[Spoiler]Kışyarı Kuşatması

Güldürmedim kafiyeli oldu kah kah kah ehehehe

Stannisin daha rolü var diye düşünüyorum.

Stanis’in bu fotoğrafı görünce Emir Timur’a(timurlenk) benzetiyorum.

Stannis detaycı ve her ihtimali düşünen bir lider , kış diyarını kuşatmışsa önceden hesabını kitabını iyi yapmıştır diye düşünüyorum. Yenilirse ordusunun mahvolacağının ve bırak tahtı almayı ; ailesini bile koruyamayacak duruma düşeceğinin farkında

Westerosun en iyi komutanları savaşıyor ve ben iki tarafıda çok seviyorum bir tarafta seride en çok sevdiğim karakter olan Kuzey Azam Lordu Lord Roose Bolton diğer tarafta ise Westerosun meşru kralı adamın dibi Kral 1. Stannis Baratheon var keşke bu savaş olmasaydı bu savaş yüzünden bir ara ufak bir bunalıma bile girmiştim sonuçta kararimi verdim ve Stannis’ i harcadım çok yaşayın Kuzeyin deri yüzen evlatları

Stanisi harcayacak olan boltonlar degil başka birileri olacak demedi demeyin

Bölüm Stannis’in öleceğinin sinyalleriye doluydu. Ama hiçbir şey yapmadan ölmesi saçmalık olur. Neden izledik beş sezondur bu adamı demememiz için bir şeyler yapmalı artık. Rickon’u kurtarmakla işe başlayabilirler, seride kadar üstü kapalı olmak zorunda değil.

Stannisin bu savaşta öleceğini hiç düşünmüyorum. Ancak Manderly yan çizerse bu olur. Ve dizide Manderyller yok. Bekleyip göreceğiz. 5. Sezonda bu savaşın başlangıcını görürüz. Ama sonucu bence diğer sezona kalacak.

Petyr Kuzey Muhafızı olmak istiyorsa olur. Olsun mu? Bence de olmasın. Ama o uyduruk olacaklar teorisi patladığına göre Petyr hayatta demektir (zaten özellikle o kısım inandırıcı değildi.) Petyr hayatta kalıyorsa ve Kuzey Muhafızı olmak istiyorsa olacak. Üstelik yine kılını kıpırdatmadan. Daha önce Lannister-Stark ordularını çarpıştırdı şimdi de Stannis-Bolton ordularını. Ve Vadi, Kuzey’i alır. Petyr’in zekasına hayranım ama karakterinden iğreniyorum.

Kuzeyi kuzeyli bir hanelerden başka kimse tutamayacagını sanıyordum ne kolay öyle alıverdin hemen kuzeyi iş savaşa gelince baelishin afallıcağını düşünüyorum çünkü aktif bi liderlik kapasitesi yok.Atıyorum Tywin Lannister gibi orduya komuta edebileceğini sanmıyorum ve nihayetinde savaş alanında yenilir o adam

Bence de olmasın yazdım ya zaten. Ama ben olacağını düşünüyorum çünkü bu adam her dediğini yaptı. Bir de savaşı kendi yapmayacak ki. Vadi’ye yaptıracak savaşı. Önce Bolton-Stannis güçlerini çarpıştıracak ki bence çok mantıklı. Kış’ın geliyor olması da cabası. Sonra kazanan taraf daha kendine gelemeden saldıracak.

Bolton-Stannis savaşında kazanan taraf (romanda değil ama) dizide Stannis olursa Kuzeyliler Din farklılığından dolayı Stannis’i istemeyecektir zaten, bu yüzden Sansa’yı yanında bulunduran Baelish’in tarafını tutabilirler. Baelish hesabını yanlış yapmaz.

Hangi bir bahane ile Vadinin lordlarını Kuzeye gönderebilirler ki üstüne üstlük orada kuzeyli kanı dökmesini istemesi abes kaçıyor vadinin lordlarında biraz akıl varsa bu teklifi reddederler ,’‘neden kuzeyde durup dururken savaşsınlar’’ sorusunu biri çıkıp sorar heralde .Bence Sansa ,Boltonlar temizlendikten sonra kuzeyi Baratheon ittifakı altında birleştirecek üstüne Baelishi ters köseye yatirip lord arryn aracılıgı ile serçe parmagın elinde bulundurduğu bütün gücü kendi başına alabilir öyle bir potansiyeli var ama bakalım sansayi çok ezdiler dolayısıyla starklarıda neden sansanın(Starkların) yükselisi olmasın bu durumu lehine çevirebilir