim hakkımda ne düşünür?!’ diye korktukları için bir şeyleri içine atan korkak tiplerden olmadım hiç, aşığım kendime bu konuda. Ağlamak istediysem ağladım, toplum içinde olmamın bir önemi yoktur, ağlayasım geldiyse hiç kasmadım tutmadım kendimi. Ya da birinden hoşlanmak. Çoğu kişi içinde yaşar, karşı tarafa belli etmemeye çalışır. Neyin işkencesi bu? Gidip duygularını karşı tarafa insan gibi söylemek neden bu kadar zor bazılarına göre? Bu konuda yazdıkça yazardım da bu kadarı da yeterli, okuyanlardan aro. Duygularınızı gizlemeyin ve kendinizi serbest bırakın. Mana dolu bir yazı oldu, imajımın dışına çıktım, beğenelim.

genelde insanlar beni itici bulur :frowning:

@“argos”'u itici bulan insanları itici bulurum.

Ego ciddi anlamda ego. Egolu insandan nefret ederim. Ego dediğim de aşırı ego. Biraz ego insanda kötü değil bende de var. Ama şu kendisini mükemmel sananlar var ya ağzına yapıştırasım geliyor.

Hayvan düşmanları, kadın düşmanları ve erkek düşmanları.
Kısacası bir zümreye düşmanlık besleyen her zümreye karşı önyargılı olduğumu söyleyebilirim.

Bu arada @svurgun benim tanımımı yapmış âdeta…

Hayvan düşmanlarının her türlüsünü itici bulmama rağmen kedi düşmanlarının bendeki yeri apayrıdır.

Pamuk nasıl şeytani bir kötülüğün merkezinde olabilir?

@Venator arkadaşım, her türlü cesaret verici konuşmayı yapar seni değiştirebilirim. Bir mesajına bakar.

Ego ve önyargı.

Bunlara sahip olanları gördükçe Dünya’da gereksiz oksijen kullanan bir güruh olduğunu hatırlıyorum.

Buraya sayfalar dolusu yazı yazılabilir aslında ama bir insanda bana en itici gelen şey kendini uyanık sanıp çeşitli köylü kurnazlıkları peşinde koşmasıdır. Ufak menfaatlee peşinde koşan insanlara bir türlü ısınamadım.