Spartacus

Crixsus ölünce çok sevinmiştim :’)

Ben Naevia’nın yerinde olsam nefes almayı bırakır kendimi boğardım lan (ki bu imlansız bişey ama olsun sürekli denerdim)

Spartacus’un romanı çıkmış dostlar!!!
Alkım’da gördüm dün…

Yenilmez Galyalıyı ve onu ölüme sürükleyen cadoloz Naevieyı unutmadık. :slight_smile:

Ben de Gordion D&R de görmüştüm , Liam’ın resmi filan vardı galiba ?

Aynen, adı da Kılıç ve Kum’du galiba. İçine biraz baktım, Batiatus ve Lucretia daha hayatta ama kapaktaki Liam. Ne yaman çelişki… :stuck_out_tongue:

Çelişkiden ziyade mecburiyet olabilir …

Sanırım öyledir. :confused:

Son 5 bölümüm kalmıştı sürekli erteliyordum o finali izlememek için. Dün izledim sonunda :frowning:

Abartmıyorum o kadar çok ağladım ki bir ara baktım hıçkırıyorum sonra koyverdim gitti zaten. 8.bölüm ve 10.bölümde tabi bu ağlamalarım. Crixus benim favorimdi. Uyuz olduğu zamanlar bile severdim yani siz düşünün :slight_smile: Öldüğü sahnede kendimi ne kadar ifade etsem az kalır. Öyle beter ağladım yani :smiley:
Son bölümü anlatmaya kelimeler yetmez bence tek kelimeyle müthişti! Aslında tarihteki gibi esrarengiz bir şekilde bitmesini daha çok isterdim. Spartacus’un öldüğünü görmeseydik iyiydi. Noktalamak yerine soru işareti bıraksalardı tarihte olduğu gibi daha etkileyici olurdu. Ama bu şekilde de gayet etkileyici olmuş. Liam’ın oyunculuğu süper ötesiydi. Adam konuşturmuş bütün oyunculuğunu resmen. Öldüğünde yağmur yağdı ya ahh ahh… Bir de son sözleri. Ay nasıl ağladım yarabbim. Gannicus da ayrı ağlattı çarmıha gerilme sahnesinde kendisini hayal ettiği ortam falan :frowning:
Ve tabi ki en son Andy’nin “I am Spartacus!” diye bağırması… Mükemmeldi ya. Tek sorun Spartacus ve Romalı kadın Laetia mıydı adı neydi onunla duygusal sahneleri olmamalıydı. Bu gereksizdi.

Ve son olarak aklımdaki tek soru… “Spartacus’un gerçek adı ne?” Bunu hiçbir zaman öğrenemeyecek olmak çok kötü…

allahını seven şu dizinin sezonlarının adını kronolojik olarak yazsın
önce blood and sand mi yoksa gods of arena mı ne?

Önce Blood and Sand sonra Gods of Arena. Ben böyle biliyorum :slight_smile:

Blood and Sand-Gods of the Arena-Vengeance-War of the Damned
Dizi bu sırayla yayınlandı.

Ancak Gods of the Arena, Blood and Sand’den daha önce bir zamanda geçiyor ama mutlaka Blood and Sand’den başlamalısın. Gods of the Arena’dan başla yaa diyenler olabilir onları takma çünkü Gods of the Arena başlar başlamaz Blood and Sand’den spoiler veriyor. Onun dışında güzel göndermeler de var. O yüzden sen Blood and Sand’den başla mutlaka.

Sen daha iyi açıklamışsın :slight_smile: Katılıyorum sana. Ayrıca ne güzel ya izleyeceksin @“Lord Mustaine” keşke ben de hala izliyor olsaydım…

@“RobbSnow” , @“Artos Stark”

teşekkür ederim ikinize de :slight_smile: kafayı yememe ramak kalmıştı. farklı farklı konusanlar vardı, iyi ki danışmışım buraya :slight_smile:

İzlesem mi diye düşünüyordum. Dedim sonra izleyeyim, seviyorum tarihten işlenen yapımları :slight_smile:

@“Lord Mustaine” Rica ederim. Ben fazla yardımcı olamadım ama. Başla bence de Spartacus izlediğim en iyi dizilerden biri. Fazlasıyla +18 olsa da.

Unutma , Unutturma !

Gannicus reyiz …

@“RobbSnow” olur mu öyle şey :slight_smile: cinsellik üzerinden prim yapmıyorlar diye duymuştum ben.

Dizinin konusu kesinlikle onun önüne geçiyor. Öyle mükemmel ki olay örgüsü, her şey. Başladın mı izlemeye? :slight_smile:

Hah iyi o zaman, öteki türlü bayağı oluyor.
Yok hayır daha başlayamadım :slight_smile: bugün başlasam mı diye düşündüm de, yarın vize var çalışmak lazım :slight_smile: perşembe veya cuma başlarım kesinlikle :slight_smile:

Öyle sahneler fazlasıyla var ama hazırlıklı ol yani.
Vize varsa olmaz tabi. Çünkü başlayınca bir bölümle bırakmazsın devamı gelir :slight_smile: Başarılar bu arada şimdiden…