Spartacus

Sabah olmasın, bir efsane daha bitmesin. :frowning:

Cidden bi efsane dizi daha sona eriyor bugün bakalım senaristler bize sürpriz hazırlamışlar mıdır zira Spartacus’ün sonu konusunda akıbeti belli olmadığından bi sürpriz bekliyorum ama göreceğiz.

Ağlıyorum ya yok böyle bi final

Valla bugüne kadar bir dizide hiç ağlamamıştım, taş olsa çatlar valla

bölüm yayınlandı mı???

Dayanamadım dizimagden ingilizce altyazıyla izledim, el insaf insan izleyecek bunu böyle dizi mi çekilir yaaaaaaaaaaaaaaa :(::(:(:(:(:

Allah kahretsin bitiş jeneriği bile süper, dizide bugüne kadar gördüğünüz herkes var sakin bitiş jenereğini izlemeden kapamayın diziyi, hala ağlıyorum ne çok seviyormuşum Spartacus’u bee

Ne çektin bee Spartacus :(:(:(:frowning:

linkini bana gönderirmisin izlediğin sitenin? öm ile

@“Khal Drogo” dizimagden izledim ama gönderdim yine de linki, ben aly yazılı tekrar izleyecem sonra zaten

Dizimag’e türkçe altyazı düştü izlemek isteyenlere

Gannicuus :frowning:

gerçekten en güzel bölümdü yan şüphesiz.en iyi sahneler sıralanacaksa bence;

[spoiler]
1- en sonda Andy Whitfield’dın gösterilmesi

2- Spartacus-Crassus düellosu (Jaime-Brienne düellosundan 1000 kat daha kaliteliydi)

3- son savaş, çok güzeldi ama Crassus ilk defa bir savaşa bu kadar plansız girdi onu sorguladım izlerken

4- Spartacus’ün ölümü ve mezarı

5- Gannicus’un romalı askerler arasında tek kalana kadar dövüşmesi

6- Sürekli gösterilen flashbackler, çok iyi uymuştu

7- Gannicus la birlikte çarmıhta olan crassus’un sevdiği kadınında görülmesi, adını unuttum[/spoiler]

Of :frowning:

[spoiler]
Saxa; öldü. Karnına bişi saplandı. Son dediği laflar “sonunda tekrar kollarındayım.” çok hüzünlüydü :((

Naevia; öldü. Bacaktan, boyundan, sırttan yaralandı. Son duyduğu sözler “bu sana ait değil, köle.” Oleeey !!

Gannicus; çarmıha gerildi. İkinci sezonda beraber olduğu fahişe kadın da çarmıha gerilmişti.

Kore; çarmıha gerildi.

Spartacus reyiz; öldü. Ne yazık ki. Dağa nasıl götürdüler anlamadım. Koskoca iki tane mızrak girdi adamın içine. Neyse. Sura’nın bağını tutmaya çalışması falan çok duygusaldı. Yağmur yağması falan. Ağladım.

Agron; Spartacus çetesinde sonu hayırlı biten tek kardeş !! Eli iyileşir zaten.
Mutluluklar Agron <3

Nasir; sana da mutluluklar.

Latea; aferin kız sana. Seviyodum seni. Ölmedin. KADINSIN.

Sybil; Sana ne diyeceğimi bilmiyorum. Sana da mutluluklar.

Sezar; Adamı sürekli sırtından vuruyorlar :smiley:
Ne şerefsiz çıktın sen be :S

Crassus; teee ilk bölümde silahı elinle tutmanı tekrar göstereceklerini biliyordum. Sen öldüremedin Spartacus’ü :wink:

Adını unuttuğum elinde çekiç olan adam; yanarken bile iki tane adam indirdin, helal sana.

Lucretia, Ilithya, Batiatus, Ashur, Oenomaus, Varro, Mira ve Sura !!
İlk dörtlü çok fena oçe idi ama olsun onlarıda özledim.
Son dörtlüyü flashbacklerle gördük zaten :3
Seppia ve ikiz abisi falan vardı geçen sezon. Saftirikler. Onları da harcamışlardı :smiley:
Barca ve Pietros, onları göremedik. Neyse.

Bir efsane daha bitti :([/spoiler]

@uncosonic Brienne vs Jaime ve Spartacus vs Crassus’u nasıl karşılaştırma gereği duydun anlamadım. Konseptleri farklı iki dizi.

