[Spoiler]Kışyarı Kuşatması

+1 :smiley:

Manderly’nin kuvveti freylerle birlikte öncü kuvvet olacaktı diye hatırlıyorum bu durumda manderly savaş bitmeden saf değiştirir buda Stannis ölürse Manderlyde ölür demek ki buda hikayenin gelişimi açısından çok büyük boşluk bırakır davos rickonu bulup gelince ne olacak filan martinin bu kadar erken kuzeyi bitireceğini düşünmüyorum sonuç olarak bolton piçi blöf yapıyor.

Sadece Manderly değil, saf değiştirecek bir çok hane olacak orada…
Örneğin Leydi Dustin Starkları pek sevmez ama o bile Bolton piçinin farkında. Kesin demiyorum ama ne mal oldukları tamamen biliniyor, böyle süremez. Yakında…

Stannis’in düşmanlarını donan göle doğru çekip tuzağa düşürebileceğini söylüyorlar. Bence gayet mantıklı bir hamle olur. Zaten 5.kitapta buz kırılmıştı ve bikaç kişi düşmüştü içine. Özellikle Freyler bu tuzağa düşerse mükemmel olur. Donarak ölürler…

Bence freylerin işini Manderlyler bitiricek.Manderly ordusu Winterfellin dışında bekliyor ve bütün freyleri kılıçtan geçirecekler.

Hımmm bu fikir ağzımı sulandırdı resmen. :stuck_out_tongue:

Aynen tam kuzey hatırlar vakası olur

ST25i cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

“Ağabeyim olsa ne yapardı hepimiz biliyoruz. Robert tek başına, dörtnala Kışyarı’nın kapılarına koşardı, kapıları savaş baltasıyla parçalardı ve sol eliyle Roose Bolton’ı, sağ eliyle de Piç’i öldürmek için kalenin içine girerdi”
-Stannis Baratheon

Aynı zamanda anlamlı olur. Donarak öldüler. Winter is coming :smiley:

Stannis de donarak ölecek orada demedi demeyin.

stannis ölmeyecek, daha doğrusu ölmemeli :smiley: manderly saf değiştirip, freylerde buz çukuruna düşerse çoğunluk stannis tarafına geçer:D (gerçi boltonlar kaleden çıkmazsa işleri genede çok zor, soğuktan veya açlıktan ölebilirler )

sonraki kitapda en fazla merak ettiğim yer. kışyarı ne olacak
sonrada fırtınaburnunu merak ediyorum tabii…

abi roose boltonda kurnaz adam yani boru değil

Ryswell Hanesi
Dustin Hanesi- Eddark Stark ve Brandon Stark’a karşı yıllardır nefret besleyen Leydi Dustin tarafını seçmekte zorlanmadı. Kuzeyde Bolton’lara sadakatle bağlılık sunan ilk hane oldu.

brandon stark tandamı nefret ediyordu

Barbrey Dustin Brandon Stark’a aşıktı. Brandon Stark Leydi Dustin’in bekaretini alıp onunla evlenmediği için kızgındı.

hım anladım okurken hiç anlamaıştım onada kızgın olduğunu

@King at the Wall
o yüzden değil eddard kocası Lord Dustin’i savaşa götürdüğü ve lord dustin öldüğü ve kendisini de genç yaşta çocuk sahibi bıraktığı üçün.

Yahu niye anlamadan, dinlemeden sohbetin arasına giriyorsun be kardeşim? Adam Barbrey Dustin’in Brandon Stark’a olan nefretini sormuş Eddard’a olan nefretini sormamış ki. Tam okumadan, teşekkür almak ve başkalarını ezip egolarınızı tatmin etmek için yazmayın; çok komik görünüyorsunuz.

asha’yla stannis ölmesinde geriye kalanlar ölebilir
asha’yla victorian sevdiğim 2 greyjoy

Atacak kuş kalmadı!!!(tamam vurmayın)

Bu arada Manderly’ler sözünde durursa %100 Stannis yenecek bunu kaçar yolu yok ama eğer yenilirse Stannis’in sonu olabilir.