Spartacus

Bugun beden dersinde top geldi yuzume dudagim patladi boyle yere dustum agzim kan doldu kendimi Spartacus gibi hissettim

O ne finaldi öyle o? Roma tarihi hakkında bilgim yok denecek kadar az. Ama merak edip araştırmıştım Spartacus isyanını. Olacakları az çok biliyordum,ona rağmen çok etkiledi. Marcus Crassus’un ölmeyeceğini bildiğim halde bir umutla bekledim ölmesini,olmadı,olduramadık. Gannicus’un sonu bana dokundu. Ve Sezar’ı tam bir p.ç olarak gösterdiler dizide,ne kadar doğru bilmiyorum,sinir oldum. Çok sinir oldum.

Epik bi finaldi gerçekten. Sonuyla beraber efsane diziler arasında yerini de kazandı arşivlere girdi.

Doğru söze ne denir aynen öyle olacak; Andy’nin de ruhu şad olsun diyelim…

Efsane biteli bir hafta olmuş…

Son bölümü neydi öyle be… Benim için unutulmaz dizi finallerinden birisi oldu diyebilirim.
Dizi de birebir karakter olan Marcus Licinius Crassus’u canlandıran Simon Merrells, ayrı bir hayran oldum cidden.

hayatımda izlediğim en iyi finaldi yani net

artık cumartesilerin benim için anlamı kalmadı :frowning:

Finali Olmamış ya orda Spartacus kaçmalıydı bence gerçek hayatında bulunamıştır mezarı

Finalinde ağladıgım nadir dizilerdendir :frowning:

Bende Gannicus kaçanların başında olsaydı keşke dedim. Spartacus hep ondan liderlik yapmasını istemişti ona verdiği sözü tutup kaçanların başına geçebilirdi, öldürmek zorunda değillerdi.

@“Viserion” dediğine katılıyorum. Gannicus, kaçanların başına geçmeliydi. Ne de olsa Spartacus’ten sonra en becerikli liderdi.

Sezar’ın hedefinde direk olarak Gannicus vardı.Gannicus’un savaş alanından ayrılması peşine asker takılması ve kadın ve çocukların kaçışını zorlaştıracak bir pozisyona sokardı.

Üşüyoruz gannicus reyiz.

ASDUHASUFHBDSASDFNFDSDAS ASBFDSADSADSAS sende bir spartacussun KILL THEM ALL ASFGSASD ulan ne güldm :DDD:

Spartacus ölmeyeydi iyiydi. . Bu arada gerçek adı neydi reisin?

Son Sezon süperdi finalde kendimi tutamadım baya bir ağladım .)

Lucretia’nın Vengeance sezonunda öldüğünü duyduktan sonra isyan edip izlemekten vazgeçtiğim dizi.

Bu zamana kadar izlediğim Prison Break’ten sonra en muhteşem diziydi. Bendeki yeri ayrı.
Bir final nasıl mükemmel olur, nasıl bir filmin her bölümü bir öncekinden daha iyi olur, seyircinin beklentileri nasıl karşılanır hepsini apaçık görmüştüm.

yeni spartacus neysede abi bu yeni naevia çok kötüydü ya…hani güzel değil bide böyle abuk sabuk işler peşindeydi.Ama final bölümünde andy’nin I’am spartacus diye bağırması çok duygusaldı.:frowning: :sad::sad::sad::sad:

spartacus’ün yokluğu içinde olanları buraya alalım ^^