Ben bitişi izlemedim :d

Ben böyle birşey görmedim arkadaş böyle harika bir dizi bir daha gelmeyecek
Yoruma bile gerek yok !

yapım olarak GoT spartacusden daha üstün o yüzden

Ağladım beyler

evet , ciddi ciddi ağladım ben bu sona
hayalim Gannicus’un yaşamasıydı , olmadı
Arena’nın Tanrısı yine Arenasına kavuştu
ulan senaristler , yaşatacak agron ve nasir mi kaldı ?!
bari Gannicus kurtulsaydı bi şekilde , Sibyl’ine kavuşsaydı adam bu kadın için içkiyi bıraktı
Saxa’nın ölümüne de üzüldüm , son sözleri çok güzeldi , kollarında kendimi buldum bitirdi beni
Naevia ; sana söyleyecek bi sözüm yok Crixus’a verdin gazı verdin gazı eli kılıç tutan kim varsa aldı götürdü adam haliyle kimse kalmadı savaşacak
Lugo , adamsın . yanarken bile iki romalıyı daha öldürdün
Castus a da üzüldüm ,
Laeta , yaşa be kadın ,
Trakya haritasını gördüğümde sanki içimden bir parça koptu orda
ayrıca dizide bir sahne olmasını isterdim ; o bebeğe Spartacus ismi verilmesi , veya spartacus bu çocuk benim ismimi taşımalı vs. vs. bi duygusal ortam daha oluşturulabilirdi

zaten bitiş jeneriğine ayrı bi tutuldum , ara sıra açıp izlerim sadece jeneriği çünkü diziyi yeniden açarsam kendimi tutamayacağımı biliyorum.
Sura’na kavuştun be Spartacus
Oenomaus , Barca , Pietros , Ilityhia , Lucretia yi bile görmek güzeldi
tabiki Andy reyizi de göstermeleri : I am SPARTACUS! nidalarını yeniden duyduğumda gözlerimin dolduğunu hissettim.

Güzel diziydi , GoT la yarışabilecek tek diziydi vesselam , ama sonuçta tarihte yaşanan bir olay olduğu için genel senaryo belli zaten.

Spartacus ! Gannicus ! Crixus !

Tamam ağladım itiraf ediyorum :frowning:

Spartacus un savaşı kaybedeceğini bilsem de senaristlerin yine de bize bir sürpriz yapmalarını bekliyordum. Ama olmadı hiç birine acımadılar. Gannicus çarmıha gerildi fakat kendisini arenada görmesi mutlu ölmesini sağladı. Ahh be Spartacus senin ölümün çok duygusaldı. Liam’ın oyunculuğunu çok üst düzey bulmayan biri olarak bu bölümde resmen aşmış kendini. Geçmişi hatırlarken bi de no life without you çaldı. Özlediğim bi müzikti. İyice verdiler duygusalı. Off ya valla çok kötü bitti. Gannicus veya Spartacus yaşasaydı bari be. Resmen yıllar sonra bile hatırlanacak efsane bir sonla bitti. Andy abiyi unutmamaları da çok güzeldi. Bu arada Agron ve Nasir e de bir ömür boyu mutluluklar.

@daemon35

bendensin.

Agron’dan Spartacus e gelsin: "One day Rome shall fade and crumble. Yet you shall always be remembered. In the hearts of all
who yearn for freedom. "

çooooook güzel bir bölümdü,ihtişamına yakışır şekilde bitti.

[spoiler]*dizinin bitişine emeği geçen bütün oyuncuları ve Andy nin en güzel sahnesini koymaları bölümün unutulmazıydı
*Crassus un nolursa olsun yiğidin hakkını yememesine,her daim duygularını geri plana atıp mantığıyla hareket etmesi(Pompei ve Kore konularında)
*Gannicus’u kimseye,özellikle de Tiberius un metresi Sezar’a yem etmemelerine bayıldım
*Spartacus ün ölmesi mantıklı bir karardı,ölmemiş olsa (kuzeye gitse ya da büyük ihtimalle evine dönerdi) davasından kaçan eli kolu bağlı birisi olacaktı ki savaşıp ölmesi daha iyi bir son oldu

ancaaakkk bize kaç bölümdür zulüm yapıp o Nevia ya katlanmamıza neden olup sonrada o kadını savaş alanında onurlu bir şekilde öldürüp Gannicus gibi bir adamı dalga geçer gibi çarmıha gerdiren
+yaşatacak bir Agron+Nasir i seçen( isyancıların soyunun nasıl kuruduğu açığa çıktı,üreme olmadan olmuyor işte)
+bir gecede o kadar uzun ve derin bir çukur kazdırıp Roma lı gözcülere belli ettirmeyen senaristlere selam olsun[/spoiler]

Spartacus efsanesi… Yemin ederim neredeyse ağlayacaktım. Senin çektiğini kimse çekmedi be Spartacus. Sana çok üzülüyorum. Özgürlük uğruna can verdiğini mezarının naaşına keşke işlenebilseydi.
Uzun zamandır senaristlerin Spartacus’e ne yapacaklarını merak ediyordum. Ben tatmin oldum açıkçası. Akla mantığa uygun.
Crassus’un efsaneler hakkında söylediği şeyi hatırlıyor musunuz? Adam haklı galiba.
Bu arada o beyaz elbisene gömiyim Pompey. Adam değilsiniz üçünüzde. Masa başında entrika kurun anca siz. Kefenin cebi yok, namın da sonu yok lan !1!!
Dizi bitti. Unutmadan RIP Andy, kocaman da Fuck the Romans.

1 ay olmus kaçınılmaz sonu yazalı :(( elim kıralsaydıda yazmasaydım :frowning: