[Spoiler]Kışyarı Kuşatması

Büyüksün Kevan amca <3

Tuhaf bir şekilde, Stannis gülümsedi.
+“Kızgın düşmanlar beni hiç alakadar etmiyor.Öfke insanı aptallaştırır, Hosteen Frey de böyle yapacak kadar aptal, tabi ondan duyduklarımın yarısı doğruysa.Bırak gelsin bakalım.”
“Gelecektir de.”
"Bolton çuvalladı,"diye açıkladı kral.
"Biz açlıktan ölürken yaptığı tek şey kalenin içinde oturmaktı.Savaşta gücünün bir kısmını bize vermek yerine.Şövalyelerinden bir kısmı atlı olacaktır, bizimkiler yaya savaşmalılar. Adamları iyi beslenmiş olacak, bizimkilerse aç karna savaşacaklar.Bu hiçbir şey ifade etmiyor.Sör aptal, Lord Şişko, Piç, bırak gelsinler bakalım.Yerimizi koruyoruz ve bunu bir avantaja çevireceğiz. ‘’
-“Yerinizi mi?Ne yeri?Burası mı?Bu iğrenç kale mi?Bu küçük, sefil kasaba mı? Burada hiç yüksek bir mevki yok, saklanılacak yüksek duvarlar yok, savunmada kullanabilmek için hiçbir şey yok.”
+“Henüz yok.”

Stannis-Theon

Stannis’in öldüğüne inanmıyorum bence iyi bir planı vardır.

Teorilere göre Ramsay ve ordusunu yok edip kendisinin öldüğüne yönelik mektup yazdırıp Kışyarına Frey ve Bolton askerlerinin kılığında sızacağı yönünde bir teori var fakat bilemiyoruz.

Her gün yatmadan önce savaşı Stannis’in kazanmış olması için (ki Stannis’i sevmem,Stark’lara olan düşkünlüğüm yüzünden) Savaşçı’ya ne dualar ediyorum.

7 bizi korusun. :D:D

Olma olasılığı yüksek bir teori ve Stannis’in diğer iki kitapta kilit isimlerden biri olacağını farz ediyorum. Daha çok Starklar için.

“Skagos’dan Stark haberi var…” asdfghjkjhgfdsa… :smiley: :smiley: :smiley:

Şahsi fikrim; Stannis’in kesinlikle & kesinlikle yenilmeyeceği yönünde… bi kere düşünün; Stannis Boltonlara yenilecek adam mı? ayrıca Stannis’in bu savaşta kaybetmesi demek, “The North Remembers” olayının yalan olması demek!

yani yazın: banko 2

Büyük ihtimalle Stannis bu savaşı kazandı fakat Ramsay kaçmayı başardı ve yazdığı mektupta yanlış haber dağıtıyor herkese… Stannis ölmemiştir… keşke ölseymiş.

Stannis her türlü kazanacaktır bu savaşıda asıl endişenmesi gereken konu Tanrı korusu eğer Stannis gerçektende orayı yakarsa Büyük Kuzeyli Komplosu kaçınlmaz olacaktır ki inşallah böyle bir şey yapmaz.

Stannis ölürse The North Remembers olayı yalan olur beyler bunu da unutmayın reyizin daha işi var :slight_smile:

Ayrıca GRRM bir yerde sona doğru taht bir çok kere el değiştirecek diye spoiler vermişti yani Stannis reyiz mutlaka oturur gibime geliyor o tahta :slight_smile:

allahım sen stannisimi koru amin

Stannis kazanacaktır.
Stannis bu taht oyunları işinin sonuna kadar gidecek ölürse de en sonda ölecektir.
Stannis’e inancım tam,askerleri ona ve amaçlarına sadık.onu boltonlardan ayıran fark bu.

Mektup işi Stannisin yaptığı bir oyun gayet bariz bence. Demir tahta gönderdiği adamına da benim ölmüş olduğumu duyarsan bile işine devam et demesi bunun göstergesi. Stannis kendini ölü gösterip Boştonların rehavete kapılmasını sağlayıp Winterfell’i alacak. Rickon Stark’ı da Davos bulup Demir Bankadan 20.000 paralı asker gelecek ve ayrıca yaşayan bir Stark erkeği gören kuzeylier tek sancak sltında buluşacak 6. Kitap Stannis’in ve Kuzeyin geri dönüşü kitabı olur diye düşünüyorum.

Mektup işi Stannis’in oyunuysa Mance Rayder ve mızrak karılarından nasıl haberi var o zaman?
Stannis bence de ölmedi ama mektubu Ramsay’in yazdığını düşünüyorum. Yalan söylüyor muhtemelen…

mektup ramsay’ın gerçeklerle harmanlanmış yalanı.eğer stannis’i yenmiş olsaydı theon’u ele geçirmiş olurdu.theon savaş esnasında kaçacak bi durumda da değildi.içinde gerçeklik barındırması için mance’i ele geçirdiğini yazmış.içine bi kaç gerçek katıp jon’un bu yemi yutmasını ummuş.ya da savaşı kazanacağından emin erkek haber veriyor :smiley:

satırları okurken heyecanlanmadığım kadar burada teorileri okurken heyecanlanıyorum

arkadaşlar bu buz cukurları fılan hangı povdaydı ben hatırlamıyorum :smiley:

Buz çukurları Jon’un povundaydı.3.kitapta Janos’ı onu oraya atıyordu.5. kitaptada geçiyor,ama spoiler vermek istemiyorum.

ya o buz cukurlarını demiyorum Stannis`in açtığı buz çukurlarını soruyorum hem merak etme bütün kitapları okudum ben.

Martin Stannisi bana sevdirdi tamda bu sebepten ölebilir diye korkuyorum. :smiley: