Sizi en çok etkileyen Terkedilmiş/Seçilmiş

Karanlık Varlık Shai’tan’a ruhlarını satan on üç büyük Aes Sedai. Lews Therin Thelamon yüz yoldaşı ile birlikte Karanlık Varlık’ın zindanını mühürlediklerinde bu on üç Terkedilmiş/Seçilmiş de Karanlık Varlık ile beraber zindana hapsolmuştur.

Bu seride sizi en çok hangi Terkedilmiş/Seçilmiş etkiledi ve nedenleri nelerdir?

Bu arada anket gönderirken sadece 10 seçenek çıktığı için kendimce 4 Terkedilmiş/Seçilmiş’i diğer seçeneği ile değerlendirmek zorunda kaldım.

Bunlar: Mesaana, Be’lal, Balthamel, Semirhage

Beni en çok etkileyen Terkedilmiş/Seçilmiş ise Ishamael’dir. Büyük bir filozof oluşu, kitaplar yazması benim için onu her zaman 1 adım öne çıkarmıştır.Ayrıca Tek Güç’te Lews Therin’e denk olan tek Terkedilmiş/Seçilmiştir.

Ayrıca Asmodean’de birçok Zaman Çarkı okuru gibi benimde sempatimi kazanmıştır.

Tahmin ediyorum @Demandred 'i seçtin bildim dimi:D
En sevmediğime gelirsek bende Semirhage’ı başa alırım tiksinç birşey.

Aginor için dediğine katılıyorum kitapta biraz arka planda kaldı. Ayrıca trolloc, draghkar, karanlık köpekleri, gholam ve Myrddraal’i yaratarak gölgeye önemli bir avantaj sağlamıştır.

Lanfear Gecenin Kızı adı yeter ben Lanfear’ınSelene olduğu zamanlarını seviyorum.O geldikten sonra kitaba devam edesim gelmişti.

lanfear, ishamael ve asmodean seri başından beri sempati duyduğum terkedilmişler. mesaana’nın gölgelere bürünmüş gizemli halleri merak ettiriyordu, cidden daha farklı bir şeyler bekliyordum kendisinden ama shaidar’la olan sahneden sonra umudumu kestim :stuck_out_tongue:
en nefret ettiklerim graendal ve semirhage.

Asmo didim :3

@Moiraine seriyi bitirince graendal den daha çok nefret edeceksin:D tahmin ediyorum sende Lanfear’e verdin:S

@Kvothe Asmo kıyak adam ama:D Ishamael olmasa oyumu ona verirdim.

evet mesaja yazmayı unutmuşum oyum tabiki lanfear’a :cool:

Kimin kime oy verdiği aşağı yukarı belli de Sammael’e kim oy verdi acaba merak ettim?

Asmodean dedim çünkü en sevimlisi o keşke daha uzun görseydik
sırayla Lanfear, Demandred , Ishamel ve Moghedien diğerlerini hiç sevmiyorum en nefret ettiği semirhane

Muhtemelen ileride değişir ama Lanfear diyorum, kitaptaki tasviri çok güzel çünkü. :confused:

asmadean iyiydi
rahvin tırt be’lal
lanfear ishamael bethamel asinor falan hepharcandı.
hepsini severdim
sammael poh yoluna gitti
fakat favorim semirhage

ishamael kesinlikle.

balthamael en salağı,
asmodean en safı.

En zekilerinin Graendal olmadığı kesin jddj Creator akıldan kısıp g.tten vermiş, malzeme iyi ama nato kafa nato mermer…
Aginor bunlar arasıda bana göre en makul sebeple karanlık tarafa geçen "Seçilmiş"tir. Hizmetkarlar Salonu’nun yapması gereken engellemek değil bilimsel çalışmalarına destek vermekti. Tabi bu çalışmalar Semirhage’inki gibi dehşetengiz frankenstein deneyleri değildi.
Sammael’in ne işe yaradığını anlamadım. Herhalde sayıyı uğursuz rakama tamamlamak için oluşturulmuş kıyıntı ve toplama bir karakter. Yaptıkları bana çok etkisiz ve boş geliyor.

Ishamael’in olayı diğerlerinden farklı. Keşke yazdığı felsefe, filozofi kitapları dizide daha çok işlenmeydi.

İkinci sırada Lanfaer gelir. O da Dark One’ı sevmeyen, sürekli onun aleyhinde yer arayan bir karakter. Darkfriend oluş sebebi de aşk.

Diğer hepsi cacık. çeşitli psikopatlıkları ile güçlü ama adam olamamış karakterler.

Arkadaşlar rica etsem kitabın ismini verebilecek varmı merak ettim.
Edit: Konuyu açan kişinin son cümlesinde varmış.

Zaman Çarkı serinin ismi. Toplam 14 kitaptan oluşuyor.

1. Dünyanın Gözü (The Eye of the World)
  2. Büyük Av (The Great Hunt)
  3. Yenidendoğan Ejder (The Dragon Reborn)
  4. Gölge Yükseliyor (The Shadow Rising)
  5. Göğün Ateşleri (The Fires of Heaven)
  6. Kaos Lordu (Lord of Chaos)
  7. Kılıçtan Taç (A Crown of Swords)
  8. Hançer Yolu (The Path of Daggers)
  9. Kışın Yüreği (Winter’s Heart)
  10. Alacakaranlık Kavşağı (Crossroads of Twilight)
  11. Düş Hançeri (Knife of Dreams)
  12. Fırtına Toplanıyor (The Gathering Storm)
  13. Geceyarısı Kuleleri (Towers of Midnight)
  14. Işığın Anısı (A Memory of Light)

birde seriden ayrı ama serideki iki önemli karakterin tanışmasını anlatan, seriden çok önce geçen bir kitap var :

1. Yeni Bahar (New Spring)

İnternete bakıp bulmuştum ama yinede teşekkür ederim.Yeni baharı okumamı tavsiye edermisin yoksa direkt olarak dünyanın gözünden mi başlayayım ?
@kafeinn

@The Judgment ben Dünyanın Gözü’ünden başladım. Sana da öyle tavsiye ederim. Bitirince Yeni Bahar’ı okuyabilirsin bence

Favorim hala semirhage.
Ama içimde bir ishamael var.

Favorim tabii ki de Lanfear !!!??! Graendal’ı da seviyorum yani okuması keyifliydi ki en çok Terkedilmiş bölümleri onun sanırım o yüzden güzel oluyordu.