Sohbet

Noldu :smiley:

Gözümüz alımıştı :smiley:

http://www.milliyet.com.tr/fotogaleri/48193-yasam-olay-yaratacak-reklam/1 bi okuyun derim şunu…

Emma’m nasıl beğendin mi :smiley: Kısa süre sonra dönücem :smiley:

MasAllah diyelim :smiley:

Okudum ben bunu.
Okuduktan sonra da kocaman tebessüm ettim.

@“Vamos Bien” ooo karşim yaqıon hanyy ;))

83 misafir bu saatte ne arıyo acaba forumda?

Bu arada aklıma takılan bir konu var tarihle ilgili. Acaba İkinci Dünya Savaşı’nı Almanya kazansaydı bugün de Hitler’e canavar gözüyle bakılır mıydı? Hakkında bu derece aşağılayıcı ve iğrendirici reklam ve propaganda yapılır mıydı? Yoksa savaşı kaybeden Churchill mi yeni günah keçisi olurdu?? Tarihi olması gerektiği gibi değil, kazananların istediği gibi görmemiz hakkındaki spekülasyonlar…
Eğer savaşı Hitler kazansaydı aynı zamanında dünyanın İngiltere, Fransa ve onlarla aynı taraftaki ülkelere kurtarıcı ve kahraman bakması gibi Faşist Almanya’ya da aynı gözle bakar olurduk bugün. Amerikan kapitalizmi ve İngiliz sömürgeciliğinden bizi kurtaran faşist sistem derdik mesela.
Aynı şuan ortadoğuya demokrasi getirdiği (!) için amerikanın yalakası olduğumuz gibi.

Nasıl olmuş yahşi olmuşmuyam

Konuyla pek alakası yok ama,
2.dünya savaşı dedinde aklıma geldi elimde bi belgesel var, ‘‘Apocalypse.The.Second.World.War.720p.BluRay.x264-SEVENTWENTY’’ savaşda çekilen görüntülerin temize çekilmesiyle oluşturulmuş bi belgesel biraz taraf tutuluyo ama izlemenizi tavsiye ederim.

En sevdiğim içki ayran parçala beni hayvan der gibi bakıyorsun jdjdjdjd

İdeoloji ve çıkarlarla ilgili bir mesele bu. Reklam, karalamalar ve propagandaları da daha çok siyasiler, politikacılar ve siyasetle bir şekilde bağlantılı olan bazı şirketler yapıyor. Sen hiç kendi kendine ayaklanıp “Ölümüne tayyip” " Barrack baba adamsın" “Hitlerin götünün kılıyız” diye kendini parçalayan bir halk gördün mü?
Mitinglerdeki halkı saymıyorum, partilerin dahil olduğu hiçbir şey saf kalamıyor malesef.
Yani eğer savaşı Almanya kazansaydı, tabii ki Hitler’i göklere çıkarıp Churchill’i sileceklerdi çünkü kural bu. Dünya politikacıların çıkarları etrafında döndüğü sürece böyle. Hoş, şu an Churchill’i de seven olduğunu sanmıyorum. İdeolojik olarak destekleyebilirsin ama herhangi bir devlet adamını sevmeye gerek yok bence.

güaksainbidüpl

Her ne olursa olsun iğrenç bir reklam filmi yapılmış umarım yasaklanır. Bir çocuğu öldürmek ne demek ya?

Herkes biz mi düşünsün.
Bak yine gurur duydum Türklüğümle :smiley: srgjhl

Bencede reklam böyle olmamalı ama şöylede bişey var demekki almanların hepsi hitleri desteklemiyoki böyle bi reklam çekmişler. Yani tabiki çoğunluk desteklemiyodur bu biliniyoda yani somut göstergesi.

Hangi reklam?

Mercedes yeni reklam filmi çekmiş, araba hitlerin çocukluk halini ezip öldürüyor. Sloganda “kötülükleri erken teşhis edip bertaraf eder” miş

bir kitap aldıysam mutlaka okumaya başladığım gün bitecek kaç sayfa olursa olsun. bitirmezsem içim rahat etmiyor ://

diziye başladıysam da izlemeye ara verince hangisi olursa olsun izlerken eskisi kadar zevk alamıyorum…

zaman çarkını 3 saatte bitirdim…
içime oturur akşamm olmadan bitiremezsem.
sonra okuyamıyorum.