Skins

2007 başında İngiltere’nin E4 kanalında yayınlanmaya başlayan Skins, Bristol’da yaşayan gençlerin hayatlarına odaklanıyor. Gençlerin hiçbiri de sütten çıkmış ak kaşık değil. Biri anoreksik, biri öğretmeniyle yatıyor, bir diğeri müslüman ve en yakın arkadaşının gay olmasını ailesine nasıl açıklayacağını düşünüyor ve bu liste uzayıp gidiyor. Anlayacağınız her birinin ciddi problemleri var. Dizi de sağ olsun, bizi üzmüyor ve her bir bölümü bir karaktere ayırarak, gençlerimizi daha da yakından tanımamızı ve dertlerine ortak olmamızı sağlıyor. Uyuşturucu, homoseksüellik, bozuk aile ilişkileri, seks, narsizm, antisosyallik, cinsel istismar, içine kapanıklık gibi gençler arasında yaygın olan sorunlara değinen Skins, daha ilk bölümüyle bile diğer gençlik dizilerinden ne kadar da farklı olduğunu, hayata pembe gözlüklerle değil de, tüm gerçekliğiyle baktığını bizlere kanıtlıyor. Bölümler ilerledikçe, bu gençlerin her birinin ne kadar da yapayalnız olduğunu görüyor ve başlarda komediymiş gibi gelen sahneler, leziz bir drama hâline dönüşüyor.

*Benim için Skins’in yeri çok ayrıdır…Şahsen bana göre yapılmış en iyi gençlik/dram dizilerinden biridir.Özellikle ilk jenerasyon ile (1-2. sezon) insanı içine çeker.(Cassie :rolleyes:)Sonraki sezonlar ilk iki sezonu aratsada bana göre gayet iyidir.Başlamayı düşünen varsa hiç düşünmesin başlasın derim :wink:

Deneyelim bakalım boş zaman bol.

İlk iki sezonu muhteşem dir , gerisini at çöpe gitsin.

Aslında haklısında ben 3-4’ü sırf Effy için izlemiştim :rolleyes: Effy sayesinde o jenerasyon iyi geçmişti açıkçası zamanla baya sevmiştim fakat 4. sezon finali bir dizide gördüğüm en berbat finaldi.Ayrıca 5-6 gerçekten diğer sezonlara göre kötü fakat yinede izledim pişman değilim :smiley:

herkes kötü diyor vazgeçtim :slight_smile:

Cassie ve Chris karakterleri zaten Game of Thrones’da görmüştük. Gilly ve Gendry adlı oyuncular bu dizide ünlenmişlerdi.
CC ve GG olmuş yalnız :slight_smile:

1 ve 2.sezon iyiydi ayrıca 5’de iyiydi bence.

Konulu p*rno arkadaşlar ciddiyim :smiley:

İlk iki sezondan sonra çok bozdu. Hele jenerasyonu izlerken skins değil başka bir dizi izliyor gibi hissettim. Oy dağlar… Ama ilk iki muhteşemdir.

2 ve 3.sezonlarda gerçeklikten biraz çıkıp bir depresyon styla :d anlatmışlar ama bence yinede güzeldi. ilk sezon gibi değildi olamazdı. ama güzeldi. ben 4.5 izlemedim zaten seneye final sezon geliyor :d ve final sezona eskilerden dönenler olacakmış. o yüzden biriktiriyorum :d sınava hazırlanırken çok güzel gidecek :d

Ve benim güldüğüme bakmayın dizi hakikatten süper dram. sıradan lise gençlerinin hayatlarını anllattıkları diğer diziler gibi değil. psikoloji olaylarını çok iyi yapıyorlar. yani öyle yerler var ki lanet yerler. Chriss :frowning: bunalıma sokabilir sizi.

Konulu por*o eleştirisi biraz sert olmuş sanki.Bence cinselliğin fazla oluşunun sebebi günümüz gençliğindede fazla olması.Belki bizim ülkemiz tam olarak bu şekilde değil ama yurt dışında bir çok ülkedeki gençler uyuşturucu,içki,cinsellik gibi konularlar içli dışlılar bu açıdan bakarsak gençlik hayatını pırıl pırıl gösteren dizilerden çok daha iyi bir dizi Skins.Ve bana kalırsa diğer 2 jenerasyonun sevilmeme sebebi izleyenlerin ilk jenerasyona çok bağlanması ve ilk jenerasyonun gerçekten çok iyi olması.Yoksa diğer sezonlardada sıkıcı bölümler olsada hala bana o dramı yaşatabilmişti dizi.(Biraz fanboy gibi oldum ama üzgünüm :D)

Şimdi ilk sezon en iyisidir neden çünkü onlar beraber büyümüşlerdi ve daha samimilerdi daha gerçekçiydi. Şahsen 2. geni izlememin tek nedeni Effy idi, oda bozdu. 2.gen çok paranormaldi. Ama 3.gen belkide benim için 1.genden bile iyiydi. neden bilmiyorum ama 3.geni kendime dha yakın hissettim.

Skins 7, Skins’in yıldızlarından Hannah Murray (Cassie), Jack O’Connell (Cook) ve Kaya Scodelario (Effy) olarak karakter odaklı 3 bölüm olarak dönecek.

Bu üç hikayanenin kendi başlıkları olacak:
SKINS PURE, Cassie’nin hikayesi.
SKINS RISE, Cook’un hikayesi.
SKINS FIRE, Effy’nin hikayesi.

Daha çok haber mi? Pekala işte onlardan biri. Lily Loveless (Naomi) ve Kat Prescott (Emily) konuk oyuncu olarak hikayede gözükecekler. Korkmayın, daha gelecek bir sürü yeni haber var.

Skins 7, serinin yaratıcıları Bryan Elsley ve Jamie Brittain’ın yanında Jess Brittain tarafından da yazıldı. Ve biz ona yeni bölgeler, daha fazla yetişkin içerik daha fazla karışıklık olmasını istediğimizi söyledik. Artık parti bitti ve onlar genç yetişkinler olarak yeni bir hayata başlıyorlar. Affedilemez zamanlarda tutunacak bir yön bulmaya çalışacaklar.

Bölümler hakkında biraz daha bilgi…

SKINS PURE (Bryan Elsley tarafından yazıldı)
Cassie (Hannah Murray), başıboş, yalnız ve görünmez bir şekilde Londra’dadır. Bir şekilde hayatına anlam vermeye çalışmaktadır. Yavaşca onu birinin takip ettiğinin farkına varmaya başlar. Cassie bu bilinmeyen kişiye dönmeye başlar. Yabancı ve dokunaklı karşılıklı yalnızlık gideren bir arkadaşlık başlar. Fakat bu gerçek dünyada hayatta kalabilir mi?

SKINS RISE (Jamie Brittain tarafından yazıldı)
Cook (Jack O’Connell), Manchester’da bazı mekanlarda uyuşturucu taşımacılığı yapmaktadır. Aynı zamanda işvereni olan çekici sevgilisinden bir ev bulma konusunda yardım istediğinde onu bazı vahşi intikam olaylarına götürecek bir işede bulaşmış olur. Ve kendi vahşi geçmişiyle yüzleşir.

SKINS FIRE (Jess Brittain tarafından yazıldı)
Effy (Kaya Scodelario), Londra Finansal Fon liderliği için sonu çıkmaz olan bir resepsiyonistir. Ama önemli finansal işler ile ilgili önemli bir anlaşmada tökezmiştir ve zengin patronu ile bir ilişki yaşamaya başlar. Ve bu admdan düşünebildiğinden daha fazla yararlanabileceğini fark eder. Ev arkadaşı Naomi (Lily Loveless), Effy’i hayatını enkaza çevirmeden durdurmaya çalışır. Fakat Effy ulaşılmazdır taki trajediler gelene kadar.

Büyük soru… ne zaman? Skins 7 2013 Baharında gelecek.

Buda senaryo resmi.

Buda Kaya tarafından verilen bilgiler (daha türkçe altyazı yapamadım yapcağım)
http://www.youtube.com/watch?v=EX2JymlT-og[/video]

Çeviri bana aittir de…

Abi bu ne la böyle. 3 bölüm olacak dedilerde böyle mi olacaktı… :S Umarım Jal falan gözükür çünkü asıl onları merak ediyorum. Keşke final yapmasaydı diyordum. Yeni gen gelseydi alışırdık ama keşke böyle olmasaydı.

3 bölüm için 2013 baharına kadar beklediklerine göre biraz film tadında olacak galiba.

bölümler uzun olacakmış iyi güzelde. abi lütfen ama diğerleride gelsin :smiley: … . yani öyle bi final olsunki. zaten gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizisi “realite” olarak. birde en iyi final olsun.

Bir kere kafadan gitti benim için Casie yi nasıl pov yaparlar . Franky den sonra en gıcık olduğum karakter .

Bende en normal Cassie ve effy’i karşıladım.

Kaya’nın konuştuğu videoyu çevirdim…
http://www.youtube.com/watch?v=MBz_Kjcl_NY

Çok özlemiştik.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Nm0onseM1Mw

http://www.youtube.com/watch?v=S92HVebLIZY
zaman herkesi değiştirir.

Skins 7. sezon trailerı, bugün feci bir gün !

Ne zamandır merak ediyordum. Sonunda tüm sezonları toparlayıp izlemeye karar verdim. Şuan da 2. Sezondayım ve dizi fena sardı!